Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Smart TV - HTML5 wszystko psuje (Samsung UE48J6300)

kluczyk1234 18 Sty 2016 13:04 13692 10
  • #1 18 Sty 2016 13:04
    kluczyk1234
    Poziom 6  

W grudniu kupiłem TV Samsung Smart TV - nie działały strony jak np. telewizjada.net, mimo że u znajomego na starszym modelu działa. Dzwoniłem na konsultacje i okazuje się, że wszystkie nowsze modele mają HTML5 a on nie ma flasha i stąd problem. Mam więc nowszy model ale za to mniej funkcjonalny.

Czy ktoś może mi pomóc:
    - czy można jakoś zainstalować inną przeglądarkę na TV ?
    - czy można jakoś doinstalować flash na TV ?
    - lub zrobić cokolwiek innego aby działały strumieniowe transmisje typu wspomniane telewizjada.net ?

3 10
  • #2 18 Sty 2016 19:50
    intenso
    Poziom 38  

3 x nie
    Modele serii H mają flash.

3
  • #3 19 Sty 2016 09:13
    kluczyk1234
    Poziom 6  

Jeżeli wychodziły w kolejności alfabetycznej to moje J jest nowsze i już nie ma. Wczoraj coś takiego gadał konsultant, że od niedawna wprowadzono w modelach HTML5 i w nich nie ma mowy o flashu.

Dziwne bo z poziomu przeglądarki śmiga np. youtube (tam tez chyba HTML5 już jest) i cda.pl - tylko telewizjada nie chce ruszyć.

Może trzeba pomyśleć nad jakimś "Android stick" ?

2
  • #4 19 Sty 2016 17:33
    intenso
    Poziom 38  

Masz rację że do Youtube i cda jest potrzebny jest flash player gdy odpalamy te strony przez przeglądarkę
    Może jakieś porty w przeglądarce blokują pewne witryny
    Konsultant z samsunga może nie wiedzieć czemu tak jest ale technicy napewno wiedzą o co chodzi.

3
  • #6 19 Sty 2016 17:55
    intenso
    Poziom 38  

Tak, Dongle ogarnia Flash-a

0
  • #7 19 Sty 2016 17:57
    kluczyk1234
    Poziom 6  

I dzięki temu dongle będzie można pobrać na telewizor dowolną przeglądarkę np. Firefoxa itp ? Bo na telewizjada.net jest napisane, że tylko tego brakuje, a problem takie, że na telewizor nie można pobrać innej przeglądarki niż wbudowana ?

1
  • #8 19 Sty 2016 18:03
    intenso
    Poziom 38  

Poczytaj o SamyGo i może Ci się uda co innego na tv zainstalować
    Dongle ma już wbudowaną przeglądarke.

1
  • #9 20 Sty 2016 19:00
    kluczyk1234
    Poziom 6  

Poczytałem i spróbowałem obejść ten problem w następujący sposób. Są aplikacje na smartfony, które przekazują obraz z telefonu na ekran telewizora za pomocą wifi.

Świetnie działa TV CAST - wszystko śmiga, tylko programik korzysta z przeglądarki bez flasha i strona telewizjada.net nie rusza niestety, ale wszystkie inne ok i bardzo płynnie i dobrą jakością.

Jakby ktoś znał podobny program to byłbym wdzięczny.

Jest też coś takiego jak screen mirroring, ale albo nie mam tego w telefonie wbudowane albo nie potrafię włączyć, telefon to Samsung Galaxy Trend 2 Lite.

Może Ktoś ma jakieś sugestie jak obejść problem w podobny sposób, że wyświetlić to co chcę na telefonie i przekazać tylko na telewizor, skoro taki nowoczesny z HTML5 nie radzi sobie ?

Dodano po 3 [godziny] 50 [minuty]:

Jest jeszcze inna metoda obejścia problemu i tu prosiłbym o pomoc:

Mam Smart TV i laptop w jednej sieci WI-FI - jak zrobić, żeby laptop zobaczył telewizor i się z nim połączył, przełączyć ekran z laptopa na TV lub współdzielenie.
    Coś takiego pokazano tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=cizmeaUSUPQ
    ale nie wiem jak to zrobić bo nie mam takich opcji na Widnows 7 ???

0
  • #10 20 Sty 2016 23:58
    sosarek

Poziom 43  

kluczyk1234 napisał:
    Świetnie działa TV CAST - wszystko śmiga, tylko programik korzysta z przeglądarki bez flasha i strona telewizjada.net nie rusza niestety, ale wszystkie inne ok i bardzo płynnie i dobrą jakością.

Sprawdź na przeglądarce Puffin dostępnej w sklepie Google.

2
  Szukaj w 5mln produktów