Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka ELEKTROLUX 62610.Nie kręci bęben. Szybko kończy cykl prania.

18 Sty 2016 10:31 1179 8
  • Poziom 9  
    Serdecznie witam i pozdrawiam wszystkich uczestników forum. Chciałbym teraz przedstawić mój problem z pralką ELEKTROLUX 62610. Usterka, którą chcę przedstawić ma taki oto przebieg: pralka po uruchomieniu programu prania pobiera wodę i następnie po pobraniu wody po kilku sekundach wypompowuje. Po wypompowaniu wody kończy cykl prania i się wyłącza. Brak ruchów rewersyjnych bębna i nie jest wyświetlany żaden kod błędu. Bardzo więc proszę o jakieś wskazówki odnośnie opisanej przeze mnie usterki.
  • Poziom 9  
    Na każdym programie jest ten sam objaw. Bęben ręcznie da się obrócić bez żadnych oporów. Na programie "wirowanie" są obroty rewersyjne oraz szybkie. Pompa pracuje. Tylko podczas ustawienia na każdy program prania po wstępnej pracy pompy, pralka zaczyna pobierać przez chwilę wodę, a następnie włącza się pompa i następuje cykl wypompowania. Po zakończeniu wypompowania wody słychać dwa pstryknięcia i pralka zostaje wyłączona.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Pralka nie pokaże Ci kod błędu.Trzeba samemu wejść w tryb serwisowy i odczytać numer błędu kod. Opisu tych kodów trzeba szukać w necie.Mój znajomy miał podobny problem i okazało się iż problemem była grzałka a właściwie jej uszkodzenie.
  • Poziom 9  
    Jeżeli chodzi o wejście w tryb serwisowy tej pralki, to niestety nie znam kombinacji przycisków odnośnie tego modelu. Może ktoś mi w tym pomoże.
  • Poziom 9  
    Widocznie mam pecha i jak widać do tej pory, nie mam co liczyć na pomoc. a więc bardzo dziękuję za zainteresowanie moim tematem.
  • Poziom 9  
    Przepraszam, że jestem ponownie na forum po długiej przerwie. Usterka pralki opisana w temacie została usunięta. Przyczyną była grzałka: kod błędu E66. W tym przypadku podczas pomiarów grzałka wykazywała upływność. Po wymianie grzałki pralka funkcjonuje poprawnie. Temat uważam za zamknięty. Dziękuję za zainteresowanie się moim tematem.