Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stanowisko do badania czujnika deszczu

Lesław1404 16 Sty 2016 12:13 372 2
  • #1 16 Sty 2016 12:13
    Lesław1404
    Poziom 2  

Witam, pisze prace dyplomową w ramach której buduje stanowisko do wyznaczania charakterystyki czujnika deszczu. Problem w tym że czujnik którym dysponuje pracuje w sieci CAN. Czy istnieje możliwość wyłapania sygnału analogowego z czujnika za pomocą przetwornika sygnałów lub czymś podobnym? Czujnik pochodzi z Seata Toledo III/ Altea/ Altea XL. Mógłbym próbować połączyć go z modułem komfortu ale nie wiem czy to zadziała.

• #2 16 Sty 2016 13:48
    jarek_lnx
    Poziom 43  

Cytat:
    Witam, pisze prace dyplomową w ramach której buduje stanowisko do wyznaczania charakterystyki czujnika deszczu. Problem w tym że czujnik którym dysponuje pracuje w sieci CAN. Czy istnieje możliwość wyłapania sygnału analogowego z czujnika za pomocą przetwornika sygnałów lub czymś podobnym? Czujnik pochodzi z Seata Toledo III/ Altea/ Altea XL. Mógłbym próbować połączyć go z modułem komfortu ale nie wiem czy to zadziała.

Tego sie tak nie robi, jesli chcesz badać jakis czujnik musisz mieć jego dane techniczne (żeby mieć z czym porównać) oraz sprzęt żeby sie do niego podłączyć (CAN), zapewne przydała by sie dokumentacja co i jak jest przesyłane po tym CAN'ie, oraz informacje czy jest wyprowadzony sygnał analogowy (niby po co skoro jest CAN).

Prac dyplomowych nie robi sie z hardwere hacking'u, zwróć sie do producenta może udostępnią ci wszystkie potrzebne dane, (albo poszukaj innego czujnika), ale mogą też sobie nie życzyc żebyś badał ich czujniki, jeśli chcą utrzymać wszystko w tajemnicy przed konkurencją, takie ich prawo.

• #3 17 Sty 2016 00:36
    Lesław1404
    Poziom 2  

Po CAN-ie idą 2 sygnały z czujnika deszczu i zmierzchu jednym przewodem. Z tego co powiedział mi promotor działa to na zasadzie częstotliwości sygnału moduł komfortu to odczytuje i odpowiednio interpretuje. Znalazłem analizator stanów logicznych http://www.gotronik.pl/analizator-stanow-logicznych-saleae-8kanalowy-24mhz-p-1669.html,, który między innymi dekoduje sygnał CAN. Pytanie tylko czy to zadziała.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME