Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop trwały,wydajny,z podświetleniem klawiatury,Full HD

B o n u s 16 Sty 2016 22:03 813 4
  • #1 16 Sty 2016 22:03
    B o n u s
    Poziom 15  

Witajcie
    Musze wybrać sprzęt

Moje wymagania co do sprzętu
    Trwały (Dell, Asus, MSI, Sony) z tymi markami miałem styczność i uważam je za dobrze wykonane i trwałe jednakże kompletnie nie wiem jak ze współczesnymi modelami od tych marek.

Produkty Acer, Mac, HP, Toshiba, Samsung, Lenovo raczej odpadają, ale chętnie też usłyszę przykłady.

Laptop do użytku głównie gry, filmy, internet (wiadomo jaki jest "ciężki" obecny internet). Laptop do gier może fizycznie mniej byłby podatny na zużycie. Albo też z metalową obudową częściami obudowy.

Potrzebuje żeby laptop był wydajny, Intel i5 czy i7 z dużym cache 4 rdzeniami fizycznymi
    Dobra grafika
    Dużo RAM 1600 taktowanie chociażby 8 GB lub łatwa rozbudowa RAM. Koszty dokupienia pewnie nie są bardo duże, ale nie wszystkie sprzęty mogą mieć dostępne wolne gniazdo.

Ekran w Full HD 15,6 cala (17,3 są za drogie). Najlepiej matowy nie błyszczący.

Klawiatura koniecznie podświetlana w standardzie (dokupowanie klawiatury podświetlanej nie wchodzi w tym przypadku w grę)

Dysk SSD mógłby być ale są mocno drogie, wystarczył by talerzowy 1-2TB 5400 obrotów ale od porządnego producenta. Choćby Hitachi (to co mam jest trwałe, nie wiem co produkuje Hitachi teraz).

USB dużo gniazd 3 - 4 gniazda z wersją USB3.0, nie za bardzo mam ochotę na połączenia typu 2x USB2.0 + 1x USB3.0

HDMI albo HDMI i VGA będzie podpinany do tv

Wbudowana kamerka.

Poproszę o przykłady modele do 2500 - 3500 zł tylko ze sklepów które mogą wydrukować i opieczętować mi ofertę cenową (czyli raczej sklepy działające tylko w internecie odpadają bo nie wystawią mi takiego papieru).

0 4
  • #2 17 Sty 2016 00:47
    Tołstoj1910
    Poziom 14  

Jak napisać prośbę (prawidłowo i profesjonalnie) o doradzenie odpowiedniego modelu laptopa: link (dopisz poniżej, nie podmieniaj)

0
  • #3 17 Sty 2016 14:23
    B o n u s
    Poziom 15  

1. Komputer dla mnie i dla dziewczyny. Wiek 35 i 27. Nie na firmę dla prywatnej osoby. Gwarancja najlepiej długa. Albo możliwość wydłużenia gwarancji za jakąś rozsądną kwotę jak 300 zł. Gwarancja na naprawy wymianę sprzętu przez długi okres ze zużyciem. Bez napraw czy wymian za zniszczenie sprzętu przez użytkownika - za takie coś chcieli policzyć 28% ceny sprzętu w jednym z marketów, a okres był tylko na 3 lata także przez czas 2 lat od producenta.

2. Windows mam swój XP 32bit. Mógłby być jakiś nowszy żeby pasował wydajnością do współczesnego laptopa. Ale sądzę że XP też będzie współpracował.

3. Matryca 15,6 cali bo 17 są za drogie. Matowa koniecznie użytkowanie w domu. Waga nie jest istotna ważne by użytkowanie było wygodne przenośna forma.

4. Dysk wydaje mi się że łatwiej dokupić własny i można z mniejszą kwotę kupić więcej. To co widziałem to z zaledwie 8GB SSD to mało na działanie nowoczesnego systemu + jednoczesne działanie współczesnych stron z flash. Przydał by się też talerzowy dysk byle trwały 5400 obr. Nawet 500 GB dobre. DVD rom może się przydać tylko do instalacji mojego windowsa z mojego OEM.

5. Moja kwota to max 3000 - 3500 zł. Interesują mnie tylko nowe laptopy. Torba zbyteczna mi, można laptop przenieść inaczej. Teczek mam też parę. To komputer jeden z wielu w domu i ma być najszybszy dla osób które pracują po ciemku wiec podświetlana klawiatura konieczna. Zrezygnować mogę z dużej pojemności dysków talerzowych. Chyba też z dysku SSD ale byle można było dołożyć oddzielnie taki dysk. Oraz z dużej zawartości RAM (aby rozbudować RAM samodzielnie byle były dostępna gniazda i szybka magistrala). W zamia za to potrzeba szybki proc 4 rdzenie fizyczne Intel i w nim dużo Cache kompatybilność z szybkim RAM. Dobrze by było parę USB3.0 a nie tylko jedno będzie podłączany zewnętrzny napęd. Jednocześnie też parę urządzeń na USB aby po podpięciu urządzenia nadal znalazło się jakieś gniazdo na zewnętrzny dysk.

6. Oczekuję dobrej wydajności. Niskiej ceny (by zostało trochę pieniędzy by go było rozbudować np o większy RAM i dysk SSD). Oczekuję w miarę trwałości obudowy (aby szybko się nie rozpadły klawisze, czy nie zaczęła ścierać obudowa).

7. Matryca najlepiej wyraźna 1920. Komputer będzie używany zarówno podłączony do tv i samodzielnie. Wyjście HDMI albo VGA potrzebne, lub HDMI i VGA równocześnie.

8. Użytkowanie laptopa głównie w domu, lub przenoszenie do pracy, lub przenoszenie z domu do domu. Raczej tylko w Polsce.

9. Gry myślę że GTA IV i V bym włączył rzadko raczej na ekranie zewnętrznym (tv) w Full HD detale średnie

10. Programy podstawa Gimp, Photoshop CS6, Adobe Illustrator, CorelDraw, Blender 3D, Sony Vegas często potrzebuje przerobić uciąć jakiś film potem zapisać w kompresji, z Office Excel. Nie zawodowo.

11. Wymagania specjalne więcej niż jeden USB3.0, HDMI albo VGA wyjściowy ekran ma jedno HDMI to nawet HDMI z VGA mogło by być. Podświetlana klawiatura koniecznie częsta praca w mroku jedna osoba która by używała posiada wadę wzroku. Obudowa byle była trwała nie musi być aluminiowa. Koniecznie w sklepie nie pracującym wyłącznie w internecie bo potrzebuje do tego wystawiony dokument ofertę cenową. Internet będzie z WIFI to byle modem był. Kamerka wbudowana. Może przydała by się pełna klawiatura z numerycznymi (nie wiem czy to w 15,6 możliwe), ale nieco bardziej sprawnie się korzysta z takiego sprzetu.

12. Osobiste preferencje. Z tego co sam miałem/mam, trwałe były (te sztuki mam nadal), Dell (wyprodukowany w irlandii, lapek z zachodu, zamieniłem proca na 2 rdzenie, chodzi nadal, odpadnięte klawisze, śmierć baterii), Fujitsu (jedna awaria to stycznik włączania, odpadnięte klawisze, śmierć baterii), Sony, Asus (to najnowszy trochę miał problemy z klawiaturą ale całościowo działa, śmierć baterii bardzo szybka)

Raczej nie: Benq (odgrzała się grafika, śmierć baterii), HP sypał się magnes silnika wentylatora, brzęcząca obudowa chociaż wiele z nich może być o ile gwarancją będzie nad nimi czuwać długo

13. Nie mam za bardzo własnych propozycji, co razu coś albo jak ma wszystko jest dużo za drogie albo ma powolny i3 dużo RAM czy i5 na 2 rdzeniach, ostatecznie jest bardzo drogie. Albo brakuje podświetlenia klawiatury. przykłady.

Dell inspiron 7548, i5-5200u, 6GB, 15,6, 500GB ,intHD,Win8.1
    Lenovo yoga 500-15IBD, 80N60084PB, i5-5200u, 8GB, 500GB, GF-GT940M, Win8.1, dotykowy podświetlenie klawiatury
    Asus R752LN, 17,3, i5-520u, 12GB, 1TB HDD, GF840M
    Dell inspiron 5758, 17,3 1600x900, HD+, i3-4005u, 4GB, 1TB, NV920M, Win8.1
    Acer V5-591G, i5-6300HQ, 8GB, 1TB, GTX950M, podświetlenie klawiatury

0
  • #4 17 Sty 2016 14:29
    wariato
    Poziom 43  

Albo Acer V5 z tych co wymieniłeś albo Lenovo Y50-70 lub nowsze y700-15 z i5 6300 i grafiką GTX960M, grafiki poniżej GT940M nie nadają się do grania w obecne gry na przyzwoitych detalach. W y700-15 masz ten plus że jest możliwość zamontowania SSD na slot M.2.

0
  • #5 17 Sty 2016 14:49
    Tołstoj1910
    Poziom 14  

Punk 2 - XP naprawdę ten system już został "zabity" zero wsparcia, ze sterownikami do Windows7 są problemy więc liczę że musi być z systemem?
    P. 4 - dysk hybrydosy SSHD traktuje 8GB FLASH jako cache dysku nic na nim nie jest zainstalowane
    P. 10 - matryca TN nie będzie problemem?

0