Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rower treningowy firmy Christopeit.

Bogdan Bejs 18 Jan 2016 17:26 2439 1
    Bogdan Bejs
    Level 19  
    Witam. Koleżance popsuł się dzisiaj rower treningowy marki Christopeit Sport EL5. Poprosiła mnie o pomoc, a ja oczywiście chciałbym jej pomóc, tylko nie bardzo wiem jak. Szukałem jakiejś instrukcji do tego sprzętu, ale w sumie nie znalazłem nic. Zasilacz jest nieoryginalny - z suwakiem, którym zmienia się napięcie (max.12V). Po podłączeniu go do rowerka na wyświetlaczu wyskakuje ERROR1 i maszyna piszczy. Nie mogę w internecie znaleźć nic na temat tego niemieckiego wynalazku, nie wiem co oznacza błąd, który wyskakuje, a nawet nie wiem tego jakiej mocy zasilacz powinien być podłączony, bo nie ma nigdzie żadnej naklejki, która by o tym informowała. Moja pierwsza myśl była taka - za słaby zasilacz, ale to tylko domysły. Ma ktoś z Was może taki cudowny rowerek, albo wiedzę na ten temat i może mi coś o nim napisać, żeby naprawić usterkę? Baaardzo dziękuję :)
    mat5000
    Level 2  
    Cześć. Z tego co wiem el5 to orbitrek a nie rowerek chyba że wypuścili coś nowego. W moim przypadku zaklinowały się trybiki które są w serwo i są odpowiedzialne za naciąg linki obciążenia magnetycznego. Obudowa do rozkręcenia i będziesz miał wszystko na tacy. Problem jest tylko jeżeli wyłamały się ząbki w trybach. Ciężko znaleźć części. Zasilacz 6V 400-800mA ( - )na zewnątrz (+) w środku