Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy S4 I9505 nieudany simlock Z3x

16 Jan 2016 11:49 3480 4
  • Level 18  
    Witam koledzy, bardzo dziwny przypadek mi się trafił, zrobiłem juz dosyć dużo simlocków z Galaxy S4 ale ten egzemplarz to jakaś masakra. Telefon z sieci O2 UK android 4.2.2 przy próbie simlocka Z3x-em telefon nie wykrywalny przez program.
    Po wklepaniu z klawiatury *#7284# wybrałem MODEM i po kodzie *#0808# wybrałem DM+Modem+ADB czyli tak jak piszą poradniki, telefon zrootowany ,po kliknieciu unlock telefon jest odczytywany ale gdy juz zrobi Backuping MMCBLK... OK to po tym wywala Checking phone at com2 i to koniec , później tylko No answer from phone , jesli chodzi o przewód UART to zero reakcji , program nie widzi telefonu. Wyczytałem żeby wgrać patch I9505-Unlock-4.2.2 i po wgraniu faktycznie telefon był już wykrywany przez UART i nawet Z3x pokazuje że zrobił simlocka ale faktycznie simlocj jest nadal , po odczytaniu kodu simlocka i jego wpisaniu w telefon tez pokazuje ze telefon zostal odblokowany ale po kazdy restarcie znowu jest simlock i oczywiscie brak zasiegu. Imei jest ok ale zauważylem ze podczas uruchamiania telefonu w górnym lewym rogu jest komunikat KERNEL IS NOT SEANDROID ENFORCING i brak dzwięków w telefonie. Wgrywałem różne wersje oprogramowania i nic to nie daje dopiero po wgraniu androida 5.01 usuwa ten komunikat , jest dzwięk ale wywalony imei którego nie można naprawić bo wywala cały czas błedy.
    Pierwszy raz mam taki kłopot z simlockiem z Galaxy S4 , nigdy nie miałem takich kombinacji. Proszę o pomoc
    Selected model: I9505
    Selected port: COM2 Z3X BOX Serial Port
    Selected port speed: 115200
    Reading phone info...
    Build: M9615A-CEFWTAZM-4.0.17062
    Reading security... OK
    Writing security... OK
    Reseting...
    Unlock done
    Done with Samsung Tool v.19.1
  • Level 37  
    Zrob aktualizacje do najnowszego 5.0.1, odpal, przejdz przez konfiguracje po czym wylacz telefon i wejdz w recovery i kliknij na "enable cp logging", przy *#0808# wybierz dm+modem+adb i, podepnij pod usb i jesli nie masz z3xa pro to poszukaj wersji 20.5 (bodajze taka byla ostatnia przed pro, a robiaca juz te modele bez roota i bez problemow). Jesli masz aktywacje do pro to dowolna wersja powyzej 20.5. Z tego co pamietam powinienes miec do wyboru 2 port COM (od modemu), na jednym z nich powinno zaskoczyc. Zacznij od proby zczytania QCN (jest w zakladce backup) - pozniej w razie czego przywrocenie QCN potrafi przywrocic zasieg, oryginalny imei i ogolnie telefon do stanu uzywalnosci jesli ktos kombinowal z patchami, certyfikatami itp. Jak przejdzie, to po prostu unlock i z glowy.
  • Level 18  
    Zrobiłęm tak jak radzisz kolego , ale jest problem. Zainstalowałem wersję 20.5 bo nie posiadam jeszcze aktywacji PRO i faktycznie mam dwa porty, na jednym zero reakcji a na drugim telefon jest widoczny przy próbie Read EFS bo przy próbie Read QCN wywala:
    Checking phone at COM1
    Detected ID: 00000FE8 (APQ8064)
    SW Version:
    Reading ESN... error
    Done with Samsung Tool v.20.5
    a przy próbie Unlock no answer from phone , czyli go nie wykrywa.
    Przy próbie REPAIR tez odczytuje telefon ale znowu to wyglada tak:
    Operation: Repair
    Selected model: GT-I9505
    Selected port: COM1 SAMSUNG Mobile USB Serial Port ,
    Software version: 20.5

Waiting ADB device... OK
    Reading phone info...
    Model: GT-I9505
    Android version: 5.0.1
    Product code:
    Phone version:
    PDA version: I9505XXUHOA7
    CSC version: I9505OXAHOA7
    CSC country code: UK & IRE
    CSC sales code: BTU
    HW version:
    Phone S/N: 00000000000
    Modem board:
    RF cal date:
    IMEI:
    Initialization AT RIL... error
    Naprawdę nie wiem o co chodzi.
    Przy próbie RESET EFS jest tak;
    Operation: Reset EFS
    Selected port: COM1 SAMSUNG Mobile USB Serial Port ,
    Software version: 20.5

Waiting ADB device... OK
    Reading phone info...
    Model: GT-I9505
    Android version: 5.0.1
    Product code:
    Phone version:
    PDA version: I9505XXUHOA7
    CSC version: I9505OXAHOA7
    CSC country code: UK & IRE
    CSC sales code: BTU
    HW version:
    Phone S/N: 00000000000
    Modem board:
    RF cal date:
    IMEI:
    Checking Super user right... false
    This model not supported for auto root

Dziwne mówi że telefon jest jest zrootowany a jak go zrootuje przez Kingo Root to tez wywala ze nie ma roota.
  • Helpful post
    Level 37  
    To nadal nie to. Musi ci pojsc "Read QCN", jak zczyta (to chwile trwa) to i unlock powinien ruszyc. Zaden root nie jest potrzebny, zadne repair, reset efs, nic. Unlock i tyle.

Caly log wyglada wowczas tak:

Quote:

Operation: Unlock
    Selected port: COM263 SAMSUNG Mobile USB Serial Port

Reading phone info...
    Reading IMEI... OK
    IMEI: 35*****************
    Reading security... new type
    Bypassing... OK
    Unlocking... OK
    Reseting... OK
    Unlock done

Warunkiem jest wybranie odpowiedniego trybu w *#0808# i wybranie "enable cp logging" w recovery - to dziala tylko do czasu kolejnego wlaczania, czyli dajesz cp logging, reboot to system i wtedy odpowiedni COM i musi ruszyc. Po restarcie telefonu trzeba znowu wybrac "enable cp logging" zeby z3x mogl zczytac telefon poprawnie.
    Jesli nie ruszy, sprobuj sie cofnac do 4.4.2 i wtedy tylko *#0808#, dm+modem+adb i read qcn + potem unlock na odpowiednim COMie. Na 4.4.2 nie trzeba nic wybierac w recovery bo tej opcji tam nie ma. Mozliwe, ze Samsung wprowadzil jakies nowe zabezpieczenia w nowszych softach opartych o 5.0.1 i z3x bez pro tego nie rusza, ale na 4.4.2 powinien bo sam z tego przed kupnem aktywacji korzystalem.

EFSu bez roota nie zczytasz, ale nie jest to do niczego przy tej metodzie potrzebne.

Mozesz ew. sprobowac przestawic ten COM na wyzszy w menadzerze urzadzen bo COM1 z zasady zarezerwowany jest dla RS232, a z3x to dosc dziwny i niestabilny twor wiec moze tez tu byc jakis problem.
  • Level 18  
    Poszło!!! Jesteś wielki "blahfff " bez Ciebie na pewno bym sobie nie poradził bo wszystkie informacje na ten temat które są w sieci nie działają każą wklepać *#9090# gdzie ten kod u mnie w ogóle nie reaguje a piszą że u Nich działa, ale jednak musiałem zrobić roota i poszło od strzała ale faktycznie bez opcji enable cp logging by nie poszło a ja nie słyszałem o tej metodzie. Jeszcze raz wielkie dziękuje bo już miałem zamiar sciągać chyba z dziesiąty soft który i pewnie by nie pomógł.