Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter 208 D 1996 - Włącznik zespolony świateł i wycieraczek

18 Sty 2016 14:22 1347 5
  • Poziom 27  
    Witam zepsuł mi się wylacznik zespolony, objaw jest taki że po wlaczeniu prawego kierunku wyłączają się światła mijania, żeby się włączyły trzeba mignąć kierunkiem w lewo.

Mam takie pytanie czy do wymiany muszę demontować kierownice?

Jeżeli tak to jak to zrobić ? W samochodzie nie ma poduszek powietrznych.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Witam !
    Niezbędne jest zdemontowanie kierownicy , przełącznik jest nakładany na kolumnę kierowniczą.Trzeba zdjąć osłonę wierzchnią kierownicy , pod nią jest śruba imbusowa trzymająca kierownicę. Po jej odkręceniu i ściągnięciu kierownicy odkręcamy osłonę kolumny i skrzynki bezpiecznikowej, następnie odkręcamy skrzynkę bezpiecznikową odłączamy ją od przełącznika i odkręcamy sam przełącznik który jest przykręcony dwoma wkrętami do kolumny kierownicy.
  • Poziom 27  
    Dobra a teraz powiedz mi jak zdjąć osłonę wierzchnią żeby jej nie uszkodzic? Trzyma sie na wcisk czy sa jakieś śróbki?
  • Poziom 30  
    Wydłub znaczek mercedesa i wystarczy :)
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    W wersji z poduszką powietrzną trzeba odkręcić dwa wkręty imbusowe od tyłu kierownicy , w wersji bez poduszki chyba jest tak samo. W kierownicy od spodu są dwa otworki w które należy włożyć klucz imbusowy. Niestety nie pamiętam czy 6 lub mniejszy.
    A co się tyczy samego przełącznika , to dysponując lutownicą i mając trochę zacięcia do majsterkowania można spróbować go reanimować.
  • Poziom 27  
    Dobra włącznik jest zamówiony czekam aż przyjedzie.

Mam jeszcze takie pytanie gdzie dostanę przejscie weżyka do spryskiwaczy, chodzi o wyjście gdzie podłącza się wężyk od wycieraczki.Szukałem w popularnych serwisach internetowych ale nie znalazłem.