Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt do zgrywania materiałów z D-SUB i retro komputerów

18 Sty 2016 21:08 744 1
  • Poziom 19  
    Chciałbym założyć swój kanał na YouTube związany z retro komputerami. Zależy mi na zgrywaniu materiałów ze starych pecetów, ewentualnie z takich maszyn jak np. Amiga, czy C64, starych konsol PS2 i starszych.

Chciałbym zrobić to na razie bez wydawania większych sum pieniędzy, bazując na tym co posiadam. A posiadam zwyczajny tuner telewizyjny na PCI-E, kupiony za 40zł na Allegro jakiś czas temu. Ma żółte wejście video na chinch, wejście audio na mały jack, oraz wejścia do podłączenia satelity (kabel koncentryczny), oraz anteny naziemnej DVB-T. Tuner obsługuje rozdzielczości HD.

Jakość obrazu na razie jest nieistotna, wiadomo że najlepsza nie będzie.

Co musiał bym dokupić, żeby to zadziałało. Głównie mam na myśli jakąś przejściówkę za którą majątku nie zapłacę, oczywiście jeśli przejściówka/przejściówki załatwią sprawę.

Na początek zależało by mi głównie na obrazie z D-SUB.

Jeśli ktoś ma doświadczenie w zgrywaniu z takich źródeł, proszę o jakieś porady jak działać, żeby robiło się to w miarę przyjemnie, jak wygląda podgląd takiego obrazu, lag itp. Mile widziane tez nazwy programów. Dodam, że chodzi mi głównie o nagrywanie porównań side by side np. z różnych kart graficznych.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Znalazłem podobny wątek na tym forum i tam polecono zastosować coś takiego:

Oto opis z aukcji:

Code:
    Konwerter obrazu wysokiej rozdzielczości z sygnału VGA na sygnał Video (TV/monitor LCD). Umożliwia np: jednoczesne oglądanie filmów na TV oraz granie na komputerze PC.Konwerter obsługuje rozdzielczości do 1280x1024@60Hz.

Produkt fabrycznie nowy, wysokiej jakości.
     Konwerter VGA to Video zamienia sygnał VGA na wysokiej jakości sygnał wideo z przeplotem.
     Technologia Extra Strong 3D Reduce Noise (redukcja zakłóceń) dająca bardzo ostry i stabilny obraz.
     Umożliwia podłączenie sygnału przez port VGA z:
     komputera , notebooka
     gier telewizyjnych (Sony Play Station 2, Microsoft X Box, Game Cable)
     odtwarzacza VIDEO / DVD / VCD
     rejestratorów cyfrowych
     kamer cyfrowych i analogowych
     OSD (on screen display) - wyświetlanie dostępnych funkcji na ekranie: jasność, kontrast, kolor, nasycenie, ostrość, tryb wyświetlania obrazu, rozdzielczość, częstotliwość, reset - powrót do ustawień fabrycznych.
     Obsługiwane systemy TV: NTSC, PAL, PAL-M, PAL-N i NTSC-EIAJ
     Obłusga OVERSCAN/UNDERSCAN
     Nie wymaga dodatkowych sterowników.
     Nadaje sygnały jednocześnie na 3 wyjścia - możliwość podłączenia trzech różnych odbiorników do jednego portu VGA komputera.
     Wymiary konwertera: 110x56x36mm
     Wejścia
     VGA input
     zasilanie DC-5V (przez kabel USB z komputera)
     Wyjścia
     S-video output
     Video output
     VGA output
     Obsługiwane rozdzielczości
     640x480@60/72/75/85Hz,
     800x600@60/75Hz,
     1024x768@60/75Hz;
     1280x1024@60Hz (tylko VGA input-output)

W zestawie:

Konwerter
     Kabel USB
     Kabel S-video
     Kabel DSUB
     Kabel RCA
     Instrukcja
     pudełko

Wygląda na to, że jest to rozwiązanie mojego problemu.

Jedno pytanie, które mnie dręczy, czy urządzenie będzie w stanie przetworzyć obraz w rozdzielczościach "dosowych", czyli poniżej 640x480 ?

W opisie niby są wymienione obsługiwane rozdzielczości, i najniższą jest właśnie 640x480, ale w praktyce to różnie może być. Z tego co kojarzę, to na przykład mój monitor, wyświetlając ekran dosowy, w ustawieniach nadal uważa, że jest to rozdzielczość 640x480, a w rzeczywistości jest około połowę z tego.