Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 nie uruchamia się po prawidłowej instalacji.

lee26 17 Sty 2016 09:14 1242 28
  • #1 17 Sty 2016 09:14
    lee26
    Poziom 8  

Witam
    Posiadam taki sprzęt:

Płyta główna: s775 DDR2 FOXCONN Q45M
    Intel Core 2 Quad 4x2.40GHz Q6600
    RAM 4 GB (2x2GB) DDR2 800MHz Kingston
    HDD 3,5 Seagate 500GB
    Nvidia Quadro FX3700 512MB DDR3 256bit
    Zasilacz Modecom Feel 600W 120mm ATX

Po prawidłowej instalacji Win7 Ultimate 32bit system prosi o podanie nazwy użytkownika i nazwy komputera, potem ustawiamy hasło i następuje przygotowanie pulpitu i uruchomienie. Po tym procesie po kilku sekundach system dokonuje samo-zamknięcia bez ingerencji użytkownika. Po ponownym uruchomieniu komputera POST przechodzi prawidłowo i potem pojawia się czarny ekran z kursorem w górnym rogu, dioda HDD przestaje migać, komputer zawiesza się trzeba go zresetować przyciskiem.
    Problem w ogóle nie występuje przy Windows XP - wszystko działa prawidłowo.
    BIOS płyty aktualny.
    Ręce opadają. Pomocy. Dzięki.

0 28
  • #2 17 Sty 2016 09:30
    krzychupar
    Poziom 40  

Podaj SMART dysku z programu CristalDiskInfo z tej strony http://www.instalki. pl/programy/download/Windows/narzedzia_dyskowe/CrystalDiskInfo.html
    http://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html

Moderowany przez swiercm:

Nie polecaj tego typu serwerów z softem.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

0
  • #4 17 Sty 2016 09:56
    viayner
    Poziom 34  

Wygląda że masz uszkodzony bootsektor, możesz dać na próbę repair/napraw po uruchomieniu z płyty. Jak masz ustawiony dysk w biosie? Inna możliwość to problem z dyskiem jak sugeruje kolega- sprawdź SMART.

0
  • #5 17 Sty 2016 16:26
    lee26
    Poziom 8  

Ale problem występuje tylko po instalacji Win7. Na XP wszystko działa ok, na tym samym dysku.

Dodano:

Tak sobie myślę, czy to nie jest jakiś problem niekompatybilności sprzętu lub oprogramowania. Nigdzie nie udało się znaleźć takiego problemu. Spróbuję z instalką Win7 Prof, tylko muszę się w takową zaopatrzyć.

Moderowany przez swiercm:

Posty scaliłem. Proszę, byś w przypadku aktualizacji informacji używał opcji "Zmień".

0
  • #6 17 Sty 2016 17:47
    310artur
    Poziom 43  

Tryb dysku IDE czy AHCI? Zaprawdę dziwne, jakby to ci się samo zmieniało przy/po instalacji, ale kto wie. Ile podejść robiłeś z instalacją Win7? Jak masz ustawione bootowanie w BIOS?
    Taki objaw czasem jest jak system nie może się uruchomić mimo, że bios "widzi", że dysk jest bootowalny. Coś mogło iść źle przy instalacji (masz tylko ten jeden system i stawiasz na czystym dysku?). Spróbuj może jeszcze raz. Jak możesz (nie masz danych na dysku) to z poziomu instalatora usuń partycje i ułóż jeszcze raz.

0
  • #8 17 Sty 2016 19:38
    lee26
    Poziom 8  

Tryb ustawiony na IDE na AHCI to samo co do ram to sprawdzałem na różnych kościach. Ustawienia priorytet dysku sprawdziłem. Martwi mnie fakt że poskładałem cztery takie same zestawy walczę z dwoma bo w dwóch kolejnych musiałem odesłać zasilacze bo oczywiście na cztery kupione dwa były uszkodzone. W tych dwóch zestawach jest identyczna sytuacja. Cały czas korzystam z jednej instalki zmieniam tylko wer 32 na 64bit ale to nic nie daje. Instaluje bezpośrednio z płytki albo z pena Rufusem instalację przeprowadzałem z 5 razy. Być może jakieś dziwne ustawienia w BIOS trzeba zrobić BIOS jest najaktualniejszy ale jest z 2009 roku na stronie www Foxccona jest podana data z 2015 ale to wciąż ten sam BIOS.

0
  • #9 17 Sty 2016 21:50
    310artur
    Poziom 43  

Tryb w zasadzie może być jaki wolisz byle raz ustawionego nie zmieniać.
    Co do bios - wersja się nie zmienia bo uaktualniają pewnie tylko mikrokody CPU.
    Próbowałeś zbotować jakiś system live z pendriva? Jeśli masz 4 identyczne komputery to podłuż dysk z systemem z innego i zobacz czy odpali.

0
  • #10 17 Sty 2016 21:55
    winmap
    Poziom 30  

Nie znam się dobrze na smartach ale po mojemu z dyskiem coś jest nie tak.
    To że XP startuje nie oznacza że 7 będzie działać. To inna struktura.
    Niedawno też ktoś miał tu problem i winowajcą był dysk. 7 nie działała prawidłowo a xp śmigał.

To tylko moja przypuszczalność więc bardziej doświadczeni niech zajrzą.
    Najlepiej podaj ten smart w formie grafiki.

0
  • #11 17 Sty 2016 22:32
    darkomanta
    Poziom 14  

swiercm napisał:
    lee26 napisał:
    RAM 4 GB (2x2GB) DDR2 800MHz Kingston

A co na to Memtest? Sprawdzałeś RAM?
    Proponuję to wykonać.

Albo chociaż spróbować uruchomić na jednej kości a potem na drugiej.

0
  • #12 17 Sty 2016 23:07
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

winmap napisał:
    Nie znam się dobrze na smartach ale po mojemu z dyskiem coś jest nie tak.

SMART nie wykazuje niczego niepokojącego oprócz (BC) w obydwu przypadkach.

Z raportu txt z CDI wynika że masz w komputerze 2 dyski
    -- Disk List ---------------------------------------------------------------
    (1) ST3500312CS : 500,1 GB [0/0/0, pd1] - st
    (2) ST3500312CS : 500,1 GB [1/0/1, pd1] - st

(1) ST3500312CS BC 100 100 __0 000000000001 Limit czasu dla komendy
    (2) ST3500312CS BC 100 _99 __0 000000000004 Limit czasu dla komendy

0
  • #13 18 Sty 2016 14:33
    lee26
    Poziom 8  

Zainstalowałem na innym dysku sprawdzonym na 100% i dalej to samo nic się nie zmieniło. Zainstalowałem nawet dysk z WIN7 z innego komputera (prawidłowo działającego) i to samo miga kursor na czarnym tle.

0
  • #15 18 Sty 2016 19:17
    darkomanta
    Poziom 14  

Wspominałeś o zasilaczach z wadliwej serii. Być może ten egzemplarz "jakoś tam" działa, ale podczas rozruchu systemu, w chwili pojawienia się pulpitu z wyższą rozdzielczością może mieć miejsce gwałtowny wzrost zapotrzebowania na energię. W gałęziach zasilających kiepskiego zasilacza mogą wtedy występować spadki napięć powodujące zawieszkę systemu. Podstaw na próbę sprawdzony zasilacz. Pozdrawiam.

0
  • #16 18 Sty 2016 23:00
    lee26
    Poziom 8  

Podstawiłem inny zasilacz i inny RAM z komputera, na którym na co dzień działa Win7 - nic się nie zmienia.
    Te komputery chyba przeszły na ciemna stronę mocy.
    Jakby ktoś dał mi informację jak tego linuxa postawić, bo jakoś nie miałem styczności nigdy z tym systemem. Z góry wielkie dzięki.

0
  • #18 19 Sty 2016 08:30
    swiercm
    Moderator na urlopie...

RADU23 napisał:
    lee26 napisał:
    Jakby ktoś dał mi informacje jak tego linuxa postawić bo jakoś nie miałem styczności nigdy z tym systemem.

Proszę
    http://www.zyli.republika.pl/linux/index.html

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2930543.html

0
  • #19 19 Sty 2016 12:06
    lee26
    Poziom 8  

Panowie zainstalowałem Win7 Prof bo taka zdobyłem płytkę i wszystko działa nie ma śladu po tych problemach z Win7 Ultimate, może on jakiś bardziej wymagający jest ?
    Wszystkim dziękuje za zainteresowanie tematem

0
  • #21 19 Sty 2016 20:47
    lee26
    Poziom 8  

No niestety Win 7 jest w miarę stabilne na zintegrowanej grafice, a po włożeniu Nvidia Quadro system wiesza się po 5 minutach. Założyłem zasilacz Chiefteca 600W to znowu wiesza się w różnych miejscach - XP tylko nie sprawia żadnych problemów. Eh załamałem się.

0
  • #22 19 Sty 2016 20:54
    310artur
    Poziom 43  

Sterowniki do grafiki różne próbowałeś? Skoro to ona sprawia problemy, to może ona sama jest walnięta. Pojęcia nie mam jak tam w Quadro jest z obsługą DirectX ale w Win7 karta ma więcej pracy już na samym wyświetlaniu pulpitu. No i WinXP to DX9,0c, a w Win7 jest już nowszy.

0
  • #23 20 Sty 2016 08:27
    swiercm
    Moderator na urlopie...

lee26 napisał:
    Nvidia Quadro system wiesza się po 5 minutach.

Zrób test programem Video Memory Stress test - okaże się, czy jest ok.

Jak wyglądają temperatury, szczególnie GPU?
    http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html
    Napięcia też warto przy okazji sprawdzić.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html

0
  • #24 21 Sty 2016 22:50
    lee26
    Poziom 8  

Armagedon trwa. Oddałem Moedecomy i zakupiłem Thermaltake 550W z 80Plus nowa płytka z instalatorem Win7. Po instalacji z karatami graficznymi Quadro FX3700 system się wiesza bez komunikatu po prostu zatrzymuje się bez kart wszystkie kompykomputery działają na zintegrowanej grafice. Nie mam czasu na sprawdzenie temperatury karty bo system "wisi" po 2 minutach od startu.
    Nie może być mowy o niekompatybilności bo i karty i płyta obsługują PCI-E 2.0. Skłaniam się za tym, że te karty z tymi płytami nie działają. Czuję się jak przedszkolak nic nie wiem na temat komputerów.... Przy XP oczywiście wszystko działa.

0
  • #26 21 Sty 2016 23:44
    lee26
    Poziom 8  

Kupiłem je na aukcji allegro 5294184133 trochę dziwne, żeby wszystkie były uszkodzone. Nie jestem jednak wstanie ich przetestować ani popróbować z różnymi sterownikami bo system wiesza się zaraz po odpaleniu pulpitu po bardzo krótkim czasie pracy.....
    Jutro może uda mi się je sprawdzić na całkiem innej platformie... tylko się zastanawiam poco mi to wiedzieć bo jak się okaże że zadziałają to będzie znowu jazda.

0
  • #28 22 Sty 2016 09:07
    darkomanta
    Poziom 14  

lee26 napisał:

Jutro może uda mi się je sprawdzić na całkiem innej platformie... tylko się zastanawiam poco mi to wiedzieć bo jak się okaże że zadziałają to będzie znowu jazda.

Jeśli się okaże że zadziałają to będzie oznaczało że problem leży po stronie płyty głównej.

0
  • #29 20 Mar 2016 17:52
    lee26
    Poziom 8  

Witam
    Tak dla zakończenia tematu. Dałem do eksploatacji komputery z Win XP nie było więcej czasu do testów. Użytkownicy przez kilka dni nie byli zadowoleni i nie mieli żadnych problemów. Jednak podczas dalszego użytkowania 2 komputery zaczęły kopać i restartować się. Zostały uziemione i problem się rozwiązał. Nie dano mi możliwości dalszych testów bo kompy muszą pracować. Myślałem, żeby dać podkładki pod śruby mocujące płytę główną z obudową. Obudowy wybrałem po 60zł i tak mi do głowy przyszło że nie wiadomo z czego one są i jakieś zwarcia przenoszą.
    Mam nauczkę że tanio nie oznacza najtaniej bo można się "przejechać". Pozdrawiam wszystkich, którzy włączyli się do tematu. Pozdtrawiam

0