Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESL68070R - kalibracja, kasowanie błędów.

16 Sty 2016 12:51 10230 2
  • Poziom 10  
    Witajcie,

Szukam w sieci różnych solucji do zmywarki, bo zaczynam więcej ręcznie zmywać, a zmywarka stoi obrażona. Nie zawsze byłem zadowolony z efektów zmywania - pozostające osady czy resztki jedzenia po programie np. intensywnym. Zmywarka częściej zostawiała biały osad na szkle niż domywała naczynia.

Około roku temu serwis stwierdził, że wszystko jest OK i nowe zmywarki, te ekologiczne właśnie tak mają. Zostało (podobno) wgrane nowe oprogramowanie i chyba niby było lepiej. Zamieniłem kostki na proszek, później płyn i efekt miał być wyśmienity. Ja jakoś tego nie czuję i nie widzę. Szukam opinii w internecie, ale nie są jednoznaczne. Potrzebne mi bardziej solucje.

Przede wszystkim wygląda na to, że powinienem zacząć od kalibracji zmywarki, ale nie wiem jak to zrobić.
    Panel ma tylko trzy klawisze (Power i dwa podwójne do obsługi funkcji):
    Zmywarka Electrolux ESL68070R - kalibracja, kasowanie błędów.

do menu serwisowego dostaję się przez przytrzymanie 4 i 5 i wciśnięcie 1. Po menu poruszam się klawiszem 5. Pierwsze trzy komunikaty, które występują, to: kody alarmu: iF1, iF0, i42. Dalej mam tylko próby sił - od 4 - 10. Jak przechodzę przez poszczególne opcje, to tylko przy "Próba sił 5" zmywarka wybiera wodę. W pozostałych nic się nie dzieje. Próbowałem wielu kombinacji klawiszy ale nic się nie dzieje. Nic nie znalazłem w necie. Czy ktoś wie lub ma pomysł jak włączyć kalibrację?

A dlaczego kalibracja? Nie wiem, może zmywarka się niejako zresetuje. Wymyłem wszystko do czego był dostęp. Teraz jak wybieram program 30", to na zegarze mam 40", a w realu program trwa 50". Może to normalne, ale nienormalne jest to, że po otwarciu zmywarki na dnie jest sporo piany, a np. nawet drzwi mają zacieki. (test bez naczyń).

Przy normalnym zmywaniu naczynia wychodzą zwyczajnie brudne. Czy ktoś w tym modelu miał podobnie?

Z góry dzięki za wszelkie info...
  • Poziom 16  
    Po pierwsze błędów się nie kasuje.Jedynie przeprogramowanie modułu czyści pamięć.Po drugie jaka kalibracja?!Ewidentnie zle dobrane twardość wody,ilość dozowania nabłyszczacza itp.Oczywiście sól,nabłyszczacz OBOWIĄZKOWY!Dokładnie trzymać się instrukcji a nie tego co obiecują w reklamach.
  • Poziom 10  
    Twardość wody zweryfikowana. Ustawienia zgodnie z instrukcją. Nabłyszczacz na poziom 1, a mimo to po zakończeniu zmywania bez detergentu pozostaje piana na dnie zmywarki(program bez suszenia).

Kalibracja, czyli reset programów i dobranie parametrów zgodnie z zadanymi ustawieniami. Nie ma czegoś takiego jak kalibracja?