Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik i płyta grzewcza - Różnica w zużyciu energii urządzeń tego samego typu

17 Sty 2016 13:54 639 1
  • Poziom 2  
    Mam pytanie dotyczące zużycia energii płyt grzewczych (nie indukcyjnych) i piekarników (z grzałkami). Ostatnio w mieszkaniu mam problem z dużym zużyciem energii (dużo wyższym niż w podobnych przypadkach u innych) i mój współlokator wpadł na pomysł wymiany części sprzętu elektrycznego. O ile w przypadku lodówki np. nie miałbym wątpliwości, to co do wymiany piekarnika i płyty nie jestem przekonany. Wydawało mi się, że wydajność tych urządzeń zawsze będzie zbliżona. Płyty mogą się różnić mocą, ale do podgrzania określonej ilości wody będzie potrzebna taka sama ilość energii, a piekarnik może wytracać mniej ciepła, ale przy krótkotrwałym używaniu też nie ma to według mnie wielkiego znaczenia.
    Płyta którą mamy jest marki seppelfricke i działa tylko na "3" czyli na maksymalnym poziomie, przez co od czasu do czasu trzeba ją wyłączać, by nic nie przypalić. Kolega planuje zakup używanej płyty marki "Miele" która jest podobno bardzo dobra jakościowo i w porównaniu do naszej ma być "podobno" energooszczędna.
    Czy ktoś dobrze rozeznany może potwierdzić lub zaprzeczyć, czy urządzenia tego typu, działające na tej samej zasadzie, ale różnych marek mogą być bardziej lub mniej energooszczędne?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 8  
    Myślę, że płyta grzewcza z 6-zakresowym przełącznikiem mocy i wyłącznikiem termicznym będzie bardziej oszczędna.