Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Sprinter 208 D 1996 - Włącznik zespolony świateł i wycieraczek

18 Jan 2016 14:22 1791 5
  • Level 28  
    Witam zepsuł mi się wylacznik zespolony, objaw jest taki że po wlaczeniu prawego kierunku wyłączają się światła mijania, żeby się włączyły trzeba mignąć kierunkiem w lewo.

Mam takie pytanie czy do wymiany muszę demontować kierownice?

Jeżeli tak to jak to zrobić ? W samochodzie nie ma poduszek powietrznych.
  • Helpful post
    Level 23  
    Witam !
    Niezbędne jest zdemontowanie kierownicy , przełącznik jest nakładany na kolumnę kierowniczą.Trzeba zdjąć osłonę wierzchnią kierownicy , pod nią jest śruba imbusowa trzymająca kierownicę. Po jej odkręceniu i ściągnięciu kierownicy odkręcamy osłonę kolumny i skrzynki bezpiecznikowej, następnie odkręcamy skrzynkę bezpiecznikową odłączamy ją od przełącznika i odkręcamy sam przełącznik który jest przykręcony dwoma wkrętami do kolumny kierownicy.
  • Level 28  
    Dobra a teraz powiedz mi jak zdjąć osłonę wierzchnią żeby jej nie uszkodzic? Trzyma sie na wcisk czy sa jakieś śróbki?
  • Level 31  
    Wydłub znaczek mercedesa i wystarczy :)
  • Helpful post
    Level 23  
    W wersji z poduszką powietrzną trzeba odkręcić dwa wkręty imbusowe od tyłu kierownicy , w wersji bez poduszki chyba jest tak samo. W kierownicy od spodu są dwa otworki w które należy włożyć klucz imbusowy. Niestety nie pamiętam czy 6 lub mniejszy.
    A co się tyczy samego przełącznika , to dysponując lutownicą i mając trochę zacięcia do majsterkowania można spróbować go reanimować.
  • Level 28  
    Dobra włącznik jest zamówiony czekam aż przyjedzie.

Mam jeszcze takie pytanie gdzie dostanę przejscie weżyka do spryskiwaczy, chodzi o wyjście gdzie podłącza się wężyk od wycieraczki.Szukałem w popularnych serwisach internetowych ale nie znalazłem.