Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Plazma Samsung PS-42C91H włącza się na chwilę, zaczyna dziwnie tykać

Peerez 17 Jan 2016 00:09 1686 6
 • #1
  Peerez
  Level 2  
  Witam, mam problem z plazmą samsunga. Uszkodzone kondensatory po stronie pierwotnej i po stronie przetwornicy zostały wymienione. Telewizor potrafi uruchomić się na 2-5 minut, potem wyłącza się i zaczyna tykać. Gdzieś wyczytałem, że może być uszkodzony układ Viper22A, jeszcze go nie wymieniłem, jednak tykanie ustępuje po odłączeniu taśmy przechodzącej do sekcji gniazdek. Czy wymiana w/w regulatora może pomóc, czy przyczyna może leżeć gdzieś indziej? Z góry dziękuję za każdą pomoc. :)
 • #3
  bogred
  Moderator of TV
  Peerez wrote:
  Gdzieś wyczytałem, że może być uszkodzony układ Viper22A, jeszcze go nie wymieniłem


  No to dalej czytaj i wymieniaj, co popadnie, zamiast zrobić jakieś pomiary. Trudno sprawdzić, czy ten układ pracuje prawidłowo?
 • #4
  Peerez
  Level 2  
  Niestety żadne pomiary mi nie wyszły, multimetr wariował przy chęci sprawdzenia czegokolwiek, co chwilę telewizor klikał i pomiary skakały, nie można było odczytać żadnej wartości.
  Wymieniony został ten rezystor:
  Plazma Samsung PS-42C91H włącza się na chwilę, zaczyna dziwnie tykać
  A tak wygląda cały układ
  Plazma Samsung PS-42C91H włącza się na chwilę, zaczyna dziwnie tykać
 • #5
  buli1
  Level 25  
  Wymieniony został ten rezystor:
  ?? jaki rezystor???

  Popraw zdjęcie.
  A jak wygląda reszta kondensatorów.?? sprawdź sieciowe.? te duże dla jasności...i czy czasami te czarne kapturki nie są wybrzuszone??
  Wymieniłeś jeden kondensator??
 • #6
  mirex
  Level 43  
  Panie moderatorze ... nie można autora zmusić, aby raczył nam opowiedzieć szczegółowo, z czym mamy do czynienia? Ten zasilacz się jakoś nazywa dajmy na to?

  Ja na przykład wiem o co chodzi, ale taki kolega buli1 już nie. Ktoś tutaj komuś łaskę robi? ;)
 • #7
  Peerez
  Level 2  
  Wybaczcie, że nie jestem wyspecjslizowany w elektronice i nie potrafię dokładnie wyjaśnić. Na zdjęciu jest kondensator zaznaczony na czerwono, 470 mikrofaradow 35V. Wiem na pewno, że pozostałe kondensatory nie są wybrzuszone.
  W efekcie dziękuję za waszą wyspecjalizowaną pomoc laikowi, który nie jest tak obeznany jak Wy koledzy. Widać, że jak ktoś nie posiada wiedzy na waszym poziomie i nie za wiele potrafi wyjaśnić, czy podać nazwy zasilacza jaki posiada to trzeba po nim pojechać. Życzę miłego wieczoru.

  Temat do zamknięcia.