Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 1,4 hdi 2007r gaśnie co chwila

17 Sty 2016 21:47 912 6
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem z Peugeotem. Mianowicie co chwila samochód gaśnie. Wcześniej miał nieco powietrza w wezykach paliwowych ale po wymianie praktycznie wszystkich na nowe, włącznie z ręczna gruszka problem z powietrzem minął lecz nadal auto co chwila gaśnie. Czytałem już parę postów na podobny temat ale nie dowiedziałem się nic konkretnego. Autko zapali, pracuje na wolnych obrotach lecz po jakimś czasie gaśnie, wkrecajac go na wyższe obroty jest to samo. Dodam że filtr paliwa był wymieniany. Czy to może jakiś czujnik który odcina pompę? Proszę o pomoc. Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 29  
    Podstawą będzie diagnostyka. Czy check engine się zapala, gdy auto gaśnie? Podejrzewam czujnik ciśnienia na CR lub jego instalację.
  • Poziom 9  
    Generalnie nie zapala się żadna kontrolka. Auto już było parę razy u mechanika i niby jego naprawy pomagały ale nie na długo. Mechanik wymieniał wężyki paliwowe bo powietrze było widoczne w ropie, ja dodatkowo wymieniłem ręczna gruszke i niby to wszystko pomogło bo powietrza tak nie widać. W starej gruszce nie trzymała membrana.

Dodano po 2 [minuty]:

Czujnik ciśnienia na CR. Generalnie jestem laikiem w sprawach mechaniki a już zupełnie przy takich skomplikowanych rzeczach i dlatego zapytam co to jest to CR. Pozdrawiam

Dodano po 12 [minuty]:

Dokładnie sprawa z Peugeotem wyglądała tak że normalnie się nim jeździlo ale raz na jakieś czas auto bez powodu zgaslo. Po dłuższym kręceniu udawało się go zapalić (ledwo) podejrzewalismy że to przez powietrze w ropie tak jak wspomniałem o tym wcześniej i dlatego skupilismy się na tym, mechanik wymieniał wężyki od paliwa a ja dodatkowo wymieniłem gruszke. Niby to pomogło lub to po prostu nasze złudzenie. Teraz problem nasilil się o wiele bardziej gdyż na odcinku 2-4km auto zgaslo 2 razy a żeby go później zapalić trzeba było używać plaka psikanego w filtr powietrza. Bez tego można było kręcić a i tak nie zapalił. Dodam jeszcze że jak już uda się zapalić samochód to będzie pracował na wolnych obrotach ale po krótkim czasie auto samo zgaśnie, podobnie jest trzymając go na obrotach. Ku mojemu zdziwieniu początkowo po tym incydencie nie ma problemu żeby peugeot zapalił, dopiero po kilku takich próbach auto już nie chce zupełnie zapalić. Wówczas używając plaka samochód zapali i tak dalej.
  • Poziom 29  
    Zacznij proszę od diagnozy, sprawdź ciśnienie na CR. Bez tego można tylko zgadywać.
  • Poziom 9  
    Dzisiaj auto idzie do mechanika i zobaczymy co on stwierdzi
  • Poziom 31  
    Niech znajdzie nieszczelność.
  • Poziom 9  
    witam. peugeot co jakiś czas potrafił zgasnąć, po wielu próbach itp. udało się ustalić przyczyny i je wymienić.
    1 problem to gruszka (ręczna pompka). membrana w środku była uszkodzona i paliwo cofało się do zbiornika.
    2 czujnik położenia wałka rozrządu
    3 czujnik ciśnienia paliwa
    Po tych naprawach jest wszystko ok. pozdrawiam