Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Internet radiowy jak podlaczyc router?

EverestErnest 22 Jan 2016 01:27 8790 33
    ValValiantThor
    Level 33  
    pawel.commandos wrote:
    Tak, całą. Brakuje mi w tym opisie pewnego elementu

http://www.cdr.pl/galerie/a/adapter-poe-injector-na_1691.jpg

Nie wiem, bo to nie u mnie, ale jutro jak u niego będę to sprawdzę.

pawel.commandos wrote:

Dodatkowo:

pawel.commandos wrote:
    -czy po podłączeniu kabla do routera świeci dioda wan? (rysunek globusu)

Nie pamiętam sprawdzę jutro.

pawel.commandos wrote:
    -jako DNS możesz wpisać 8.8.8.8 - Google dobrym wujkiem

Też o tym myślałem właśnie.

pawel.commandos wrote:
    -podstawowym narzędziem dla Ciebie będzie PING z komputera. ping ujesz adres routera, adres bramy, adres 8.8.8.8. problem będzie na ostatnim adresie który odpowie

Możesz jaśniej?
    marcin878787
    Level 22  
    Paweł jeżeli przeczytałbyś uważnie 1 post to pewnie byś wiedział, że po podłączeniu bezpośrednim urządzenie zewnętrzne - komputer Internet jest.

A więc co za tym idzie problemu nie powodują dns - y i brak zasilania anteny ( wbudowany w nią router lub access point )
    pawel.commandos
    Level 16  
    marcin878787 wrote:
    Paweł jeżeli przeczytałbyś uważnie 1 post to pewnie byś wiedział, że po podłączeniu bezpośrednim urządzenie zewnętrzne - komputer Internet jest.

A więc co za tym idzie problemu nie powodują dns - y i brak zasilania anteny ( wbudowany w nią router lub access point )

Jestem pracownikiem ISP. Spotkałem się z klientem który zostawiał adapter poe w komputerze a patchcord z anteny zapinał bezpośrednio do routera. i sie dziwił że nie działa (bo jak bez prądu ma działać)

Antena to SXT. W środku masz routerboard mikrotika
    ValValiantThor
    Level 33  
    Dobra sytuacja rozwiązana pojechałem dziś do niego. Szukam po przewodzie patrzę jest adapter POE. Więc to wpinanie kabla Lan było bezsensowne, że też wcześniej tego nie sprawdziłem, ale to było gdzies upakowane za szafe.
    Popodłączałem wszystko. Sklonowałem maca ustawiłem statyczny adres ip brame dnsy i inna adresacje na lanie. I wszystko działa tak jak powinno.
    Dziekuję wszystkim za pomoc. Kumpel też zadowolony. Nie moge zamknąc tematu bo nie ja go założyłem, a kumpel pewnie tu prędko nie zawita. Więc proszę o zamknięcie.
    Wszyscy byliście bardzo pomocni. Dziękuję za cierpliwość i pomoc.