Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostownik - Prostownik symbol naładowania

17 Sty 2016 15:21 5604 11
  • Poziom 5  
    witam , zakupiłem prostownik do podładowania swojego akumulatora , wszystko ok jednak w instrukcji obsługi nie ma nic napisane o symbolach naładowania które są na prostowniku , na necie jest opisane różnie czarny akumulator jednym oznacza że jest naładowany a zaś gdzie indziej ze jest rozładowany
    po podłączeniu do mojego akumulatora wskaźnik był na białym akumulatorze , doszedł prawie do symbolu pełnego czarnego akumulatora ale znowu zaczyna spadać w kierunku białego , sam się już zgubiłem czy czarny oznacza akumulator naładowany ?

Prostownik coś tego typu

Link
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Jeśli wskaźnik jak na zdjęciu to czarna ikona oznacza naładowany.
  • Poziom 5  
    jest tak jak na zdjęciu dokładnie , po wyłączeniu prostownika wskazówka leży na czarnym akumulatorze , po podłączeniu akumulatora pierw wskazówka była na symbolu białego akumulatora po paru godzinach doszła do połowy symbolu czarnego akumulatora po czym spada w kierunku białego symbolu , problem z akumulatorem ? że nie potrafi doładować się do końca ?
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Wygląda na zwarty akumulator. Podaj typ tego prostownika, bo zdjęcie jest małe i nieczytelne.
  • Poziom 5  
    CarCommerce WJ-BC06A nr art 42511 12 V 6A
    taki mały edit , wskaźnik nie dochodzi do połowy symbolu akumulatora tylko do połowy czarnej kreski i wraca się w kierunku symbolu rozładowania
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    "Automatycznie przechodzi w stan podtrzymania napięcia po naładowaniu akumulatora" Cytat z opisu produktu. zatem tak może się zachowywać wskaźnik, który jest zwykłym amperomierzem. Nie podejrzewałem tego urządzenia o zaawansowaną elektronikę. Przydałby się pomiar choćby napięcia w trakcie ładowania. Instrukcji żadnej nie dali? Bo teraz wskaźnik zachowuje się dziwnie dla użytkownika, ale jeśli faktycznie prostownik ma funkcję podtrzymującą....
  • Poziom 5  
    podczas ładowania prostownikiem miernik pokazuje mi napięcie 15.30 V , instrukcja to taka biedna , jak podłączyć go i trochę uwag jak się z tym sprzętem obchodzić raptem jedna karteczka nic więcej
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Odłącz już ten akumulator. Zaraz zacznie mocno gazować. Przeładujesz. Ładuj tylko do pierwszej oznaki naładowanego akumulatora i odłączaj. To niewiele warty prymitywny prostownik, niewiele mający wspólnego z marketingowym opisem.
  • Poziom 5  
    ok akumulator odłączony przed ładowaniem pokazywał 12,1 V teraz jest 12,8 V , prostownik to taki tani chińczyk, tylko miał mi służyć tylko do podładowania akumulatora
  • Poziom 14  
    W lidlu były ostatnio po 65 zł automatyczne ładowarki do akumulatorów. Może jeszcze trafisz bo to było od 14 stycznia rzucone a zawsze jak pamiętam nie znikały jakoś szybko. Mają dość dobre opinie użytkowników.
  • Poziom 5  
    byłem właśnie w dwóch lidlach ale nie było już
  • Poziom 14  
    Mrozy zapowiadają to i prostowniki się szybko sprzedały.
    Podglądaj ofertę lidla na stronie internetowej dość często rzucają te prostowniki co kilka tygodni, tak że trafisz. Myślę, że do wiosny pewnie się pojawią.