Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer do pioneer vsx-529 i taga tav-606v3?

Piotrek84r 16 Sty 2016 19:30 768 6
  • #1 16 Sty 2016 19:30
    Piotrek84r
    Poziom 11  

Tak jak pisałem w poprzednim temacie, kupiłem pioneer-ka vsx-529 z tagą 606 v3.
    Po pierwszym odpaleniu stwierdziłem że nie obędzie się bez subwoofera. Choć dziwie się ponieważ tata ma jakąś yamahę z głośnikami chyba również yamahy (nie ważne) w każdym bądź razie nie ma on żadnego suba a ma bass. Ja chodź podkręcę bass (max 6 lvl) to i tak głośniki nic takiego nie wydobywają, u ojca idzie całkiem niezły "duden", aż w organach wewnętrznych wszystko chodzi, a u mnie nic nawet gdy dam dźwięk do oporu (nie puszczam muzy jakiejś kiepskiej jakości). Nie jestem jakimś "zboczeńcem" jeśli chodzi o jakość dźwięku ale nawet ja wyczułem że mój sprzęt daje lepszy jakościowo dźwięk. Ale co z tym przysłowiowym basie przy którym spadają kieliszki z witryny. Oczywiście zdaję sobie sprawę że porażającego efektu nie będzie ponieważ te głośniki nie są do tego przystosowane, ale chociaż delikatny odczuwalny. Czy aby cokolwiek poczuć muszę dokupić subwoofer? Jeśli tak to jakie; pasywny wystarczy czy raczej aktywny. no i oczywiście firma jeśli są konieczne. Najlepiej TAGI, chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.;> Choć inne dobre firmy też przejdą.
    Przy doradzaniu pamiętajcie że nie jestem fanatykiem dźwięku. Mnie radują nawet stare creativy 2.1 które mają już swój "wiek" (oczywiście mam na myśli niskie tony przy komputerze). Cena nie może przekraczać 1.5k zł aczkolwiek poniżej 1k zadowoli mnie jeszcze bardziej. Pokój ma niecałe 25m2 i mieszkam w bloku.

0 6
  • #2 16 Sty 2016 19:35
    marcin55246
    Poziom 24  

A w przeciwfazie ich nie podłączyłeś?

0
  • #3 16 Sty 2016 19:47
    Piotrek84r
    Poziom 11  

Tak jak zostały + i - oznaczone na amlitunerze i kolumnach tak zostały podłączone, chyba że producenci coś spaprali w "bebechach" Zastanawiałem się nad Tagą tsw-120

0
  • #4 16 Sty 2016 20:04
    Przemmeekk
    Poziom 18  

Żeby się upewnić w 100% weź baterię 1.5v i podłącz + do + baterii i tak samo oczywiście minusy i patrz na głośnik niskotonowy. Wychyli się do przodu (czyli jakby w Twoją stronę) to będzie dobrze. Zrób tak w obu kolumnach, jeśli będzie to samo, to znaczy że jest dobrze.

0
  • #5 16 Sty 2016 20:17
    Piotrek84r
    Poziom 11  

Sprawdze jutro bo dziś dziewczyny uskuteczniają karaoke :) właśnie słyszę jak by w testosteronie kayah basik chciał się wybić do "dudnienia" ale to nie to przy ustawieniu ampli na bass max.

0
  • Pomocny post
    #6 17 Sty 2016 17:21
    k52
    Poziom 32  

Zobacz w menu, czy kolumny frontowe są na large, czy nie ma jakiegoś innego odcięcia pasma. Może ustawiłeś opcję direct itd.
    Jeżeli chodzi o podkreślenie dołu pasma, basu ( nie bassu) Pioneer 529 ma więcej niż np kinowa porównywalna Yamaha serii4 czy 5.

0
  • #7 21 Sty 2016 12:10
    Piotrek84r
    Poziom 11  

k52 przełączyłem na large (wcześniej było small) i w końcu jest basik :) choć dla mnie mało. Jest jeszcze X.Over z ustawioną częstotliwością na 100Hz.
    Póki co wystarczy ten bas, w przyszłości może pozwolę sobie na subwoofer - ma ktoś jakieś ciekawe propozycje? Z tym że najlepiej by mi dopowiadała TAGA.
    Pozdrawiam

0