Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault scenic - Maź na korku od wlewu oleju

17 Jan 2016 22:58 2751 3
  • Level 6  
    Witam. W moim poprzednim temacie opisywałem problem oleju w zbiorniku wyrownawczym. Auto oddałem do mechanika i po zrobieniu testów na szczelność uszczelki i innych diagnozach wykluczylismy uszczelke. Olej najprawdopodobnie dostał się przez termostat albo ktoś pomylił wlewy przy dolewaniu oleju ponieważ auto miało spory wyciek na zewnątrz i trzeba było co jakiś czas dolewać olej. Od naprawy minęło dobre 2 miesiące i auto nie ma żadnych objawów nieszczelnej uszczelki. Dziś gdy sprawdzałem płyny zauważyłem że na korku od wlewu oleju zrobiła się dziwna maź ale inna niżeli ta w zbiorniku wyrownawczym. Odrazu mi przez głowę przeszła myśl że woda poszła w olej, ale na spokojnie sprawdziłem wlew oleju i poza korkiem nigdzie więcej tej mazi nie znalazłem, bagnet też jest czysty. Dzisiaj po tym jak zobaczyłem tą maź zrobiłem ponad sto kilometrów między innymi autostradą i korek jest czysty silnik pracuje ładnie, nie dymi, płyny nie ubywaja. Na pewno mam do wymiany termostat ponieważ nie łapie takiej temperatury jak powinien czyli 90 stopni a jak uda mu się złapać to za chwilę spada a na codzień jeżdżę do pracy i z pracy w korkach,trasa może nie jest krótka ale w większości w korkach. Moje pytanie brzmi czy możliwe że nie dogrzany silnik, jazda w korkach i ostatnie wahania temperatury dodatnie ujemne mogą powodować taką maź?? Podkreślam że silnik pracuje normalnie nie kopci i płyny nie ubywaja. Proszę o pomoc.
  • Level 32  
    Odpowiem krótko-może..."masło"na korku to typowy objaw niedogrzanego silnika.Wymień termostat.
  • Level 43  
    Przy wysokiej, długotrwałej wilgotności powietrza/otoczenia (a taką teraz mamy porę roku), na korku może występować maź o konsystencji i kolorze majonezu, zwłaszcza jak pokonujemy krótkie trasy, lub silnik jest niedogrzany. Powodem do niepokoju może być tylko w wypadku, jeśli ten "majonez" ma inny (ciemniejszy, brązowy) kolor niż biały, ew. lekko brudnobiały, lub baaardzo jasnej kawy z mlekiem.
    Wytrzyj korek - i jak wyżej napisano - wymień termostat. Sprawny termostat powinien utrzymywać stałą temperaturę silnika.
    Poszukaj i poczytaj, na forum i w sieci, znajdziesz sporo w tym temacie.

Pozdrawiam.
  • Level 6  
    Niedogrzany silnik z powodował maź na korku. Po wymianie termostatu wszystko jest w porządku. Dziękuję