Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S4 I9505 nieudany simlock Z3x

max_gsm 16 Sty 2016 11:49 2409 4
  • #1 16 Sty 2016 11:49
    max_gsm
    Poziom 18  

Witam koledzy, bardzo dziwny przypadek mi się trafił, zrobiłem juz dosyć dużo simlocków z Galaxy S4 ale ten egzemplarz to jakaś masakra. Telefon z sieci O2 UK android 4.2.2 przy próbie simlocka Z3x-em telefon nie wykrywalny przez program.
    Po wklepaniu z klawiatury *#7284# wybrałem MODEM i po kodzie *#0808# wybrałem DM+Modem+ADB czyli tak jak piszą poradniki, telefon zrootowany ,po kliknieciu unlock telefon jest odczytywany ale gdy juz zrobi Backuping MMCBLK... OK to po tym wywala Checking phone at com2 i to koniec , później tylko No answer from phone , jesli chodzi o przewód UART to zero reakcji , program nie widzi telefonu. Wyczytałem żeby wgrać patch I9505-Unlock-4.2.2 i po wgraniu faktycznie telefon był już wykrywany przez UART i nawet Z3x pokazuje że zrobił simlocka ale faktycznie simlocj jest nadal , po odczytaniu kodu simlocka i jego wpisaniu w telefon tez pokazuje ze telefon zostal odblokowany ale po kazdy restarcie znowu jest simlock i oczywiscie brak zasiegu. Imei jest ok ale zauważylem ze podczas uruchamiania telefonu w górnym lewym rogu jest komunikat KERNEL IS NOT SEANDROID ENFORCING i brak dzwięków w telefonie. Wgrywałem różne wersje oprogramowania i nic to nie daje dopiero po wgraniu androida 5.01 usuwa ten komunikat , jest dzwięk ale wywalony imei którego nie można naprawić bo wywala cały czas błedy.
    Pierwszy raz mam taki kłopot z simlockiem z Galaxy S4 , nigdy nie miałem takich kombinacji. Proszę o pomoc
    Selected model: I9505
    Selected port: COM2 Z3X BOX Serial Port
    Selected port speed: 115200
    Reading phone info...
    Build: M9615A-CEFWTAZM-4.0.17062
    Reading security... OK
    Writing security... OK
    Reseting...
    Unlock done
    Done with Samsung Tool v.19.1

0 4
  • #2 16 Sty 2016 20:39
    blahfff
    Poziom 27  

Zrob aktualizacje do najnowszego 5.0.1, odpal, przejdz przez konfiguracje po czym wylacz telefon i wejdz w recovery i kliknij na "enable cp logging", przy *#0808# wybierz dm+modem+adb i, podepnij pod usb i jesli nie masz z3xa pro to poszukaj wersji 20.5 (bodajze taka byla ostatnia przed pro, a robiaca juz te modele bez roota i bez problemow). Jesli masz aktywacje do pro to dowolna wersja powyzej 20.5. Z tego co pamietam powinienes miec do wyboru 2 port COM (od modemu), na jednym z nich powinno zaskoczyc. Zacznij od proby zczytania QCN (jest w zakladce backup) - pozniej w razie czego przywrocenie QCN potrafi przywrocic zasieg, oryginalny imei i ogolnie telefon do stanu uzywalnosci jesli ktos kombinowal z patchami, certyfikatami itp. Jak przejdzie, to po prostu unlock i z glowy.

0
  • #3 16 Sty 2016 22:35
    max_gsm
    Poziom 18  

Zrobiłęm tak jak radzisz kolego , ale jest problem. Zainstalowałem wersję 20.5 bo nie posiadam jeszcze aktywacji PRO i faktycznie mam dwa porty, na jednym zero reakcji a na drugim telefon jest widoczny przy próbie Read EFS bo przy próbie Read QCN wywala:
    Checking phone at COM1
    Detected ID: 00000FE8 (APQ8064)
    SW Version:
    Reading ESN... error
    Done with Samsung Tool v.20.5
    a przy próbie Unlock no answer from phone , czyli go nie wykrywa.
    Przy próbie REPAIR tez odczytuje telefon ale znowu to wyglada tak:
    Operation: Repair
    Selected model: GT-I9505
    Selected port: COM1 SAMSUNG Mobile USB Serial Port ,
    Software version: 20.5

Waiting ADB device... OK
    Reading phone info...
    Model: GT-I9505
    Android version: 5.0.1
    Product code:
    Phone version:
    PDA version: I9505XXUHOA7
    CSC version: I9505OXAHOA7
    CSC country code: UK & IRE
    CSC sales code: BTU
    HW version:
    Phone S/N: 00000000000
    Modem board:
    RF cal date:
    IMEI:
    Initialization AT RIL... error
    Naprawdę nie wiem o co chodzi.
    Przy próbie RESET EFS jest tak;
    Operation: Reset EFS
    Selected port: COM1 SAMSUNG Mobile USB Serial Port ,
    Software version: 20.5

Waiting ADB device... OK
    Reading phone info...
    Model: GT-I9505
    Android version: 5.0.1
    Product code:
    Phone version:
    PDA version: I9505XXUHOA7
    CSC version: I9505OXAHOA7
    CSC country code: UK & IRE
    CSC sales code: BTU
    HW version:
    Phone S/N: 00000000000
    Modem board:
    RF cal date:
    IMEI:
    Checking Super user right... false
    This model not supported for auto root

Dziwne mówi że telefon jest jest zrootowany a jak go zrootuje przez Kingo Root to tez wywala ze nie ma roota.

0
  • Pomocny post
    #4 16 Sty 2016 22:55
    blahfff
    Poziom 27  

To nadal nie to. Musi ci pojsc "Read QCN", jak zczyta (to chwile trwa) to i unlock powinien ruszyc. Zaden root nie jest potrzebny, zadne repair, reset efs, nic. Unlock i tyle.

Caly log wyglada wowczas tak:

Cytat:

Operation: Unlock
    Selected port: COM263 SAMSUNG Mobile USB Serial Port

Reading phone info...
    Reading IMEI... OK
    IMEI: 35*****************
    Reading security... new type
    Bypassing... OK
    Unlocking... OK
    Reseting... OK
    Unlock done

Warunkiem jest wybranie odpowiedniego trybu w *#0808# i wybranie "enable cp logging" w recovery - to dziala tylko do czasu kolejnego wlaczania, czyli dajesz cp logging, reboot to system i wtedy odpowiedni COM i musi ruszyc. Po restarcie telefonu trzeba znowu wybrac "enable cp logging" zeby z3x mogl zczytac telefon poprawnie.
    Jesli nie ruszy, sprobuj sie cofnac do 4.4.2 i wtedy tylko *#0808#, dm+modem+adb i read qcn + potem unlock na odpowiednim COMie. Na 4.4.2 nie trzeba nic wybierac w recovery bo tej opcji tam nie ma. Mozliwe, ze Samsung wprowadzil jakies nowe zabezpieczenia w nowszych softach opartych o 5.0.1 i z3x bez pro tego nie rusza, ale na 4.4.2 powinien bo sam z tego przed kupnem aktywacji korzystalem.

EFSu bez roota nie zczytasz, ale nie jest to do niczego przy tej metodzie potrzebne.

Mozesz ew. sprobowac przestawic ten COM na wyzszy w menadzerze urzadzen bo COM1 z zasady zarezerwowany jest dla RS232, a z3x to dosc dziwny i niestabilny twor wiec moze tez tu byc jakis problem.

1
  • #5 16 Sty 2016 23:25
    max_gsm
    Poziom 18  

Poszło!!! Jesteś wielki "blahfff " bez Ciebie na pewno bym sobie nie poradził bo wszystkie informacje na ten temat które są w sieci nie działają każą wklepać *#9090# gdzie ten kod u mnie w ogóle nie reaguje a piszą że u Nich działa, ale jednak musiałem zrobić roota i poszło od strzała ale faktycznie bez opcji enable cp logging by nie poszło a ja nie słyszałem o tej metodzie. Jeszcze raz wielkie dziękuje bo już miałem zamiar sciągać chyba z dziesiąty soft który i pewnie by nie pomógł.

0