Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megane 2002 nie odpala, nie działają wycieraczki, szyby, kierunkowskazy

16 Sty 2016 18:43 2547 11
  • Poziom 10  
    Witam koledzy.
    Auto jak w temacie, Megane 1.6 16v 2002 rok uch sirius 32n , podjechałem na stacje zaatankować paliwo i niestety nie odpaliło już, do tego kierunki nie działają, spryskiwacze,szyby od strony kierowcy, kontrolka immo mruga wolno nie ma znaczenia czy z kluczem w stacyjce czy bez. Teraz pytanie brzmi, podmieniony cały zestaw startowy i dalej to samo, czytałem masę tematów,ale dalej błądzę.
    Czy mógłby ktoś mnie jakoś naprowadzić? podpowiedzieć gdzie szukać?
    Wiem że każde auto ma jakieś słabe punkty typu Corsa C - masa na sterowniku silnika, X-trail - masa na skrzyni, czy Passaty zaśniedziałe przewody przy module komfortu, lub od pedału gazu etc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Wyjmij akumulator i zobaczysz taką małą skrzyneczkę schowaną obok. Są tam takie duże bezpieczniki. Wilgoć na nie oddziałuje. Są tam puste miejsca i właśnie wtedy one się przydają żeby przełożyć bezpiecznik w nieskorodowane miejsce.
  • Poziom 43  
    thomas_crx napisał:
    uch sirius 32n

Nie ma takiego UCHa.
  • Moderator Samochody
    A kostkę stacyjki sprawdziłeś?
  • Poziom 10  
    milejow napisał:
    thomas_crx napisał:
    uch sirius 32n

Nie ma takiego UCHa.

jest tylko że drukowanymi literami, każdy z nas wie o co chodzi

kolego grzegorzbuczylo wyjełem akumulator dziś ale nie widziałem tam jakiejś skrzyneczki, mialbyś może jakieś foto poglądowe? slyszałem że są tam jakieś 3 biezpieczniki, ale może przeoczyłem je.

domex32 : kostkę stacyjki sprawdzałem, sprawna 100%

foto poglądowe
  • Poziom 10  
    Super dziekuje ślicznie, kolego jesteś wielki :)))
    Dam znać jutro jak sprawdzę...
  • Poziom 10  
    grzegorzbuczylo napisał:
    Wyjmij akumulator i zobaczysz taką małą skrzyneczkę schowaną obok. Są tam takie duże bezpieczniki. Wilgoć na nie oddziałuje. Są tam puste miejsca i właśnie wtedy one się przydają żeby przełożyć bezpiecznik w nieskorodowane miejsce.

Sprawdziłem ale niestety nie mam, mam tylko koło akumulatora jak na zdjęciu poniżej, sprawdzone i wszystko ok...
  • Poziom 43  
    thomas_crx napisał:

Chodzi o to, że syrius 32N to sterownik silnika, UCH siedzi pod kierownicą i na nim nie masz zasilania. Wydłubać UCH z deski i sprawdzić zasilania, plus stały(czerwone/grube kable) i zapłon (żółte)

Dodano po 2 [minuty]:

grzegorzbuczylo napisał:
    thomas_crx napisał:
    mialbyś może jakieś foto poglądowe?

http://i39.tinypic.com/j58sip.jpg

W modelu poliftowym akumulator nie siedzi w podszybiu tylko obok lewego kielicha amortyzatora, w podszybiu nie ma też bezpieczników, przeniesiono je w okolice akumulatora.
  • Poziom 10  
    milejow napisał:
    thomas_crx napisał:

Chodzi o to, że syrius 32N to sterownik silnika, UCH siedzi pod kierownicą i na nim nie masz zasilania. Wydłubać UCH z deski i sprawdzić zasilania plus stały(czerwone/grube kable) i zapłon (żółte)

Sorry mój bład.

Wszystko jest powyciągane i podłączone, wiec nie będzie problemem sprawdzić, ale na gruby czerwony zasilanie jest bo jak odłączę to przestaje immo mrugać, więc podejrzewam że któryś po zapłonie. Sprawdzę jutro i dam znać.
    Dzięki za zainteresowanie Panowie :)
  • Poziom 20  
    milejow napisał:
    W modelu poliftowym akumulator nie siedzi w podszybiu

Sorry od razu mi sie przypadek przypomniał. Nie zwróciłem uwagi że w polifcie jest inaczej.
  • Poziom 10  
    Auto naprawione, przyczyna była tylna wycieraczka, nie zauważyłem upalonego bezpiecznika, wycieraczka odłączona, auto poskładane i jezdzi.

Dziekuję wszystkim za zainteresowanie, wskazówki i pomoc.
    Pozdrawiam