Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stihl MS 211 - Trudności z uruchomieniem.

16 Sty 2016 16:06 4044 15
 • Poziom 17  
  Witam
  Posiadam problem z pilarką Stihl MS 211.
  Problem polega na tym że pilarka obracała samoczynnie narzędziem tnącym z dość dużymi obrotami. Po przywróceniu ustawień gaźnika do fabrycznych pojawił się problem z uruchomieniem. Drugi problem polega na tym że nie tylko Ja używałem tej pilarki i niestety zastałem ją w opłakanym stanie. Co było w niej i z nią robione, nie mam pojęcia.
  Z góry dziękuję za pomoc.
  Pozdrawiam
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 8  
  Czy sprawdził pan stan filtru zasysającego powietrze ?
 • Poziom 17  
  Tak. Nie jest idealny ale nie jest fatalny. Jest jeszcze w dobrym stanie.
 • Poziom 8  
  Ja bym spróbował mimo wszystko spróbować odpalić ją bez filtra, jeżeli to nie pomoże to wychodzi na to że gaźnik jest albo uszkodzony albo zabrudzony

  Dodano po 2 [minuty]:

  Stawiam ogólnie na to ze to coś z gaźnikiem.
 • Poziom 17  
  Wcześniej paliła ale tak jak napisałem wyżej obracała łańcuchem. Po wyczyszczeniu z brudu i ustawienia gaźnika przestała odpalać.

  Dodano po 1 [minuty]:

  Dokładnie to odpala na dwie sekundy i gaśnie.
 • Poziom 1  
 • Poziom 17  
  Sprawdziłem wszystkie ruchome elementy i pracują prawidłowo.
 • Poziom 1  
 • Poziom 8  
  Ma pan możliwość wsadzenia gaznika z innej maszyny ktora działa ?

  bo cały czas mam obiekcje na to ze to wina gaznika :P
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  Ten sam problem dotyczy MS 181 i MS 211 to bliźniacze konstrukcje - wiem bo prowadzę serwis STIHL. Ustawienia fabryczne gaźnika tzn? W tych modelach często do wymiany jest zestaw tłoka pompy w gaźniku. Wiąże się to z rozebraniem osi gaźnika i wymycia kanału w którym pracuje. Ogólnie same części tzn. membrany + tłoczek kosztują połowę gaźnika. Jak kolega pisał podmień gaźnik i zobacz czy będzie ok. A i jeszcze jedno pytanie czy sprawdzałeś szczelność cylindra?
 • Poziom 17  
  Gaźnik regulowany był przeze Mnie. Nie twierdzę że dobrze, twierdzę że wg instrukcji z www.Stihl.pl
  Nie mam możliwości podmiany ze sprawnej maszyny.
  Szczelność cylindra ? Chodzi o "lewe powietrze" czy kompresję ? Jak to sprawdzić ?
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  Elvis1992 napisał:

  Drugi problem polega na tym że nie tylko Ja używałem tej pilarki i niestety zastałem ją w opłakanym stanie. Co było w niej i z nią robione, nie mam pojęcia.


  W takim przypadku według mnie powinieneś przede wszystkim odkręcić tłumik i przez okno wydechowe zdiagnozować stan tłoka od strony wydechu aby stwierdzić lub wykluczyć ewentualne zatarcie tłoka (pierścienia). To nie jest dużo roboty, a często pozwala na uniknięcie diagnostycznego "miotania się".
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  Konstrukcja Stihl ms 211 (tyczy się również ms 181 itp.) to totalna pomyłka, po 2- 5 latach użytkowania pojawia się gigantyczny luz na wałku przepustnicy gazu, dochodzi do tego nieszczelny tłoczek przyśpieszacza i problem z gaźnikiem nie do ogarnięcia. Jak masz możliwość załóż nowy gaźnik.
 • Poziom 16  
  Podwyższone obroty sugerują raczej na dwie rzeczy: nieszczelność skrzyni korbowej(uszczelniacze, połączenie cylindra z dolną miską, łącznik gumowy cylinder-gaźnik itd. Drugą usterką może być nie domykająca się górna przepustnica (od kanału powietrznego).
 • Poziom 17  
  Dla wszystkich, których to jeszcze interesuje... Wymiana membran nic nie dała, pomogła za to wymiana gażnika, wymiana uszczelniaczy na wale, dokładne wyczyszczenie i wymycie benzyną wnętrza cylindra, dodatkowo drut od przepustnicy był odkształcony względem nowego i również zakwalifikował się do wymiany. Z racji braku czasu i straconego hasła, odpowiedź dopiero dziś. Pozdrawiam