Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie świeci lampa pozycyjna tylna- SKUTER ZIPP

18 Sty 2016 20:09 1704 7
  • Poziom 5  
    Witam. (SKUTER ZIP TOROS GP500) Mam problem, świeci mi tylko światło stopu, a reszta świateł tylnych nie świeci, lecz gdy skręcę kierownicą w prawo to nie raz zaświeci sie lampa. Prosze o poradę.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Włącznik świateł przy kierownicy może być uszkodzony lub po prostu przetarł się lub odłączył kabelek od tego włącznika. Może być też odłączony/przetarty kabelek przy stacyjce.
  • Poziom 5  
    ok, dzięki, sprawdze
  • Poziom 23  
    MariuszZIPP napisał:
    reszta świateł tylnych nie świeci.
    Co to jest reszta świateł? Zaliczasz do tego kierunkowskazy - działają/nie? Światło stopu świeci się ciągle nawet jak nie hamujesz?? Czy po prostu tylko ono działa poprawnie? Może masz żarówkę odwrotnie włożoną, domyślam się, że jest dwuwłóknowa tj. P21/5W ??
    2. może wypięła się kostka elektryczna przy wyłączniku świateł? (z przodu masz działająca pozycję?)
    3. brak masy na tylnych lampach.
  • Poziom 5  
    1) Kierunkowskazy działają, światło stopu działa (świeci, gdy nacisne hamulec).
    żarówka jest dobrze włożona (P21/5W)

2) światła z przodu wszystkie działają. Sprawdzałem kostka wpięta.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Jak jesteś pewny, że żarówka z tyłu jest sprawna(można sprawdzić ją bezpośrednio przy akumulatorze), i z przodu pozycja działa prawidłowo, to szukaj w instalacji przy kierownicy przerwanego przewodu, możesz sprawdzić instalację, tu masz jakiś schemat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1304409.html mam nadzieję, że kolory będą się zgadzać to znacznie ułatwiloby sprawę :)
  • Poziom 5  
    Jestem pewny, że żarówka jest dobra, ponieważ kupiłem nową i też nie świeci na pozycyjnych a na stopu świeci.
    Dzięki za schemat może sie przyda :D
  • Poziom 5  
    okazało sie, że odlutowały sie kabelki z przodu skutera pod kierownicą.