Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka BROTHER DCP-145C. Po włączeniu komunikat błędu. Jak wyczyścic głowice?

cyrograf 04 Maj 2016 11:18 4020 39
 • #31 04 Maj 2016 11:18
  cyrograf
  Poziom 17  

  Witam.Jak się zachowuje uszkodzona głowica?W drukarce przepychałem głowice wiele razy.Czarny tusz ruszył bo wydrukowała mi drukarka wewnętrzne ustawienia.Póżniej skalę szarości ale słabo.Bo ten druk był w dużej rozdzielczości.Koloru ani na kropelkę głowica nie chce ruszyć.Po prostu druk kolorowy jest niemożliwy.I niewiem co robić.
  u mnie wygląda to tak jakby nie zasysała do głowicy kolor.
  P.S Teraz nie drukuje w żadnym kolorze,nawet w czarnym.Wczoraj przepychałem isopropanolem głowice.jako pampers użyłem chusteczek higienicznych.
  A to mój osprzęt na fotce...

  i pampersy-chusteczki

 • #32 04 Maj 2016 16:17
  cyrograf
  Poziom 17  

  Słuchajcie.Jeszcze ważna sprawa.Jak chcę wydrukować pojawia mi się "Datenempfang"-"odbieranie danych" i znika.Drukarka nawet nie prubóje drukować...Z drukarką łącze sie przez USB.Na systemie Lubuntu 16.04 64 bit.

  Dodano po 2 [godziny] 11 [minuty]:

  Byłem u kolegi co ma XP.Jednak próbuje drukować.Ale gdzie ten tusz.....

 • #33 06 Maj 2016 18:11
  cyrograf
  Poziom 17  

  Mam prośbę niech ktoś mi napisze , jak z kartridza zasysany jest atrament itd. Bo to chyba na tym etapie jest problem. Dzis sobie odpuszcze,ale jutro cała drukarka będzie w częściach . Nie mam ochoty się dalej z nia bawić w ciu, ciu babki.... :-x
  tu link

  https://www.youtube.com/watch?v=x2l4_nYT4x8

 • #34 07 Maj 2016 15:21
  cyrograf
  Poziom 17  

  Własnie rozbieram drukarke krok po kroku jak on. Ten elektronik(na filmie) ma myjke ultradzwiekową.Czy ona aż tak bardzo jest dobra do mojego tematu(problemu)?

  Dodano po 1 [godziny] 39 [minuty]:

  Odsysam strzykawką zaległy płyn.Np czarny.Mam go 1ml.
  Drukarka BROTHER DCP-145C. Po włączeniu komunikat błędu. Jak wyczyścic głowice? Drukarka BROTHER DCP-145C. Po włączeniu komunikat błędu. Jak wyczyścic głowice?

  Dostałem sie do głowicy

  W załączniku zdjęcie. Kombinuje co dalej...

 • #35 07 Maj 2016 21:53
  cyrograf
  Poziom 17  

  Niestety.Może i głowice były przytkane to ciągle mam kartki bez druku.

  Dodano po 8 [minuty]:

  Płukałem każdy kolor.Głowicę trzymałem na pokrywce od słoika z ciepłą wodą.Używałem isopropanol,czyścik do głowic,Wodę.
  Póżniej przedmuchiwałem samym powietrzem z strzykawki
  Nie wiem czy dopiero po powiedzmy setnej kartce zacznie drukować.
  Zauważyłem że pod podajnikiem papieru są rurki ale to przy rozmontowaniu na części.
  Czyżbym uszkodził głowice.Co głowica ma w środku?

 • #36 08 Maj 2016 14:28
  cyrograf
  Poziom 17  

  Słuchajcie tak jak przewidywałem w rurkach nic nie płynie. Tusz jest w kartridzach ale dalej nie płynie.chyba. Od spodu drukarki widać rurki. Zdjecie w załączniku
  Drukarka BROTHER DCP-145C. Po włączeniu komunikat błędu. Jak wyczyścic głowice? Drukarka BROTHER DCP-145C. Po włączeniu komunikat błędu. Jak wyczyścic głowice? Drukarka BROTHER DCP-145C. Po włączeniu komunikat błędu. Jak wyczyścic głowice? Drukarka BROTHER DCP-145C. Po włączeniu komunikat błędu. Jak wyczyścic głowice?

 • #37 11 Maj 2016 21:11
  cyrograf
  Poziom 17  

  Witam forumowiczów. Może ktoś wymyśli sposób na przyczynę. Jak pisałem rurkach podających atrament jest pusto. No oprócz jedne ale pomieszanej z woda która została w rurce.Niechcialbym rozbierać jej spowrotem.Mam zdjęcie spodu głowicy.Jest ona czysta.To jak co dalej?
  Ten Chinczyk,Japończyk używał myjki ultradzwiękowej.Oczywiście wczesniej zdemontował sam blok głowicy.
  Ja też bym ją zdemontował i wrzucił do garnka z mocniej podgrzaną wodą. A jak by dalej nie puszczało to z dodatkiem proszku do prania itd.


  https://www.youtube.com/watch?v=x2l4_nYT4x8

 • #38 15 Maj 2016 21:08
  cyrograf
  Poziom 17  

  Przepraszam kolegów czy macie jakieś pomysły?


  Czy mam zdemontować blok głowicy i wrzucić do dużego garnka z podgrzaną wodą.


  Oczywiście rozpuszczalnikiem będzie woda.

  Lub sam ją uszkodziłem używając aceton.
  Tylko teraz nie pamietam czy do nasączonego pampersa zrobiony z np chusteczki.czy wtłaczając je w piny do kartridzy.
  Może tak chciałem wtłoczyć czarny atrament w pinto strzykawką 2ml ,nie dało to rezultatu. Wyszedł efekt zatkania.

 • #39 18 Maj 2016 17:42
  cyrograf
  Poziom 17  

  Nie wiem dlaczego nikt nie wspomniał o pompce.Faktycznie są informacje na elektrodzie.
  Między innymi to ta:


  Głowica w DCP-115C to złożony system szczelnych kanałów przez które przepływa tusz. Zawiera w sobie także pompkę do tuszu jak i czujniki papieru i prowadnicy. Tusz jest 'rozpylany' pod ciśnieniem przez otwory znajdujące się od spodu głowicy ( właśnie w tym miejscu najczęściej dochodzi do zatorów). Prawidłowo założona głowica nigdy nie dotyka papieru. Po zakończeniu pracy powinna zostać 'zadokowana' w odpowiednim miejscu, co zapobiega zasychaniu tuszu. Czemu głowica się przytyka Bez względu na co piszą na stronach z tuszami - 99.99% zatorów spowodowane jest przez słabą jakość tuszu w tanich kadrydzach - podróbkach (zwłaszcza z tuszem pokroju Pelikan na bazie wody). Ta nieunikniona wada oszczędności na wydrukach, całe szczęście w Broder'ach łatwa do naprawy;). Inny powód to nieprawidłowe zamykanie drukarki - wyłączanie jej po przez odcięcie zasilania a nie przez przycisk Power - w tej sytuacji głowica może nie zostać osadzona na stojaku i tusz wysycha na wylocie z głowicy. Czym czyścić? Choć pełno jest różnego rodzaju cudownych środków do udrażniania głowić, ja podchodziłbym od tej kwestii z dystansem, ponieważ tak naprawdę nie wiadomo na bazie czego mamy tusz w kadrydzu. Wypróbowany przeze mnie sposób to kupno kilku rozpuszczalników o różnych zastosowaniach - naniesieniu tuszu na jakąś powierzchnie i kolejne ich próbowanie. Jak czyścić Niestety najlepszym i najwydajniejszym sposobem jest wyciągnięcie głowicy. W DCP-115C można to zrobić w niecałe 2min ;]. A jak to zrobić wystarczy trochę pogrzebać po necie - to nic trudnego ;). Gdy mamy głowice na wierzchu wybieramy rozpuszczalnik - w moim wypadku okazała się nim...czysta, gorąca woda - rozpuszczała tusz lepiej od nitro :P. I etap to nalanie gorącej wody do płaskiej miseczki(talerza) i wymoczenie w nim głowicy. Nalewamy wody jedynie kilka milimetrów, tak by zamoczyć kanaliki, którymi jest rozpryskiwany tusz a nie zamoczyć pompki bądź czujników. Pozostawiamy tak na 10-20min, można po pewnym czasie podmienić wodę na gorącą. II etap. Będzie potrzebna strzykawka (bez igły), do której nabieramy gorącej wody i wstrzykujemy w miejsce do którego doprowadzane są wężyki z tuszem (np. wężyk z kolorem czarnym), na początku będzie potrzeba trochę siły, ale nie za dużo, by nie zniszczyć głowicy. Obserwujemy dysze, czy leci przez nie tusz (później woda). W moim wypadku na tym etapie tusz leciał jedynie przez 10% kanalików. Oczywiście czynność tą wykonujemy nad jakąś wanienką żeby wszystkiego nie wybrudzić tuszem. [Teraz uwaga] Gdy wstrzykniemy tak 3/4 strzykawki, przestajemy wstrzykiwać, a pociągamy strzykawką, by wyciągnąć śmieci z głowicy do strzykawki. Zawartość strzykawki wylewamy do osobnego zbiornika na brudy i przeczyszczamy jeszcze strzykawkę czystą wodą. Powtarzamy czynność do całkowitego odetkania kanalików - u mnie zajęło to szklankę wody (200ml). Drukarka chodzi jak nowa. Wcześniej próbowałem środków udrażniających, moczenia głowicy, itp. bez skutku. [Uwagi] ...

 • #40 28 Maj 2016 20:04
  cyrograf
  Poziom 17  

  Proszę o zasadę działania tej "plujki". Może jakoś dojdę co jest nie tak. Ogólnie to chcę całość głowicy zanurzyć roztworze który rozpuści zaschnięcie.