Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 307 brak zasilania na gnieździe diagnostycznym

trebor1 18 Jan 2016 18:39 4953 6
Texa Poland
    trebor1
    Level 9  
    Witam

Jak w temacie mam problem , chciałem sprawdzić autko bo jak jest zimne to letko szarpnie przy odpalaniu na zimnym silniku i chwilkę kuleje zaraz po odpaleniu .
    Pojechałem do mechanika on podpina swój interfejs a tu cisza niema zasilania na gnieździe , sprawdzał na drugim i to samo , po krótkim teście stwierdził brak masy na 4 pinie gniazda + jest na 16 pinie.
    I moje pytanie brzmi czy ktoś posiada może schemat gniazda żebym mógł sprawdzić gdzie szukać usterki .
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Texa Poland
    qbi8
    Level 11  
    Czwórka to masa nadwozia . Gniazdo 4 jest puste ? Może pin się wysunął , bądź został przepięty w inne miejsce .
  • Texa Poland
    trebor1
    Level 9  
    Sprawdzałem wszystkie piny są na swoim miejscu tak jak i 4 . Dodatkowo sprawdziłem bezpieczniki odpowiedzialne za gniazdo diagnostyczne tzn f4 i f11 i są ok
    pepe150
    Level 36  
    Skoro nie ma masy na 4 pinie, to co szkodzi, aby położyć nową masę do gniazda?
    Jak chcesz to pruj pół auta żeby znaleźć co jest nie tak.
    To tylko masa, masz + na pinie 16, więc po co sprawdzałeś bezpieczniki? Masa nie idzie przez bezpieczniki.

Nawet na czas diagnozy możesz podłączyć jakąś inną masę pod pin 4 i zrobić podgląd parametrów z komputera (jeżeli brakuje tylko masy).
    trebor1
    Level 9  
    Właśnie o tym myślałem , a mam jeszcze jedno pytanie czy tego orginalnego pina wypiąć a w jego miejsce podpiąć nowy z masą . A jeżeli chodzi o bezpieczniki to sprawdziłem dla własnej ciekawości .
    qbi8
    Level 11  
    Z opisu złącza wynika że to jest masa nadwozia ,więc wystarczy jak dołączysz masowy kabel ,bez wypinania starego (ewentualnie sprawdź czy na tym pinie nie ma jakiegoś zasilania .Mój znajomy się kiedyś pochwalił że przepina piny w gniazdach diagnostycznych.Twierdził że do ochrony auta ,ale chyba chodziło o coś innego....
    trebor1
    Level 9  
    Problem rozwiązany , okazał się banalnie prosty poprzedniemu właścicielowi diagnosta wyjął bezpiecznik f10 który jest odpowiedzialny za zasilanie gniazda , a mój mechanik głąb nie zwrócił uwagi że gniazdo jest do góry nogami i pin 1 pomylił z 16 , i dlatego stwierdził brak masy na 4 pinie , dziwi mnie tylko jedno dlaczego na 1 pinie było zasilanie (+).