Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerywanie pobierania, słaby transfer

16 Sty 2016 15:23 840 4
  • Poziom 15  
    Witam

Od pewnego czasu miewam dziwne problemy z kartą wifi w swoim laptopie, obwiniam ją ale nie wiem tak do końca czy wina leży po stronie sprzętu czy bardziej oprogramowania. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w zdiagnozowaniu mojego problemu...

Otóż przy pobieraniu plików tj, zdjęć, filmów, programów itd.. oczywiście strony bez limitu więc to nie wina ograniczenia transferu,
    pojawia się problem właśnie z transferem (szybkością pobierania) dodam iż pobieranie odbywa się z reguły za pomocą przeglądarki Google Chrome ale próbowałem również programy typu "Flashget" i inne niestety dalej to samo...

Tzn na początku pobierania np filmu ok. 700mb pojawia się transfer około 1500 - 2000 kB/s więc jest w miarę ok, niestety po 2, 3...5 minutach następuje znaczący spadek tj. 120 kB/s i mniej.... po prostu zaczyna drastycznie spadać aż całkowicie staje na 0 kB/s i zrywa pobieranie pliku. Natomiast nie ma to wpływu na przeglądanie stron, słuchanie radia online itd... po prostu można bez problemu korzystać z internetu

hmmm nie mam pojęcia gdzie tkwi problem ;/.. sprawdziłem chyba wszystko ... System został postawiony na nowo, sterowniki do karty aktualne, zasięg wifi idealny.
    Dlatego też obstawiam iż wina może leżeć po stronie sprzętowej ponieważ na drugim laptopie( ten sam system WIN10) problem nie występuje! co prawda łączy się on na pasmie 5ghz i prędkość jest również większa ale "Access point" jest ten sam.

Wykonałem speed test i dziwne jest że prędkość upload jest większa od download

Przerywanie pobierania, słaby transfer

poza tym na początku testu pokazuje przez dłuższy czas 30 Mb/s downloadu po czym na końcu spada do 5 Mb/s

Mój sprzęt to:

Packard Bell EasyNote TV11CM
    AMD A6-4400M
    8.00 Gb RAM
    karta sieciowa: Atheros AR5B95
    System: Windows 10

Brak Antywirusa oraz dodatkowego Firewall'a

dodam iż laptop posiadał na początku tylko jedną antenę WiFi zasięg był słaby, została więc zamontowana dodatkowa antena podklejona pod matrycę przeprowadzony kabel od niej został wpięty w gniazdo oznaczone "AUX" na karcie WiFI czyli wszystko tak jak powinno. Zasięg się stanowczo poprawił i jest full w porównaniu z wcześniejszym 30 - 40%.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    grzesio2507 napisał:
    zn na początku pobierania np filmu ok. 700mb pojawia się transfer około 1500 - 2000 kB/s więc jest w miarę ok, niestety po 2, 3...5 minutach następuje znaczący spadek tj. 120 kB/s i mniej.... po prostu zaczyna drastycznie spadać aż całkowicie staje na 0 kB/s i zrywa pobieranie pliku. Natomiast nie ma to wpływu na przeglądanie stron, słuchanie radia online itd... po prostu można bez problemu korzystać z internetu

Ja tak robię w mojej sieci swoim użytkownikom, do pewnego momentu pełna prędkość, ale jak ilość bajtów pobranych przekracza 3MB, przycinam ruch i połączenie wpada w najniższy priorytet.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Lejek możesz mieć u dostawcy, i niczym u siebie tego nie zmienisz.

Dodano po 53 [sekundy]:

Lejek może być na serwerze z którego ściagasz,
    Potestuj inne pobrania, np linux iso obrazy z serwerów różnch.

Dodano po 27 [minuty]:

Podłącz komputer kablem do głównego routera i testuj w ten sposób.

Jeśli masz gniazdo RJ45 od operatora, podłacz komptuer wprost do gniazda, bez routera i testuj.