Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite L750-1WX - Samoistnie się wyłącza

Kubs1948 18 Sty 2016 13:49 624 4
  • #1 18 Sty 2016 13:49
    Kubs1948
    Poziom 4  

Witam
    Laptop Toshiba Satellite L750-1WX. Od czasu gdy padła mi bateria a następnie zasilacz korzystam z zasilacza od innej Toshiby który normalnie działa. Od pewnego momentu nagle dioda ładowania zaczyna mrugać i laptop się wyłącza. Raz przy starcie systemu, raz po godzinie pracy. Dzieje się to jak widać w różnych odstępach czasowych. Czasami laptop w ogóle nie chce się urochomić i uruchamia się dopiero gdy pare razy wyjmę i włożę kabel zasilający. Czy problem może leżeć w zasilaczu od innego laptopa? Zastanawiam się czy nie kupić oryginalnego zasilacza, jednak nie chce wydać pieniędzy w błoto. Z tego co czytałem w innych wątkach ludzie też mieli takie problemy, jednak nikt nie miał zasilacza od innego sprzętu.

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 18 Sty 2016 15:09
    miecho18
    Spec od komputerów

Jakie ma parametry ten zasilacz, a jakie miał oryginalny?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 18 Sty 2016 15:44
    elessar87
    Poziom 33  

miecho18 napisał:

To raz.

Inną przyczyną może być wyrobione gniazdo zasilania w komputerze i/lub uszkodzony kabel niskiego napięcia (najczęściej na odcisku między wtyczką a dławikiem). Czasami wyrobiona może być sama wtyczka.

0
  • #4 18 Sty 2016 16:28
    Kubs1948
    Poziom 4  

miecho18 napisał:

Oryginał i obecny zasilacz 19V 3.2 A. Pożyczyłem oryginalny zasilacz od znajomego i póki co laptop działa bez problemu, chyba wadliwa była sama wtyczka, która wchodziła do gniazda, ponieważ widać, że jest troche wygięta i obdarta.

0
  • #5 18 Sty 2016 16:35
    elessar87
    Poziom 33  

Kubs1948 napisał:
    wtyczka (...) jest troche wygięta i obdarta.

Warto wspomnieć o takim "detalu" opisując problem...

Jeśli wtyczka od starego, uszkodzonego zasilacza jest ok, to przy minimum doświadczenia w lutowaniu możesz przelutować ją wraz z częścią kabla do sprawnego zasilacza, którego używałeś do tej pory.

0