Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna III 2.0dci 150KM - Automatyczna Skrzynia

MiloPL 18 Sty 2016 11:41 15993 11
  • #1 18 Sty 2016 11:41
    MiloPL
    Poziom 4  

Witam

Mam problem z automatyczną skrzynia biegów. Autko to Renault Laguna 2008 r 2.0 dci 150KM Automat. Auto ma przejechane prawie 210 tys. km do dnia dzisiejszego nie było absolutnie żadnych problemów ze skrzynia biegów. Dzisiaj auto troszku przymarzło pomimo niezbyt wysokich ujemnych temperatur ale chyba jest dzisiaj dość duża wilgotnośc i pewnie dlatego. Odpalam auto pokazało się od razu ostrzeżenie "Sprawdz Skrzynie Biegów" mimo to autem cofnąłem i ruszyłem z pozycji "D", dopóki auto było na pierwszym biegu wszystko było ok gdy chce przełączyć na 2 wypada bieg i auto staje,próbowałem jeszcze pare razy ruszyć i to samo dopóki auto jest na 1 biegu wszystko jest ok. Ręcznie zmiana biegów wgl nie działa jest niby na 1 ale auto nie rusza tak jak by było cały czas na luzie. Wziąłem od znajomego skrzynkę do sprawdzania błędów i pokazuje taki błąd P0768 Usterka Elektryczna Elektrozaworu "D" Zmiany Biegów. Może ktoś miał podobny przypadek i będzie wiedział jakie są przybliżone koszty takiej naprawy ? Dodam tylko że tak jak pisałem od zakupu auta nie było do teraz żadnych problemów skrzynia nie szarpała ani nic się z nią nie działo, autem przed wczoraj jeszcze jeździłem i było wszystko ok....

Zdjęcie Błędu w załączniku
    Renault Laguna III 2.0dci 150KM - Automatyczna SkrzyniaDSC_01..JPG Download (2.58 MB)

0 11
  • #2 18 Sty 2016 13:45
    romuald-f
    Spec Automatyczne skrzynie biegów

Elektrozawór D to EVS4. Renault Laguna III 2.0dci 150KM - Automatyczna Skrzynia

Ps. elektrozawór + - 110zł.

4
  • #3 19 Sty 2016 10:35
    MiloPL
    Poziom 4  

romuald-f napisał:
    Elektrozawór D to EVS4. Renault Laguna III 2.0dci 150KM - Automatyczna Skrzynia

Ps. elektrozawór + - 110zł.

Oddałem wczoraj auto do mechanika ponieważ sam nic nie zdziałam, pokazałem mu kod błędu oraz to co Pan napisał wyżej i mówi że faktycznie może to być cewka ale nie ta ponieważ ona jest do 4 biegowej skrzyni a w tym modelu jest 6 biegowa automatyczna skrzynia. Czekam dzisiaj na diagnozę mam nadzieje że to faktycznie będzie tylko ta cewka i będzie ona do tego modelu skrzyni a nie będzie trzeba wymieniać całego układu ponieważ wtedy koszty zapewne będą straszne...

0
  • #4 19 Sty 2016 12:09
    romuald-f

Masz sześciobiegową (JF613E): Renault Laguna III 2.0dci 150KM - Automatyczna Skrzynia

3
  • #5 19 Sty 2016 12:28
    MiloPL
    Poziom 4  

romuald-f napisał:
    Jeżeli masz sześciobiegową (TF80SC) to elektrozawór SLC1 (elektrozawór D): Renault Laguna III 2.0dci 150KM - Automatyczna Skrzynia

Kwestia teraz tylko czy w tym aucie jest faktycznie ta skrzynia ponieważ szukam po internecie i wszędzie inaczej pisze. Znalazłem ten elektrozawór i widzę że jego koszt to od 800 do 850 zł ale nie ma w opisie np na stronach że jest stosowany w Lagunie III tylko:

Producent: AISIN
    Kategoria: Pozostały układ napędowy

TF80SC Elektrozawór SLC1

- TF-80SC (Renault Espace, Vel Satis; Saab 93)
    - AWTF-80SC (Vauxhall Astra, Zafira, Insignia, VectraC)
    - AWTF80SC (Peugeot 307, 407, 607,
    - AW TF-80SC (Opel Astra-G, Zafira, Insignia, Vectra-C; Volvo S70, XC70, XC90)
    - AF40-6 (Alfa Romeo Brera, Spider, 159; Buick Regal; Cadillac BLS; Chevrolet Vectra; Lancia Delta)
    - AM6 (Citroen C4, C5, C6, C8, Synergie Evasion)
    - AF21 / TF81-SC (Ford 500, Fusion, Mondeo; Lincoln MKZ, Zephyr; Mercury Milan, Montego)
    - AWF21 (Land Rover Freelander II, LR2)
    - AW6A-EL (Mazda 6S, CX7, CX9,

0
  • Pomocny post
    #6 19 Sty 2016 17:42
    romuald-f

Poprawiłem jw. JF613E (Jatco).

1
  • #7 19 Sty 2016 18:08
    MiloPL
    Poziom 4  

romuald-f napisał:
    Poprawiłem jw. JF613E (Jatco).

Może być ten model skrzyni a może być też z tego co czytam AJ0 (Jatco) 6 stopniowa

"Ja w swoim grand II 2.0dci mam automat AJ0 (Jatco) 6 stopniową i jestem bardzo zadowolony. Spalanie w mieście około 10-11 L przy średniej prędkości na kompie około 24km/h w trasie 7 -8 w zależności od jazdy. Mój pierwszy automat i chyba już nigdy nie skuszę się na manuala ale jak to mówią zależy kto co lubi "

Update

Poszperałem trochę w necie i faktycznie na 90% z tego co widzę będzie to skrzynia Jatco JF613E. Najgorsze że nie znalazłem do niej nigdzie żadnych elektrozaworów (o tym elektrozaworze "D" odpowiadającym za prawdopodobną usterkę w moim przypadku już nie mówię. Wgl jest o niej bardzo mało informacji w internecie co chyba nie wróży za dobrze w tym przypadku...

0
  • #8 19 Sty 2016 18:42
    romuald-f

Jest to skrzynka firmy Jatco (JF613E). Montowana do Renault pod nazwą AJ0. W Mitsubishi - F6AJA, Hyundai - W6AJA. Można ją spotkać jeszcze w KIA i Nissan. Ale szukaj informacji pod nazwą producenta (JF613E).

1
  • #9 19 Sty 2016 18:59
    MiloPL
    Poziom 4  

romuald-f napisał:
    Jest to skrzynka firmy Jatco (JF613E). Montowana do Renault pod nazwą AJ0. W Mitsubishi - F6AJA, Hyundai - W6AJA. Można ją spotkać jeszcze w KIA i Nissan. Ale szukaj informacji pod nazwą producenta (JF613E).

Szukam szukam i właśnie nie mogę za bardzo nic znaleźć poza tym że skrzynia ogólnie podobno się nie psuję i nie jest taka zła oraz że ciężko w niej podobno wymienić olej. Żadnych elektrozaworów nie mogę do niej znaleźć :(

1
  • #10 20 Sty 2016 09:50
    romuald-f

Widzę że jesteś z Krakowa, przedzwoń do Sentyrza, może ma (12 6558158).

0
  • #11 20 Sty 2016 11:32
    MiloPL
    Poziom 4  

romuald-f napisał:
    Widzę że jesteś z Krakowa, przedzwoń do Sentyrza, może ma (12 6558158).

Dzwoniłem do nich jak tylko szukałem jakiegoś warsztatu i raczej mnie trochę odstraszyli, do tego mają raczej nie za ciekawe opinie na internecie i tak czy tak mam do nich dość daleką drogę a jechałem cały czas niecałe 10 km/h :/. Oddałem auto do Best Car Service. Cały czas czekam na diagnozę :(

0
  • #12 17 Maj 2017 15:19
    Jericho24
    Poziom 18  

MiloPL napisał:
    Jest to skrzynka firmy Jatco (JF613E). Montowana do Renault pod nazwą AJ0.
    Czy skrzynia została naprawiona?
    Zastanawiam się nad kupnem Laguny 3 z tą skrzynią.

2