Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ducato III - Centralny zamek

16 Sty 2016 17:03 4596 6
  • Poziom 16  
    Witam, mam problem z samochodem jak w temacie. Nie działa centralny zamek, samochód odbiera sygnały z pilota (migają kierunkowskazy), natomiast ani przycisk wewnątrz, ani próba zamknięcia/otwarcia kluczykiem nie daje żadnej reakcji. Czy dysponuje ktoś schematem body komputera (chciałbym pomierzyć czy wychodzi napięcie na odpowiednie przewody).
  • Poziom 20  
    A co z lampką zamkniętych drzwi? Gaśnie jak wszystko jest zamknięte?
  • Poziom 16  
    Tak, wszystko działa, nie ma jedynie sygnału na silniczki.
  • Poziom 19  
    Jak odkręcisz zaślepke złącza diagnostycznego to ujrzysz body, wypnij wtyczkę od body z jednym grubym czerwonym przewodem, szara kostka, podłącz ją po minucie a powinno juz wszystko działać, po wszystkim źeby usterka nie powróciła udaj się do serwisu i niech przeprogramują body zgodnie z serwis news, powinni wiedzieć o co chodzi.
  • Poziom 16  
    Dzięki za zainteresowanie, niestety nie przyniosło (odłączyłem szarą wtyczkę z grubymi czerwonymi kablami) to efektu.
  • Poziom 9  
    Witam odkręć schodek od strony pasażera , pod schodkiem jest kostka łącząca kable centralnego lubi się tam dostać woda sprawdź połączenie pod kątem przejścia i śniedzi.

Dodano po 5 [minuty]:

Mam podobny problem z centralnym może ktoś pomoże ducato 2.3 2012r centralny działa z klucza i z kabiny natomiast nie działa z pilota nie sygnalizuje kierunkowskazami zamknięcia ani otwarcia. Kontrolka zamknięcia na zegarach gaśnie wraz z zamknięciem wszystkich drzwi. Podczas zamykania z klucza lub z kabiny również brak sygnalizacji kierunkami. Klucz sprawdzony na stole czyli wysyła sygnały radiowe. Brak błędów w BCM związanych z centralnym zamkiem, bezpieczniki sprawdzone. Jakieś pomysły bo już mi ręce opadają.
  • Poziom 2  
    Posiadam też problem w nowo zakupionym ducato 2.3 2008r kluczyk z trzema przyciskami był uszkodzony wiec zostal zrobiony na stole ok! Ale centalny zamyka mechanicznie czyli kluczykiem w drzwiach i w kabinie na konsoli srodkowej nie ma problemu wszystko dziala ale nie ma sygnału na kierunkach i brak reakcji z pilota.
    kable przepatrzone jak jak pisalo na innych postach. zastanawia mnie gdzie jest umiejscowiony modul co czyta - odbiera ten sygnal -Wiecie?????????? bo tak np w alfie 166 2000r pod tylnia szyba na polce. pomożcie wiem moze byc taka mozeliwosc ze temat juz byl ale ja go znalesc nie moge. Bede wdzieczny