Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung R610 - Laptop Samsung R610 się nagle wyłącza bez ostrzeżenia

deser1 17 Sty 2016 19:39 951 2
  • #1 17 Sty 2016 19:39
    deser1
    Poziom 8  

Witam mam ten sam problem. Laptopa w związku z tymi przyczynami rozkręciłem przeczyściłem nasmarowałem odpowiednią ilością pasty na radiatorach od chłodzenia. Temperaturę w RealTemp pokazuje w spoczynku od 50 - 55 C a w stresie 65 - 70 C. Nie zmienia się sytuacja również przy pracy bez baterii. Wymieniłem w nim dysk twardy na nowy sprawny bo stary miał bad sectory i się "wieszał". Skonfigurowałem nowy dysk na nowo tworząc partycje RECOVERY przy użyciu Samsung Solusion RECOVERY AdminTool v4.0.0.7 i z tym jest już ok bo miałem kłopoty z aktywacją klawisza F4 dlatego zaszła konieczność skorzystania z oprogramowania Samsunga AdminTool przekopiowania starego obrazu systemu ze starej partycji RECOVERY ze starego dysku na nową RECOVERY i przywrócenie systemu na nowym dysku do działania lecz wszystko było by pięknie gdyby nie to że zapodziałem gdzieś płyty instalacyjne do tego laptopa Samsung R610 i teraz nie mogę na nowo czystej kopi systemu wgrać z poprawnym kluczem aktywacyjnym a laptop nieoczekiwanie się poprostu wyłącza. Kończą mi się już pomysły co może być z nim nie tak????? Jakieś mądre sugestie najlepiej kogoś od hardware i software Windowsów bo w logach systemu występują też błędy takie jak Usługa Windows Search włącza się i wyłącza oraz że kasuje i próbuje usunąć stare wpisy a także że Paraller Port Driver się nie uruchamia. A byłbym zapomniał System to Vista 32 bit i dodam tylko że instalowałem inną Vistę niż ta w laptopie i komputer działał bez zarzutu ale niestety bez klucza aktywacyjnego bo to było próbnie no i oczywiście wszystkie zainstalowałem też sterowniki żeby nie było :) A i dodam że jak zaczynam więcej otwierać aplikacji czy nawet okienek Exploratora to również potrafi się nagle wyłączyć to tak jakby nie tolerował obciążenia nadmierną ilością danych. Bardzo proszę o pomoc.

Ps. Najnowsze spostrzeżenie z dzisiaj tj. 17.01.2016 g.19:00
    Zdaje się że nie jest to wina systemu tylko czegoś w środku laptopa bo po wgraniu czystego systemu Windows Vista praktycznie bez sterowników jedynie wgrałem WLAN i NVidia do 9200m laptop się nagle od razu wyłącza.
    Pytanie w czym jest problem bo czy z bateria czy na samej baterii czy tylko na zasilaniu z kabla jest to samo!!!

0 2
  • #2 18 Sty 2016 04:39
    Bogdan Bejs
    Poziom 19  

Musisz po kolei sprawdzać podzespoły. Nic innego nie wymyslisz. Jeżeli procek i ram okażą się sprawne, to wina prawdopodobnie będzie leżała po stronie płyty głównej.

0
  • #3 31 Sty 2016 23:05
    deser1
    Poziom 8  

Sprawdziłem wszystko i okazało się że układ graficzny na płycie głównej nadaje się do rebalingu ponieważ to on sprawiał kłopoty. Doszedłem do tego odłączając kolejne podzespoły plus wizyta w zaprzyjaźnionym serwisie laptopów gdzie zleciłem rebaling układu. Po tej operacji i moich osobistych testach wydajnościowo - obciążeniowych stwierdzam, że jak narazie jest ok ale 100% pewności nie mam bo wciąż testuje.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo