Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inne - Samsung i dekoder cyfrowego Polsatu brak dźwięku

Damian010494 16 Sty 2016 23:14 1641 4
  • #1 16 Sty 2016 23:14
    Damian010494
    Poziom 2  

Witam mam problem jestem sprzedawcą w sklepie z rtv dziś klient przyszedł z problemem na samsung 55ju6440 nie miał dźwięku przy dekoderze cyfrowego Polsatu HD 5000 na starszym tv działa dźwięk w nowym tv jest sprawdzony przez DVD podłączone nowe kable i nawet wymiana dekodera nie pomogła jesteście w stanie odp na to pytanie lub doradzić inny tv o tych samych parametrach co samsung żebym mógł pomóc bardzo mnie intryguje ten problem z góry dziękuję

1 4
  • #3 17 Sty 2016 00:53
    Damian010494
    Poziom 2  

Przepraszam że jestem nowym pracownikiem i jak nie wielu chce wiedzieć a nie mieć gdzieś pomoc innym też nie jestem w stanie wiedzieć wszystkiego myślałem że tu uzyskam pomoc jednak się pomyliłem rtv to jedno jeszcze IT,agd, ad i foto jestem ciekawy czy ty byś zapamiętał wszystkie produkty które są na sklepie I Pamiętaj jestem sprzedawcą nie serwisant ja mam sprzedać a nie naprawić!!!!!!!

0
  • #4 17 Sty 2016 03:22
    Polon_us
    Poziom 41  

Cóż, będąc na miejscu kolegi (klienta?) postąpiłbym następująco, niezależnie od próby z DVD:

Telewizor - wyłączyć, o ile są włączone funkcje:
    - Anynet+
    - ARC
    - sprawdzić menu "Głośniki zewnętrzne" - powinno być ustawione na "Głośniki TV"
    - wyłączyć wszelakie "wodotryski" audio np. Virtual Surround

Dekoder:
    - sprawdzić, czy audio ustawione jest na HDMI
    - mając audio ustawione na HDMI sprawdzić dostępne opcje tj. Dolby Digital i Dolby Digital+
    (telewizor w specyfikacji ma podane Dolby Digital+)

Założyłem tu, że dekoder podłączony jest do telewizora kablem HDMI - kolega nie podał o jakim połączeniu mówimy.

Te sprawdzenia proszę wykonać mając na telewizorze ustawione wejście HDMI do którego podłączony jest dekoder.
    Pewne parametry trzeba ustawiać indywidualnie dla każdego wejścia HDMI - proszę o tym pamiętać.

0
  • #5 17 Sty 2016 04:53
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@Damian010494
    Ostatnimi czasy, wiele dekoderów operatorów sat (nie tylko CP) ma problemy z telewizorami - - pomyśl co napisałem, a powinieneś "załapać" co mam na myśli i co jest problemem.

Damian010494 napisał:
    jestem sprzedawcą nie serwisant ja mam sprzedać a nie naprawić!!!!!!!

No więc gdzie tu problem - sprzedałeś.
    @Polon_us
    Już to widzę, jak Autor to tłumaczy klientowi, a ten to pamiętając idzie do domu by to sprawdzić, nawet po napisaniu mu tego na kartce... - jak znam życie, to na 100% to NIE zadziała - nie z Twojej winy, ani Autora - po prostu klient wszystko pokitrasi, nie będzie wiedział co dany akapit znaczy, gdzie tego szukać, już nie wspominając, że sam nie wie (wiem co mówię - codziennie mam z takimi do czynienia) jak ma to podłączone - wymieniać dalej?.

Do Autora - nie brnij w to - bo to Ty zostaniesz tym "głupim".

0