Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SCENIC II 1.9 dCi wyciek oleju na odmie

17 Jan 2016 18:32 18681 7
  • Level 9  
    Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem dość duży ubytek oleju w moim scenicu. Średnio dolewam około 1 litr oleju na 1000 km. Przy wężyku wchodzącym do odmy olejowej pojawia mi się olej. Przy większych prędkościach i dłuższej trasie odma z zewnątrz zalana jest olejem a auto niechce odpalić od razu tak jakby brakowało mu mocy rozruchowej. Co może być tego przyczyną? Z góry dziękuję za pomoc. Załączam foto miejsca prawdopodobnego wycieku.
  • Level 41  
    Zużyty silnik pobiera olej, a ciśnienie w układzie korbowym wyrzuca olej w w.w miejscu
    lub
    turbo straciło szczelność i zjada olej.
    Na teraz można spróbować wyczyścić odmę i obserwować.
  • Level 9  
    Jak zabrać się do czyszczenia odmy i jak sprawdzić drożność wszystkich kanałów?
    Chciałby zaznaczyć że auto nie kopci podczas jazdy. Jedyny dym z wydechu pojawia się zaraz po odpaleniu auta.
  • Level 30  
    Najpierw sprawdź, czy dolot masz drozny, tzn czy turbina ma skąd zasysac powietrze. Jeśli jest z tym problem, to będzie turbina zasysac olej z silnika przez odme
  • Level 9  
    Jestem laikiem w tych sprawach. Proszę o info jak mam się do tego wszystkiego zabrać. Jak przede wszystkim sprawdzić ten dolot do turbiny. był bym wdzięczny za jakieś zdjęcia.
  • Level 29  
    Zacznij od filtra powietrza i po przewodach dojdziesz do celu. Być może filtr powietrza zabity.
  • Level 9  
    Filtr oleju i powietrza wymieniony niecały rok temu. Nie zrobiłem od tego czasu więcej niż 5 tys km. Niestety przyznam się do winy ale filtr paliwa nie był wymieniony od 2012 roku czyli jakieś 35-40 tys km.
  • Level 3  
    To nie jest jeszcze tragiczna sprawa....ale to by ci wtedy auto zamulało i spalanie wzroslo rzecz jasna ...a co do oleju to zbytnio nie ma takiego polaczenia...prawdopodobnie zużyty silnik( pierścieni tlokowe , gladzie cylindrów przez co czesc "sprężania" przechodzi w skrzynie korbowa (przez co trudniej odpalić bo mniejsze sprezanie a w dieslu to juz masakra...) a dodatkowo moze być przytkana odma (a najczęściej mówiąc zaj*bana odma przez co jest bardzo malutki przepływ powietrza ze robi takie ciśnienie w skrzyni korbowej ze wypie*dala olej...sprawdz czy nie śliwi lub leje olejem przy bagnecie(ale tam chyba w korku wlewowym jest wiec raczej dosyć szczelno...)