Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop ogólnego przeznaczenia, 3000pln, wysoka jakość

krzysssztof 17 Sty 2016 10:15 504 5
  • #1 17 Sty 2016 10:15
    krzysssztof
    Poziom 19  

Witajcie,
    przechodząc od razu do rzeczy:

1. Laptop dla osoby prywatnej, w wieku 20+.
    2. Koniecznie z jakimś system Windows.
    3. Matryca 15,6 cali matowa, raczej 1366 x 768 (HD) - na takiej pracuję i jest w porządku.
    4. Dysk SSD 240-250GB (ewentualnie dysk HDD, później sam dołożę SSD)
    5. Urządzenia nowe, kwota do wydania to 3000 pln +/- 300 pln.
    6. Przeznaczenie : do wszystkiego - prace biurowe w office, internet, programy inżynierskie (AutoCady, Inventory, SolidWorks i masa różnych innych), gry (online, czyli z nieco mniejszymi wymaganiami niż typowe single-player)

Chciałbym, żeby to był laptop, który posłuży mi przez kolejne kilka lat, będzie dobrze wykonany. Wynalazki marki Lenovo odpadają, ponieważ wiele złych opinii od znajomych o tej marce słyszałem.

Propozycje, jakie wygrzebałem w internecie:

1. http://www.x-kom.pl/p/279187-notebook-laptop-...-6200u-8gb-2401000-r5-m315.html#specification
    Ogólnie DELL VOSTRO - dobrze wykonane, świetna gwarancja, modele bardziej "biznesowe", czyli powinny być bezawaryjne. Olbrzymim minusem jest brak wyjścia HDMI (obejdę się bez tego?) i trochę słaba karta graficzna (może być niewystarczająca do pogrania?)

2. http://www.x-kom.pl/p/264561-notebook-laptop-...-572g-i5-6200u-8gb-240-win10x-gt940m-fhd.html
    Ogólnie ACER - bardzo dobra grafika, ciut lepsze podzespoły. Tyle, że marka nie słynie ze zbyt dobrej jakości wykonania - poprzedni mój laptop był Acerem i miałem z nim olbrzymie problemy z przegrzewaniem się.

3. http://www.x-kom.pl/p/265641-notebook-laptop-...xo609t-8-i7-5500u-8gb-256ssd-win10-gf920.html
    Ogólnie ASUS -marka chyba niezła, pomiędzy dellami a acerami. Podzespoły pośrednie między dwoma poprzednimi, minusem tutaj jest tylko jeden slot pamięci RAM, max 12gb - czyli nie będzie możliwości rozbudowy w przyszłości.

Bardziej od podania konkretnego modelu (choć i za to się nie obrażę :) ) zależy mi na tym, żebyście podpowiedzieli mi nieco o tych markach - czy rzeczywiście warto brać della bo świetna gwarancja, czy rzeczywiście asusy spisują się dobrze, acery nieco mniej?
    Czy brak wyjścia HDMI będzie olbrzymim problemem?
    Jaką kartę graficzną powinien posiadać, żeby średnio wymagające tytuły przez jeszcze kilka lat pochodziły?

Za każdą pomoc będę wdzięczny, bo miotam się jak zając w burakach i nie wiem, na którą filozofię wyboru się zdecydować :D

Pozdrawiam,
    Krzysiek.

0 5
  • #2 17 Sty 2016 10:56
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

Jeśli używasz programów inżynierskich to matryca 1366x768 jest porażką. Powinieneś się zainteresować laptopem z matową matrycą FullHD.
    Zakupu laptopa bez SSD nawet bym nie brak obecnie pod uwagę.
    O które gry on-line dokładnie chodzi?
    Co do marek, to już dawno przestałem przywiązywać do tego uwagę. Poza typowo budżetowymi jak eMachines, Packard Bell itp. każda z marek ma w swojej ofercie laptopy tanie i wyższej klasy. U mnie w firmie właśnie przechodzimy z laptopów HP na Lenovo, a laptopów mamy jakieś 80000 (tak, nie ma tu pomyłki).

krzysssztof napisał:
    Czy brak wyjścia HDMI będzie olbrzymim problemem?

Na to musisz sobie sam odpowiedzieć. Zależy od twoich potrzeb.
    krzysssztof napisał:
    Jaką kartę graficzną powinien posiadać, żeby średnio wymagające tytuły przez jeszcze kilka lat pochodziły?

W tym przedziale cenowym masz minimalny wybór. Zostają Ci jedynie karty z dolnych okolic klasy średniej. Chyba najlepszym wyborem będzie GF 940M, potem Radeon R9 375M.

0
  • #3 17 Sty 2016 12:08
    Tołstoj1910
    Poziom 14  

wysoka jakość - 3000pln = nie licz na to

Czas pracy na baterii jest ważny?
    http://notebook.pconline.com.cn/720/7201056_2.html tu masz test tego Acera tylko przetłumacz w Chrome. Z tych podanych najlepszy kompromis ale jeśli mozesz dołożyć bierz V5-591G

0
  • #4 17 Sty 2016 12:33
    krzysssztof
    Poziom 19  

Czas pracy na baterii nie jest ważny.

Odnośnie wysokiej jakości - miałem na myśli wyższą od konkurencji. Czyli na ten przykład wydaje się, że dell będzie bardziej niezawodny od acera czy asusa choćby z powodu, że dają dłuższy okres gwarancyjny.
    Lenovo właśnie dlatego odrzuciłem, bo mają kiepską obsługę serwisową, przynajmniej dla klientów indywidualnych.

V5-591G z systemem wykracza ponad 3500, więc raczej się nie zdecyduję.

Wstępnie byłem bardzo nastawiony właśnie na markę dell, ale słaba karta graficzna i brak wyjścia hdmi mnie mocno zniechęcają.

0
  • #5 17 Sty 2016 12:41
    Tołstoj1910
    Poziom 14  

Dell Vostro 5459 jest nowszy i ma lepszą konstrukcje

Dell liczy 3 i 4 letnią gwarancję od daty produkcji na podstawie servicetag

0
  • #6 17 Sty 2016 16:41
    krzysssztof
    Poziom 19  

Interesująca propozycja.
    Tyle tylko, że z systemem będzie kosztować 3500+. I matryca 14 cali - nie jestem przekonany do takich niewielkich.

0