Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ chłodzenia paneli fotowoltaicznych, LB-600 LABEL.

PatrykNSR 16 Sty 2016 20:04 777 5
  • #1 16 Sty 2016 20:04
    PatrykNSR
    Poziom 2  

Witam, dostałem za zadanie zrobić układ sterowania układu chłodzenia paneli fotowoltaicznych. Wybrałem do tego celu sterownik LB-600 LABEL.

Układ ma wyglądać tak:
    Monitorowanie pracy układu czyli odczyt z falownika, czy produkcja energii działa prawdiłowo, jeśli nie to wyłącza cały układ, jeśli tak to następuje odczyt z czujnika temperatury, jeśli panele osiągną 45 stopni zalacza chłodzenie, az do uzyskania 35 stopni wtedy je wylacza. Gdy chłodzenie jest zalaczone nastepuje odczyt predkosci przeplywu wody, gdy rowna sie 58l/min utrzymuje obroty pompy, gdy jest mniejszy niz 58l/min, zwieksza obroty pompy, gdy jest wiekszy niz 58l/min zmniejsza obroty pompy. Dodatkowo mamy odczyt poziomu wody w zbiorniku, czujnik jest dwupolozeniowy min i max, jesli osiagnie min to zalacza sie zawor elektromagnetyczny i zbiornik sie napelnia az do uzyskania wartosci maksimum w zbiorniku.

Jeśli ktoś byłby w stanie mi pomóc, nawet dał jakąś wskazówkę jak to zrobić to byłbym wdzięczny. Jeśli ktoś będzie chciał za to pieniądze to nie ma problemu, możęmy się dogadać.

Cały układ ma byc napisany w jezyku drabinkowym, w programie LOGO comfort.

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • #2 16 Sty 2016 20:26
    gervee
    Spec od PLC

Zdecyduj się co chcesz, bo w jednym miejscu piszesz o sterowniku Label LB-600 a w innym o programie LOGO! Comfort.
    Odczyt przepływu wody z czego - przepływomierz czy wodomierz?

Układ ten ma być wykonany rzeczywiście czy to tylko tak teoretycznie?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 16 Sty 2016 21:08
    PatrykNSR
    Poziom 2  

Sterownik będzie podpięty do kompa z oprogramowaniem LBX dzieki czemu da sie go programować językiem drabinkowym. Ma to być układ tylko wirtualny.

Przepływomierz.

Tutaj wstawiam taki wstepny algorytm jak to mniej wiecej ma działać:

http://zapisz.net/images/346_alborytm_1.png

0
  • #4 16 Sty 2016 21:49
    gervee
    Spec od PLC

Kolejne pytanie - a jak chcesz regulować prędkością obrotów pompy?

Przepływomierz z wyjściem analogowym czy impulsowym?

Nie wiem jak Ty to rozumiesz ale ja nie rozumiem "Sterownik będzie podpięty do kompa z oprogramowaniem LBX dzieki czemu da sie go programować językiem drabinkowym."

Z tego co widzę to LBX to oprogramowanie typu SCADA - co ono ma wspólnego z programowaniem w drabince sterownika Logo?

0
  • #5 16 Sty 2016 22:06
    PatrykNSR
    Poziom 2  

Regulowanie obrotów pompy za pomocą zwykłego regulatora napięcia, który jest wbudowany w pompie.
    Przepływomierz z wyjściem analogowym.

"Regulator ma konstrukcje modułową co pozwala na ewentualną wymianę czy modyfikacje poszczególnych modułów. Poza funkcjami predefiniowanym i posiada on możliwość zaprogramowania funkcji użytkownika. Można to zrobić, z pewnymi ograniczeniami, za pomocą samego urządzenia, lub w bardziej komfortowy sposób za pomocą oprogramowania instalowanego na komputerze. Do programowania wykorzystywany jest
    prosty „język” bloczkowy ".
    Wywnioskowałem, że programuje się go w języku bloczkowym ale LOGO! comfort ma przecież kompilator języka drabinkowego na bloczkowy. Sądziłem, że da się go zaprogramować, jeśli nie to dziękuje za wyprowadzenie mnie z błędu.

Ogólnie jest możliwość drobnych zmian w układzie, tak żeby jak najprościej było to zaprogramować.
    .

0
  • #6 17 Sty 2016 19:01
    PatrykNSR
    Poziom 2  

Dobra przestudiowałem i faktycznie nie zaprogramuje w logo tego sterownika. Najlepiej będzie napisać już program i wtedy w logo chyba jest wybór sterownika. Wtedy samo dobierze.

0