Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Analogowy Sterownik WEBASTO THERMO TOP z/c-d

buksolek 12 Gru 2017 13:25 29595 108
  • #91 12 Gru 2017 13:25
    electro
    Poziom 17  

heberek napisał:
    Witam. Posiadam dogrzewacz taki jak na fotkach poniżej. Czy tym sterownikiem analogowym opisanym w temacie go uruchomię?
    https://obrazki.elektroda.pl/7442826500_1513078707.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/4254511200_1513078790.jpg

Druga fotka trochę lipna. Ale jest to thermo top V z vw tourana. Jest to dogrzewacz.

Do uruchomienia gotowego pieca poszukaj raczej tutaj:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1285552.html

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • Sklep HeluKabel
  • #92 12 Gru 2017 13:31
    heberek
    Poziom 13  

No tak. Tylko do tego potrzebny jest komp i za każdym razem musiałbym podpinać do komputera. A mając ten sterownik mam możliwość uruchamiania bez PC. Oczywiście jeśli dobrze rozumuję.

• #93 12 Gru 2017 15:55
    buksolek
    Poziom 9  

Witam, nie odpalisz, sterownik w poście jest do innego modelu. Twój odpali po CAN np, vagiem lub po w-bus na pinie 2 programem diagnostycznym WTT. Dla wszystkich zainteresowanych, właśnie kończę pracę nad dwoma modułami pracującymi właśnie po W-BUS z dogrzewaczem jak i pełnym ogrzewaniem. Dodam Tylko, że chodzą wszystkie piece które da się uruchomić program diagnostycznym Webasto TT oraz zegarami 1530 i 1533 czyli np MAZDY oraz dogrzewacze z VW Golf V, Touran Caddy jak i pełne piece z marki VW , Moduł będzie dodatkowo posiadał możliwość podłączenia Przekaźników do sterowania pompą obiegową oraz nawiewem. Przed świętami uruchomię już ostateczną wersję. Do pieca z fotek potrzebna jest jeszcze pompa obiegowa oraz pompa paliwa.

• Sklep HeluKabel
  • #94 15 Gru 2017 14:30
    un7prf
    Poziom 8  

Marek Sp napisał:
    Вы поделитесь проектом или нет? Мне это интересно

Проект на этом видео сделан для webasto BBW46.
    Если вам интересно участвовать в проекте, то давайте ваши предложения.
    ;-)

• #96 03 Sty 2018 10:54
    tijo_tomek
    Poziom 10  

Witam!!
    A czy jest możliwość zmiany temperatur w sofcie? Chodzi mi o to by przy temp. 40stC przechodził w tryb "eco" a przy 45 stC wygaszał piec....

• #97 03 Sty 2018 12:15
    buksolek
    Poziom 9  

Pewnie że można zmienić parametry pracy. Bez problemu tylko że przy jednej sztuce to szkoda mi czasu przy kilku i owszem. Testowałem kilkadziesiąt sztuk i reklamacji jak na razie nie było. Problem istnieje jednak z wykonaniem ramki (obudowy sterownika) formy są drogie bo idzie w dziesiątki tysięcy. Posiadam jeszcze kilkanaście sztuk płytek jednak musiałbym posiadać oryginalną obudowę sterownika do przekładki to odeślę gotowy przetestowany sterownik w cenie 150 . Płytki z montażem wykonała zewnętrza firma więc są dobrej jakości jednak nie zbyt tanie w produkcji.
    Analogowy Sterownik WEBASTO THERMO TOP z/c-dAnalogowy Sterownik WEBASTO THERMO TOP z/c-dAnalogowy Sterownik WEBASTO THERMO TOP z/c-dAnalogowy Sterownik WEBASTO THERMO TOP z/c-dAnalogowy Sterownik WEBASTO THERMO TOP z/c-d

• #98 03 Sty 2018 12:21
    tijo_tomek
    Poziom 10  

buksolek napisał:
    Pewnie że można zmienić parametry pracy. Bez problemu tylko że przy jednej sztuce to szkoda mi czasu przy kilku i owszem.

Wiesz ja to potrzebuje tylko dla siebie...taki nowatorski pomysł....z tym ogrzewaniem domku....

• #99 09 Sty 2018 18:54
    tijo_tomek
    Poziom 10  

buksolek napisał:
    Pewnie że można zmienić parametry pracy. Bez problemu tylko że przy jednej sztuce to szkoda mi czasu przy kilku i owszem. Testowałem kilkadziesiąt sztuk i reklamacji jak na razie nie było. Problem istnieje jednak z wykonaniem ramki (obudowy sterownika) formy są drogie bo idzie w dziesiątki tysięcy. Posiadam jeszcze kilkanaście sztuk płytek jednak musiałbym posiadać oryginalną obudowę sterownika do przekładki to odeślę gotowy przetestowany sterownik w cenie 150 . Płytki z montażem wykonała zewnętrza firma więc są dobrej jakości jednak nie zbyt tanie w produkcji.
    Analogowy Sterownik WEBASTO THERMO TOP z/c-dAnalogowy Sterownik WEBASTO THERMO TOP z/c-dAnalogowy Sterownik WEBASTO THERMO TOP z/c-dAnalogowy Sterownik WEBASTO THERMO TOP z/c-dAnalogowy Sterownik WEBASTO THERMO TOP z/c-d

No to powiem że kawał dobrej roboty!!
    Chylę czoła dla @buksolek...piec od mazdy odpalił ze strzała!! Od 4 godzin pracuje z piecem i jest pięknie!! Jeszcze raz dzięki za kawał dobrej roboty!!

• #100 10 Sty 2018 19:44
    KStanek
    Poziom 22  

Ale to jest sam sterownik - czy istnieje jakaś możliwość diagnozowania tego? Sterownik ten pracuje z każdym Z/C Diesel? Co prawda mój sterownik jest sprawny, ale posiadam drugi który jest uszkodzony, więc może na przyszłość by się ubezpieczyć. Jakie dokładniej funkcje obsługuje w ostatecznej wersji oprogramowania?

• #101 14 Sty 2018 21:29
    WoŹnY
    Poziom 28  

:arrow: buksolek

Czy Twój sterownik uruchomi piec z aukcji allegro (6725720257)- wedle naklejki to Termo Top Z/C-D oraz jeśli dobrze odczytuję: ArtikelNr. 9000G50A. z Mazdy 6.

Potrzebuję zrobić ogrzewanie do mojej pracowni. Prąd odpada, bo trzeba by wymienić instalację. Szukam jakieś alternatywy. Taki piec do mnie przemawia, bo ma fajną moc i zamkniętą komorę spalania. Wystarczy wymienić oryginalna płytę sterującą na Twoją i można go odpalać analogowo? Czy masz jeszcze płyty na sprzedaż?

• #102 14 Sty 2018 22:54
    tijo_tomek
    Poziom 10  

WoŹnY napisał:
    :arrow: buksolek

Czy Twój sterownik uruchomi piec z aukcji allegro (6725720257)- wedle naklejki to Termo Top Z/C-D oraz jeśli dobrze odczytuję: ArtikelNr. 9000G50A. z Mazdy 6.

Potrzebuję zrobić ogrzewanie do mojej pracowni. Prąd odpada, bo trzeba by wymienić instalację. Szukam jakieś alternatywy. Taki piec do mnie przemawia, bo ma fajną moc i zamkniętą komorę spalania. Wystarczy wymienić oryginalna płytę sterującą na Twoją i można go odpalać analogowo? Czy masz jeszcze płyty na sprzedaż?

Z takim sterownikiem pracuje u mnie taki piec...

• #104 07 Lut 2018 22:41
    kiepoporat
    Poziom 1  

Witam, sterownik jest jeszcze dostępny?

• #105 28 Lis 2018 11:19
    miki55
    Poziom 11  

Przeprogramuję sterownik z cyfrowego na anlogowy BMW E39 E46 diesel .

• #106 02 Gru 2018 15:01
    mis961
    Poziom 2  

Witam, sterownik jest dostępny? jaki koszt przeprogramowania sterownika?

• #107 02 Gru 2018 17:58
    miki55
    Poziom 11  

W tej chwili brak. Samo programowanie 120zł.

• #108 08 Gru 2018 15:58
    pietrus203
    Poziom 7  

Witam czy płytka jest dostępna?? Albo czy masz schemat ideowy??

• #109 08 Gru 2018 19:12
    miki55
    Poziom 11  

Płytek nie mam . Mogę przeprogramować jeśli ktoś posiada.