Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Technika SM50-240 (vestel) odblokowanie funkcji PVR

trojan1000 16 Sty 2016 21:52 2391 12
  • #1 16 Sty 2016 21:52
    trojan1000
    Poziom 9  

Telewizor nie posiada funkcji nagrywania obrazu z telewizji na USB. (PVR) W menu serwisowym (menu + 4725) nie mogę zmienić disabled na enabled (read-only). Wiem że w tych telewizorach PVR było jako opcja, na pilocie jest przycisk do nagrywania. Jak odblokować funkcję nagrywania w tym telewizorze?
    SERVICE MENU (Thorium) (V.3.6.6d )(HO)(SVN:162412)(/0009df/6321.dcf)(Sec)(MB95M)

2 12
  • #2 27 Lis 2016 17:08
    Dydelmax
    Poziom 33  

Witam.
    Temat jeszcze nie jest "archiwalny", więc pozwolę sobie na parę słów od siebie.
    Na niemieckim Forum znalazłem temat, w którym poruszane są kwestie dotyczące modyfikacji oprogramowania w telewizorach. Dzięki poradom z tego tematu udało mi się odblokować PVR w moim telewizorze Medion MD30580 opartym o płytę 17MB70 (jakby kogoś to interesowało mogę opisać krok po kroku jak to zrobiłem u siebie), aczkolwiek w temacie opisywane są również modyfikacje oprogramowania dla TV opartych m.in. o płytę 17MB95m.
    https://forum.digitalfernsehen.de/threads/med...backlight-tv-life®-x17006.276321/page-28
    Polecam dokładne przestudiowanie całego tematu przed próbami odblokowywania funkcji domyślnie wyłączonych, żeby nie doprowadzić do uszkodzenia TV.
    Żeby móc oglądać nagrania z TV na komputerze, trzeba wyłączyć szyfrowanie nagrań w TV - w tym temacie również jest to opisane.
    Pozdrawiam

0
  • #3 08 Kwi 2017 15:31
    DaveePL
    Poziom 4  

Dzień dobry wszystkim, pragnę odświeżyć temat odblokowania funkcji w tv. Niestety translator nie przetłumaczył forum w sposób dla mnie zrozumiały. Proszę o wyjaśnienie krok po kroku jak wykonać ww. Czynność.

0
  • #4 15 Kwi 2017 16:15
    edass
    Poziom 11  

Witam

@DaveePL
    Mam gotowy plik konfiguracyjny z odblokowanymi funkcjami do tego TV, wystarczy go tylko wgrać przez USB. Nie wiem tylko czy masz taki sam model TV.

@all
    Dysponuje ktoś wsadem mboot.bin do tego modelu TV? Ewentualnie czy kotos wie jak go zgrać z działającego TV?

0
  • #5 15 Kwi 2017 19:54
    DaveePL
    Poziom 4  

edass napisał:
    Witam

@DaveePL
    Mam gotowy plik konfiguracyjny z odblokowanymi funkcjami do tego TV, wystarczy go tylko wgrać przez USB. Nie wiem tylko czy masz taki sam model TV.

@all
    Dysponuje ktoś wsadem mboot.bin do tego modelu TV? Ewentualnie czy kotos wie jak go zgrać z działającego TV?

Witam. Edass w załączniku przesyłam zrzut ekranu z menu serwisowego, być może uda ci się wyczytać z niego kompatybilność ze wsadem. Pozdrawiam

0
  • #6 15 Kwi 2017 20:34
    edass
    Poziom 11  

Piszesz w temacie o SM50-240 a masz jakiegoś Panasonica 48''. Ja bym na Twoim miejscu nie ryzykował wgrywać moich plików bo pewnie ubijesz TV.
    Na forum Laki dvhk jest wątek o "grzebaniu" w tym TV. Przeklejam tutaj treść ( ja jestem autorem tego postu!):

Cytat:

Sporo informacji o tych płytach jak i o modelach 17MB70, 17MB100 itp. można znaleźć na tureckich stronach. Google słabo to tłumaczy ale można wyłuskać najważniejsze informacje. W TV z tymi płytami można wiele dodatkowych funkcji uruchomić edytując plik konfiguracyjny swprofile.bin.
    Do edycji udało mi się znaleźć 2 programy:
    1. SWPROFILE.BIN_PATCHER (niestety nie mogę ponownie znaleźć instalki )
    2. Vestel-toolbox do pobrania z:
    http://www.mediafire.com/file/y0c74x...e=DonanimHaber

PRZED JAKIMIKOLWIEK ZMIANAMI ZRÓBCIE SOBIE KOPIĘ PLIKÓW KTÓRE MODYFIKUJECIE!!!
    Mnie się przydała

Do całej zabawy wystarczy pendrive.
    1. Na pendrive w katalogu głównym tworzymy plik o nazwie DownloadProfile.mb95
    2. Wkładamy pendrive do TV naciskamy na pilocie MENU a następnie klawisze 4725
    3. pojawi się nam ekran Service Menu z informacjami o TV m.in. w prawym górnym rogu będzie informacja o modelu płyty.
    4. wybieramy ostatnią pozycję USB Operation ( jeżeli dobrze pamiętam nazwę , na pewno jest to ostatnia pozycja) i po kilku sekundach mamy na pendrive pliki, które nas interesują.
    5. edytujemy plik mb95_swprofile.bin za pomocą w/w programów ja korzystałem z SWPROFILE.BIN_Patcher - można tam włączyć np. PVR, wyłączyć szyfrowanie nagrań, uruchomić dodatkowe opcje jak np. obsługa karty WiFi na USB, funkcje SMART,Youtube, DLNA. Z ciekawostek u mnie na TV działa jakaś stara karta Edimax na chipsecie Realtek, której używałem w Samsungu serii D.
    6. Wgranie do TV jest równie proste. Na pendrive tworzymy folder profile i do niego wklejamy zmodyfikowany plik ( musi się nazywać mb95_swprofile.bin )
    7. Podłączamy do TV pendrive i dajemy Menu 4725 i ponownie wybieramy ostatnia pozycję USB Operation - wgranie trwa kilka sekund
    8. Wyłączamy pilotem TV .
    9. Włączamy TV pilotem.

10. Ten punkt to opis problemu na jaki się natknąłem - zdarzyło mi się , że po zmianie w tym pliku swprofile.bin nie miałem obrazu z tunera DVB-T dźwięk był, menu działało ale obrazu nie było. Znalazłem 2 rozwiązania:
    a) przywrócenie ustawień fabrycznych i ponowne wyszukanie kanałów ale nie zawsze działa
    b) wgranie oryginalnego swprofile.bin

Z ciekawych rzeczy te płyty mają funkcję IPTV, w wersjach z głowicami SAT można uruchomić emu z systemem BISS, jest opcja NETFLIXa i wiele innych. Niestety nie znam tureckiego a jak wspominałem wujek Google słabo tłumaczy i nie wiem dokładnie co trzeba powytłaczać i jak działają te funkcje. Kolejna sprawa to na jakimś niemieckim forum jest info jak uaktualnić oprogramowanie korzystać z oryginalnego softu VESTELa, dzięki czemu dostajemy nowszą wersję SMART.

W Twoim przypadku pliki powinny mieć końcówkę mb97. Jak poradzisz sobie z wyciągnięcie tych plików to daj znać zobaczymy co tam jest.

1
  • #7 16 Kwi 2017 07:54
    DaveePL
    Poziom 4  

edass napisał:
    Piszesz w temacie o SM50-240 a masz jakiegoś Panasonica 48''.

Wiem że temat nie do końca zgodny, lecz wyczytałem że to wszystko jest na podobnych płytach dla tego się podłączyłem do tematu. Wracając do oprogramowania udało mi się bez problemu ściągnąć je z TV , i uruchomić w programie. Swoją drogą jestem zniesmaczony ilością funkcji które zostały zablokowane przez producenta. Na niemieckim forum odnalazłem wątek w którym jest opisana możliwość przełączenia " rodzaju " smartTV
    <Nazwa Enum = "Portal mody">
    <Item name = "Wyłącz"> 0 </ item>
    <Nazwa elementu = "Vestel"> 1 </ item>
    <Nazwa elementu = "MMH"> 2 </ item>
    <Nazwa elementu = "Digiturk"> 3 </ item>
    4 </ item> <item name = "Foxxum">
    <Nazwa elementu = "Toshiba"> 5 </ item>

Mam obawy przed zmianą któregoś z parametrów smartTV gdyż wyskakuje komunikat o możliwości uszkodzenia urządzenia. Próbował może ktoś zmiany ?

0
  • #8 24 Cze 2017 11:46
    tomasz wojcicki
    Poziom 18  

Mógłby ktoś udostępnić ten programik na mediafire linki już nieaktywne ?? :(

0
  • #10 15 Lis 2017 20:26
    enceplacek
    Poziom 7  

Jaka powinna być nazwa folderu, do której wklejamy zmodyfikowany plik? Bo z pewnością nie jest taka sama jak przy kopiowaniu plików z tv na pendrive. Nie podałeś tej nazwy w swoim opisie, czyli nie podałeś najważniejszego. Na nazwę ''Profile'' albo ''PROFILE'' tv nie reaguje i nie da się wgrać zmodyfikowanego pliku. Natomiast przy nazwie tej samej co przy pobieraniu, czyli ''DownloadProfile.mb95'' tv zamiast instalować zmodyfikowany plik, pobiera pliki oprogramowania tak jak za pierwszym razem. :) :)

0
  • #11 15 Lis 2017 20:36
    DaveePL
    Poziom 4  

Tworzysz, na pendrive folder "profile" i do niego wrzucasz zmodyfikowany plik.

0
  • #12 15 Lis 2017 23:31
    enceplacek
    Poziom 7  

Słuchaj, być może u mnie problem tkwi w tym, że modyfikowałem oryginalny plik programem SwProfile.BIN_Patcher. Zmodyfikowany owym programem plik nosi nazwę: ''mb95_swprofile.bin_patched'', a rozszerzenia zmienić przecież nie można, bo plik nie będzie się nadawać do użytku. Być może telewizor dlatego właśnie nie rozpoznaje pliku o takim formacie. Jak sądzisz, na tym właśnie polega u mnie problem z wgraniem zmodyfikowanego oprogramowania?

0
  • #13 19 Lis 2017 19:45
    enceplacek
    Poziom 7  

Udało mi się wgrać zmodyfikowany plik do tv z pomocą drugiego programu Vestel Toolbox 1.1. Mam pytanie, czy jest tam pozycja odpowiedzialna za kalibrowanie ekranu? Bo to, co dołączam ze screena odpowiada jedynie za zmianę domyślnych ustawień w trybach obrazu telewizora. Więc w zasadzie do niczego się nie nadaje. Telewizor Technika SM50-240 (vestel) odblokowanie funkcji PVR

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo