Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki monitoring do obserwacji posesji prywatnej

17 Sty 2016 21:02 3198 6
  • Poziom 9  
    Witajcie,

chcę założyć monitoring.

Krótka charakterystyka:
    - dom lata 70 po remoncie, brak okablowania, wszystko wykończone, mam gniazdka przy oknach więc jest zasilanie, dwa piętra i piwnica
    - dom o wymiarach 12x12x12, sześcian, kamery na wysokości parapetu pierwszego piętra ok 6 m nad ziemią
    - centrum miasta, oświetlona ulica z jednej strony z drugiej ciemne podwórze, trawa, jest halogen z czujką ruchową oświetlający część podwórka jak ktoś podejdzie
    - strefy alarmu na każdej kamerze po trzy
    - widok od 6 metrów do 20, działka ma 700 metrów tylko, dom zajmuje niemal większość
    - ściany po 60 cm zewnętrzne ale ruter na jednym z okien jest, przestrzenie wolne i z zasięgiem nie powinno być problemu, kamera w oknie to WIFI powinno dolecieć. Ściany wewnątrz różnie od 10 cm do 30 cm. Jedna kamera w tym samym oknie pokoju co rejestrator, druga w sąsiednim, ściana 10 cm i 10 m odległość, trzecia to już 14 m i ściana 15 cm, czwarta 2 ściany po 15 cm, pod oknem gdzie byłaby kamera stoi drukarka po WIFI i daje radę.
    - internet to neostrada z routerem DGT VDSL2 FG4 - oczywiście chce mieć podgląd szosując na nartach w alpach co się dzieje na podwóreczku
    - budżet max 4 kPLN

Zastanawiałem się nad siecią przez gniazdka 220 V ale nie wiem jak to działa, nie wiem czy fazy są te same w gniazdkach, elektryka jest słabo zrobiona. Bardziej się skłaniam do WIFI.

Myślę o kamerach:

Dahua DH-IPC-HFW1000S-W + rejestrator DHI-NVR4104-W - brak karty SD uważam za duży minus, jak ktoś się włamie to w pierwszej kolejności rejestrator kradnie widząc kamery

Intelkam WIP-108PR - kamerka z możliwością SD do 128 GB, przy dobrych ustawieniach można mieć dość długi zapis, powiadomienie email, zestaw można rozbudowywać potem o rejestrator przykładowo BCS i mamy dwa zapisy na SD i rejestratorze, gdzieś tez złodziejaszek zostanie

RTX FC5618P SD64 - tu mamy 2 Mega

EASYCAM EC-103HDSD - cenowo niżej

Jak by Dahua miała SD to pewnie bym się nie zastanawiał. Nie jest to zastosowanie komercyjne tylko do domu dla poczucia bezpieczeństwa, mieszkam w centrum i czasem ktoś się kręci.

Wolę raz wydać a porządnie jak mam kupić, być niezadowolonym i po kilku miesiącach wymieniać. Jak macie inne propozycje to proszę. Jestem minimalistą i kabli nie położę, nie lubię jak coś wisi itp, wiem że kabel najlepszy ale obecnie nie ma szans, może za 20 lat przy kolejnym remoncie. Jak spłacę dożywotni kredyt :)

Jakub
  • Computer ControlsComputer Controls

• Poziom 43  
    jakub76 napisał:
    jak ktoś się włamie to w pierwszej kolejności rejestrator kradnie

1. system alarmowy - zamiast zastanawiać się czy złodziej ukazał twarz, zabezpiecz dom przed włamaniem
    2. rejestrator w miejscu trudnodostępnym , oddalonym od okien i drzwi, najlepiej zamknięta szafa teleinformatyczna
  • Poziom 9  
    Mieszkam w centrum i obawiam się o życzliwych inaczej. Ostatnio ktoś ukradł mi kosz na śmieci wystawiony dla śmieciarzy. W normalnych warunkach nie do pomyślenia, w Warszawie przy giełdzie z obcokrajowcami wszystko możliwe. Okazało się że lump, do tramwaju z koszem 240 litrów pełnym śmieci wsiadł. Złapany finalnie ale cyrk łącznie z policją, zeznaniami i stracone 2 dni. Monitoring i zdjęcia mogą wspomóc i odstraszyć.

Puszczam dziecko na ogród i chce widzieć czy jest ok a nie stać w oknie. Wyjście dość niefortunnie usytuowane i słaba kontrola ogrodu. Okna zamknięte zawsze wszystkie ze względu na hałas miejski (rekuperacja). Nie chcę szukać dziecka w świecie. Spotkałem się z rożnymi sytuacjami w życiu. Tak puszcze sobie na TV obraz i mogę wykonywać inne czynności.

Trudno dostępne miejsce na rejestrator to chyba tylko Dahua po WIFI. Na Kable nie ma szans. Może też być jakiś AP + inny rejestrator przykładowo BCS.

Dobierzcie mi coś proszę.
  • Poziom 14  
    przeczytałem Jakubie twój opis ale powiem tak że w praktyce jest inaczej niz w teorii. Odnośnie wi-fi to napisałeś że drukarka daje rade ale do drukarki jeżeli będzie słabsza transmisja to po prostu będziesz dłużej czekał a w monitoringu tego nie może być. I kamery przesyłają znacznie więcej danych. Ja to powiem tak pomyśl o kablach. Kamery zasilane z Poe czyli jeden kabel do transmisji i do zasilania. W korytku lub w listwie przypodłogowej schowasz i po bólu.
    Dobrze zrozumiałem 4 kamery?
    Mam klientów którzy też chcieli nagrywać na karty ale doradziłem im aby zamiast kart nagrywali na drugim rejestratorze który jest schowany w innym miejscu.
    Przykład
    NVR i7-N26108VH(http://www.systemyalarmowe.pl/i7n26208vh-rejestrator-nvr-8kanalow-ip-8080mbps-2xhdd-max-5mpx-p-1188.html)
    + drugi taki sam lub już mniejszy do kopii i7-N15108VH
    Na pierwszym nagrywasz a drugi służy do robienie backupu.
    4 kamery i7-C54213-IR http://www.systemyalarmowe.pl/i7c54213ir-28mm...mpx-kopulkowa-zewnetrzna-karta-sd-p-1276.html
    do tego dwa dyski i switch poe np fsd-804p lub Spe114A i powinieneś wyjść z instalacją w granicach 4-5tyś. sposób sprawdzony i masz dostęp z komputera , Iphona, Androida w każdym zakątku świata na bieżąco.
  • Poziom 9  
    Ciekawy zestaw ale kable zrujnują mi mieszkanie. Chyba że dach, mam przejście z dachu do piwnicy ale to poważna operacja.

Umówiłem się w eltox.pl na test kamery:

[url=]http://www.eltrox.pl/monitoring/monitoring-ip/kamery-ip/kamera-ip-easycam-ec-103hdsd.html[/url]

podłącze i sprawdzę wszystkie lokalizacje. Mogę oddać na przestrzeni 14 dni. Są dwa skrzyżowania ode mnie. Są opinie że działa, może jednak zadziała prawidłowo i u mnie :)
  • Poziom 11  
    jakub76 napisał:
    Ciekawy zestaw ale kable zrujnują mi mieszkanie. Chyba że dach, mam przejście z dachu do piwnicy ale to poważna operacja.

Umówiłem się w eltox.pl na test kamery:

[url=]http://www.eltrox.pl/monitoring/monitoring-ip/kamery-ip/kamera-ip-easycam-ec-103hdsd.html[/url]

podłącze i sprawdzę wszystkie lokalizacje. Mogę oddać na przestrzeni 14 dni. Są dwa skrzyżowania ode mnie. Są opinie że działa, może jednak zadziała prawidłowo i u mnie :)

Piszesz, że chcesz mieć sprzęt niezawodny, zapłacić raz porządnie i mieć dobre kamery, a rozważasz Easycam, gniota nad gniotami.
    Daruj sobie już tą kartę pamięci i weź Dahua, to przynajmniej porządna w miarę firma.
  • Poziom 9  
    No niestety Easy Cam rzeczywiście ustępuje jakością... szkoda :cry:

Mam obecnie dwie na testach. Warto tak zrobić by się samemu przekonać.

Ponieważ ruter mam na parapecie to dwie będą po kablu a jedna może dwie po WIFI. Nie mam jak przejść z drugiej strony mieszkania bezinwazyjnie.