Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoffer na SLS-10

digi58 16 Cze 2005 22:27 4644 13
  • Witam chciałbym wam przedstawić mój sub na sls-10 może ktoś będzie chciał robić coś takiego obudowa wykonana z mdf 25mm wys.37cm,szer.55cm,gł45cm pojemność netto 67litrów rura o średnicy7.2cm i długości 31cm wytłumienie pianka 2,5cm sub zasilany jest z zewnętrznego wzmacniacza jak skończę obudowę wzmacniacza umieszaczę go też tutaj.
    Bas potrafi zejść bardzo nisko jednak wolę ten głośnik w obudowie zamkniętej już niedługo zaczynam budowę nowych obudów no a te muszę się pozbyć.Obudowa jest oklejona naturalnym bukowym fornirem i bejcowana a potem cztery razy lakierowana.

Fajne!
  • #2 16 Cze 2005 22:35
    Pyroaniah
    Poziom 28  

Stolarka 9/10 wykończenie 7/10 (chyba widzę szparę..) nie wątpię że ładnie łupie. Można u ciebie zamawiać skrzynki? :)

• #3 16 Cze 2005 22:36
    picia22
    Poziom 27  

no powiem tak wykonanie super wygląda jak jakaś firmówka ,jak mesiu z salonu , napisz jak obudowe zrobiłes szczególo i rysunek zapodaj

• #4 16 Cze 2005 22:50
    digi58
    Poziom 13  

Witam jest szpara na górnej części w okleinie z obudowami to nie jest taka proeta sprawa wszysko robię w domu typowa manufaktóra postaram się zrobić rysunki ale trochę póżniej kończę obudowę do wzmacniacza

• #5 16 Cze 2005 23:44
    saczek_xtrm
    Poziom 17  

super, na prawdę podoba mi się. Czy materiał na maskownicę jest jakiś specjalny, czy kupiony jakiś inny?
    PS jeśli mieszkasz w Wawie, mogę powiedzieć Ci jak okleić samemu obudowę fornirem, gdzie co nabyć i jak nie mieć z tym żadnych problemów, żeby nie było więcej takich cudów ze szparami

• #6 16 Cze 2005 23:52
    digi58
    Poziom 13  

Witam nie mieszkam w Wrszawie tak mnie ten fornir zmęczył żę monitory kŧóre też oglądałeś wykończyłem litym drewnem teraz będę robił nowe obudowy do tych subów na wzór tych monitorów żeby pasowało do całości ale będą zamknięte dziekuję za chęć pomocy ale odległość jest problemem

pozdrawiam

• #7 17 Cze 2005 01:31
    saczek_xtrm
    Poziom 17  

a jak grube dechy przyklejasz do MDFu?

• #9 17 Cze 2005 12:26
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wiem, ze to nei jest nieraz takie proste... Szpara wychodzi z dwoch powodow:
    - zle przykleiles - nie naniosles odpowiedniej ilosci kleju lub\i nie przycisnales dostatecznie na czas schniecia (polecam folie polozyc na szpare, z ktorej po docisnieciu wyjsc powinien klej),

- zle dociales paski forniru - tutaj nie ma zmiluj sie, METALOWA linijka, plaska powierzchnia stolu (najlepiej jakas plyta pleksi lub jakis plat z plastiku) i skalpel... Wtedy przygotowane krawedzie pasuja do siebie idealnie i nie ma mowy o takich numerach.

Pomysl z fazowaniem kantow jest niezly - bardzo wysmukla skrzynke.

• #10 17 Cze 2005 17:14
    digi58
    Poziom 13  

Witam ja kleiłem to na butaprem. przycinałem skalpelem ale po nałożeniu bejcy działy się takie rzeczy parę błędów popełniłem ale i tak będę robił nowe obudowy.
    pozdrawiam

• #11 24 Cze 2005 19:45
    Kondrax
    Poziom 18  

No ale cos więcej byś napisal a nie tylko ze potrafi zejsc nisko, czy zadowolony jestes i jaki dzwiek jest prezentowany a tak wogole bardzo ładna konstrukcja.

• #12 24 Cze 2005 21:09
    digi58
    Poziom 13  

Witam zaletą tego głośnika jest to że potrafi grać bez zwrotnicy czyli ma bardzo wyrównana charakterystykę co do dzwieku trudno słowami opisać ale jedno jest ważne że bas który z niego wychodzi jest różnorodny czyli nie na jedno kopyto .Ja zrobiłem dwa takie ale te chce sprzedać ichce zrobić coś na xls

pozdrawiam

• #13 24 Cze 2005 21:17
    użytkownik
    Poziom 11  

Mam pytanie do doświadczonych konstruktorów. A mianowicie co to jest fornir, gdzie go kupic i ile kosztuję ?? I jak to "naklejic" na obudowe??

• #14 03 Lip 2005 01:10
    Usunięty
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME