Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother HL-4140CN kropki i ślady na kartce

18 Sty 2016 09:47 1593 5
  • Poziom 16  
    Witam
    Brother HL-4140CN kropki i ślady na kartce
    Kupilem ostatnio używaną 4 miesiące drukarę jak w temacie. Niestety po podłączeniu oakzało się, ze na kartkach są czarne kropki oraz ślady. Kropek jest dosyć dużo na całej szerokości kartki. Powtarzją się co 94mm. Blade ślady toneru powtarzają się co 30mm.
    Przeprowadziłem czyszczenie zgodnie z instrukcją (druty koronowe, bębny OPC, okna skanera), jednak nic to nie dało.
    Podejrzewam, że przyczyną jest wałek OPC od czarnego koloru (ślady co 94mm w kolorze czarnym). Zanim jednak zacznę wymieniać części, chciałbym się upewnić co do słuszności decyzji od bardziej doświadczonych.
    Załączam scan wydruku pustej kartki i ustawień drukarki.

Pozdrawiam Serdecznie

Jerzy
  • Spec od drukarek
    Jeśli skaza się powtarza to trzeba sprawdzić zarówno bęben jak i fuser czy nie ma na nim uszkodzeń.
  • Poziom 16  
    Witam

Dziękuję za odpowiedź. Słusznie. Dzisiaj sprawdzę utrwalacz. Na OPC wskazują odstępy 94mm między kropkami.
    Zobaczymy jak wygląda utrwalacz.

Pozdrawiam
  • Spec od drukarek
    Jak dla mnie do wymiany OPC od czarnego koloru.
  • Spec od drukarek
    100 % bęben czarny do wymiany
  • Poziom 16  
    Witam

Racja. "Czarny" bęben OPC do wymiany. Wczoraj jak utrwalacz okazał się OK zabrałem się za mega dokładne czyszczenie, a nawet polerowanie bębna od czarnego koloru. Stopniowo udało się usunąć wszystkie kropki, choć było to bardzo czasochłonne. Mimo tego, że kropek już nie ma, wymienię go na nowy.
    Pozostaje jeszcze kwestia czarnych plam co 30mm, ale tutaj obstawiam kasetę toneru, a dokładnie wałek magnetyczny.

Pozdrawiam