Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka BROTHER DCP-145C. Po włączeniu komunikat błędu. Jak wyczyścic głowice?

cyrograf 04 Maj 2016 11:18 4020 39
  • #31 04 Maj 2016 11:18
    cyrograf
    Poziom 17  

Witam.Jak się zachowuje uszkodzona głowica?W drukarce przepychałem głowice wiele razy.Czarny tusz ruszył bo wydrukowała mi drukarka wewnętrzne ustawienia.Póżniej skalę szarości ale słabo.Bo ten druk był w dużej rozdzielczości.Koloru ani na kropelkę głowica nie chce ruszyć.Po prostu druk kolorowy jest niemożliwy.I niewiem co robić.
    u mnie wygląda to tak jakby nie zasysała do głowicy kolor.
    P.S Teraz nie drukuje w żadnym kolorze,nawet w czarnym.Wczoraj przepychałem isopropanolem głowice.jako pampers użyłem chusteczek higienicznych.
    A to mój osprzęt na fotce...

i pampersy-chusteczki

• #32 04 Maj 2016 16:17
    cyrograf
    Poziom 17  

Słuchajcie.Jeszcze ważna sprawa.Jak chcę wydrukować pojawia mi się "Datenempfang"-"odbieranie danych" i znika.Drukarka nawet nie prubóje drukować...Z drukarką łącze sie przez USB.Na systemie Lubuntu 16.04 64 bit.

Dodano po 2 [godziny] 11 [minuty]:

Byłem u kolegi co ma XP.Jednak próbuje drukować.Ale gdzie ten tusz.....

• #33 06 Maj 2016 18:11
    cyrograf
    Poziom 17  

Mam prośbę niech ktoś mi napisze , jak z kartridza zasysany jest atrament itd. Bo to chyba na tym etapie jest problem. Dzis sobie odpuszcze,ale jutro cała drukarka będzie w częściach . Nie mam ochoty się dalej z nia bawić w ciu, ciu babki.... :-x
    tu link

https://www.youtube.com/watch?v=x2l4_nYT4x8

• #34 07 Maj 2016 15:21
    cyrograf
    Poziom 17  

Własnie rozbieram drukarke krok po kroku jak on. Ten elektronik(na filmie) ma myjke ultradzwiekową.Czy ona aż tak bardzo jest dobra do mojego tematu(problemu)?

Dodano po 1 [godziny] 39 [minuty]:

Odsysam strzykawką zaległy płyn.Np czarny.Mam go 1ml.
    Drukarka BROTHER DCP-145C. Po włączeniu komunikat błędu. Jak wyczyścic głowice? Drukarka BROTHER DCP-145C. Po włączeniu komunikat błędu. Jak wyczyścic głowice?

Dostałem sie do głowicy

W załączniku zdjęcie. Kombinuje co dalej...

• #35 07 Maj 2016 21:53
    cyrograf
    Poziom 17  

Niestety.Może i głowice były przytkane to ciągle mam kartki bez druku.

Dodano po 8 [minuty]:

Płukałem każdy kolor.Głowicę trzymałem na pokrywce od słoika z ciepłą wodą.Używałem isopropanol,czyścik do głowic,Wodę.
    Póżniej przedmuchiwałem samym powietrzem z strzykawki
    Nie wiem czy dopiero po powiedzmy setnej kartce zacznie drukować.
    Zauważyłem że pod podajnikiem papieru są rurki ale to przy rozmontowaniu na części.
    Czyżbym uszkodził głowice.Co głowica ma w środku?

• #36 08 Maj 2016 14:28
    cyrograf
    Poziom 17  

Słuchajcie tak jak przewidywałem w rurkach nic nie płynie. Tusz jest w kartridzach ale dalej nie płynie.chyba. Od spodu drukarki widać rurki. Zdjecie w załączniku
    Drukarka BROTHER DCP-145C. Po włączeniu komunikat błędu. Jak wyczyścic głowice? Drukarka BROTHER DCP-145C. Po włączeniu komunikat błędu. Jak wyczyścic głowice? Drukarka BROTHER DCP-145C. Po włączeniu komunikat błędu. Jak wyczyścic głowice? Drukarka BROTHER DCP-145C. Po włączeniu komunikat błędu. Jak wyczyścic głowice?

• #37 11 Maj 2016 21:11
    cyrograf
    Poziom 17  

Witam forumowiczów. Może ktoś wymyśli sposób na przyczynę. Jak pisałem rurkach podających atrament jest pusto. No oprócz jedne ale pomieszanej z woda która została w rurce.Niechcialbym rozbierać jej spowrotem.Mam zdjęcie spodu głowicy.Jest ona czysta.To jak co dalej?
    Ten Chinczyk,Japończyk używał myjki ultradzwiękowej.Oczywiście wczesniej zdemontował sam blok głowicy.
    Ja też bym ją zdemontował i wrzucił do garnka z mocniej podgrzaną wodą. A jak by dalej nie puszczało to z dodatkiem proszku do prania itd.

https://www.youtube.com/watch?v=x2l4_nYT4x8

• #38 15 Maj 2016 21:08
    cyrograf
    Poziom 17  

Przepraszam kolegów czy macie jakieś pomysły?

Czy mam zdemontować blok głowicy i wrzucić do dużego garnka z podgrzaną wodą.

Oczywiście rozpuszczalnikiem będzie woda.

Lub sam ją uszkodziłem używając aceton.
    Tylko teraz nie pamietam czy do nasączonego pampersa zrobiony z np chusteczki.czy wtłaczając je w piny do kartridzy.
    Może tak chciałem wtłoczyć czarny atrament w pinto strzykawką 2ml ,nie dało to rezultatu. Wyszedł efekt zatkania.

• #39 18 Maj 2016 17:42
    cyrograf
    Poziom 17  

Nie wiem dlaczego nikt nie wspomniał o pompce.Faktycznie są informacje na elektrodzie.
    Między innymi to ta:

Głowica w DCP-115C to złożony system szczelnych kanałów przez które przepływa tusz. Zawiera w sobie także pompkę do tuszu jak i czujniki papieru i prowadnicy. Tusz jest 'rozpylany' pod ciśnieniem przez otwory znajdujące się od spodu głowicy ( właśnie w tym miejscu najczęściej dochodzi do zatorów). Prawidłowo założona głowica nigdy nie dotyka papieru. Po zakończeniu pracy powinna zostać 'zadokowana' w odpowiednim miejscu, co zapobiega zasychaniu tuszu. Czemu głowica się przytyka Bez względu na co piszą na stronach z tuszami - 99.99% zatorów spowodowane jest przez słabą jakość tuszu w tanich kadrydzach - podróbkach (zwłaszcza z tuszem pokroju Pelikan na bazie wody). Ta nieunikniona wada oszczędności na wydrukach, całe szczęście w Broder'ach łatwa do naprawy;). Inny powód to nieprawidłowe zamykanie drukarki - wyłączanie jej po przez odcięcie zasilania a nie przez przycisk Power - w tej sytuacji głowica może nie zostać osadzona na stojaku i tusz wysycha na wylocie z głowicy. Czym czyścić? Choć pełno jest różnego rodzaju cudownych środków do udrażniania głowić, ja podchodziłbym od tej kwestii z dystansem, ponieważ tak naprawdę nie wiadomo na bazie czego mamy tusz w kadrydzu. Wypróbowany przeze mnie sposób to kupno kilku rozpuszczalników o różnych zastosowaniach - naniesieniu tuszu na jakąś powierzchnie i kolejne ich próbowanie. Jak czyścić Niestety najlepszym i najwydajniejszym sposobem jest wyciągnięcie głowicy. W DCP-115C można to zrobić w niecałe 2min ;]. A jak to zrobić wystarczy trochę pogrzebać po necie - to nic trudnego ;). Gdy mamy głowice na wierzchu wybieramy rozpuszczalnik - w moim wypadku okazała się nim...czysta, gorąca woda - rozpuszczała tusz lepiej od nitro :P. I etap to nalanie gorącej wody do płaskiej miseczki(talerza) i wymoczenie w nim głowicy. Nalewamy wody jedynie kilka milimetrów, tak by zamoczyć kanaliki, którymi jest rozpryskiwany tusz a nie zamoczyć pompki bądź czujników. Pozostawiamy tak na 10-20min, można po pewnym czasie podmienić wodę na gorącą. II etap. Będzie potrzebna strzykawka (bez igły), do której nabieramy gorącej wody i wstrzykujemy w miejsce do którego doprowadzane są wężyki z tuszem (np. wężyk z kolorem czarnym), na początku będzie potrzeba trochę siły, ale nie za dużo, by nie zniszczyć głowicy. Obserwujemy dysze, czy leci przez nie tusz (później woda). W moim wypadku na tym etapie tusz leciał jedynie przez 10% kanalików. Oczywiście czynność tą wykonujemy nad jakąś wanienką żeby wszystkiego nie wybrudzić tuszem. [Teraz uwaga] Gdy wstrzykniemy tak 3/4 strzykawki, przestajemy wstrzykiwać, a pociągamy strzykawką, by wyciągnąć śmieci z głowicy do strzykawki. Zawartość strzykawki wylewamy do osobnego zbiornika na brudy i przeczyszczamy jeszcze strzykawkę czystą wodą. Powtarzamy czynność do całkowitego odetkania kanalików - u mnie zajęło to szklankę wody (200ml). Drukarka chodzi jak nowa. Wcześniej próbowałem środków udrażniających, moczenia głowicy, itp. bez skutku. [Uwagi] ...

• #40 28 Maj 2016 20:04
    cyrograf
    Poziom 17  

Proszę o zasadę działania tej "plujki". Może jakoś dojdę co jest nie tak. Ogólnie to chcę całość głowicy zanurzyć roztworze który rozpuści zaschnięcie.