Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cewka Zapłonowa Chyba Nie działa

andrzejlovelas 16 Jan 2016 22:40 1488 8
 • #1
  andrzejlovelas
  Level 9  
  Witam Serdecznie, jestem laikiem elektroniki i dlatego pisze Tu. Mam cewkę zapłonową ze starego traktorka do jazdy i kopania w ziemi, trochę wygląda jak motor podpinany do przyczepy. Od bardzo dawna nie działa i do tego stal w wodzie. Wydaje Mi się że przyczyna jest cewka, ale nie wiem jak ja zdiagnozować?
  Proszę o poradę co i jak oraz ewentualnie czy da sie znaleźć taka sama tylko ze sprawna. W załączniku dodaje 2 zdj cewki (może pomogą)
 • #2
  krychu0505
  Level 21  
  Zmierz rezystancje na uzwojeniu pierwotnym dwa zielone przewody od cewki zapłonowej i rezystancje uzwojenia wtórnego pomiędzy wyjściem wysokiego napięcia, a metalową obudową albo jednym z zielonych kabelków od cewki. Jeżeli omomierz pokaże przekroczenie zakresu duża oporność, przerwa w obwodzie cewka uszkodzona
 • #3
  andrzejlovelas
  Level 9  
  Po ustawieniu onomierza na 2000 omów i czarny kabel do obudowu czerwonu do czerwonego kabla wychodzi 71. czarny kabel do obudowy czerwony do białego 4, czarny do obudowy a czerwony we wtyk cewki wynik 1475. oba zielone nic. Coś to daje?
 • #4
  krychu0505
  Level 21  
  które kable połączone są z cewką zapłonową bo nie widać dokładnie na zdjęciu ??
 • #6
  andrzejlovelas
  Level 9  
  czerwony i biały. Czerwony idzie z cewki do wpotpionej płytki i wychodzi na 2 str w postaci 2 czerwonych kabli przylutowanych do tej czarnej kostki ( nie wiem jak sie ona nazywa) a od lutów czerwonych kabli ida 2 kable zielone. Natomiast z 2-giej str cewki wychodzi biały kabel do małej niebieskiej kostki. Dodaje lepsze foto
 • #7
  krychu0505
  Level 21  
  Wygląda na to że cewka jest ok. Może być tak jak pisał kolega wyżej zażywicowana elektronika padnięta.
 • #8
  andrzejlovelas
  Level 9  
  Czyli tak jak przypuszczałem że w żywicowej elektronice będzie problem. A do Niej nie da Się już dobrać?