Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kuchenka Amica C602.834TeKDC - Nie działają rozszerzone pola

oltom76 18 Jan 2016 23:11 1083 2
 • #1
  oltom76
  Level 10  
  model C61199

  Zaczęło szwankować lewe dolne poszerzone pole, wewnętrzne działało OK. Po przesunięciu pokrętła w prawo do oporu następowało kliknięcie ale pole albo się nie włączało albo po chwili wyłączało, ogólnie trochę wariowało. Prawe górne (brytfanna) działało dobrze, postanowiłem je zamienić bo lewe dolne bardziej potrzebne, a po zweryfikowaniu co to za typ dawkownika zakupić i wymienić. Po rozkręceniu spisałem mocowanie przewodów i przełożyłem. Gdy miałem je wymontowane próbowałem przeczyścić widoczne styki ale mało tam miejsca, pokręciłem też pokrętłem kilka razy dookoła, omijając tą sprężynę (i teraz się zastanawiam czy to nie pogorszyło sprawy). Po włączeniu prądu prawe górne zewn. nie działało ale lewe całe przestało działać. Załamany, że zepsułem bardziej, zacząłem przeglądać całą instalację, dopiero użytkownicy mi powiedzieli, że jak zegar jest nieustawiony to lewe dolne nie działa. Uff...
  Pokrętło od zegara działa tragicznie, przy kręceniu cyfry skaczą jak chcą, nie da się ustawić dokładnie, więc ustawiam jakąkolwiek godzinę. Prawdopodobnie ten potencjometr się zniszczył, wyrobił, zamókł. Można to jakoś naprawić ?  Po ustawieniu zegara zaczęło działać tylko wew. pole. Kontrolnie przełożyłem z powrotem i teraz żadne zew. pola nie działają. Czy to na pewno dawkownik ? Zamówiłem taki, na razie 1 szt. i będę wymieniał, mam nadzieję, że to pomoże. Wtedy kupię drugi.

  Czy jeśli nie zadziała, coś innego mogło paść ? Czy możliwe, że po wymontowaniu ten dawkownik padł, bo jak pisałem jeden działał na zewnętrzne pole, dopiero jak przełożyłem to przestał.
  No i czy z tym pokrętłem zegara coś się da zrobić, czy to może przeszkadzać, być powodem nie działania pola ?

  Poza tym na szybie grzewczej są dość długie pęknięcia, czy da się to jakoś tymczasowo naprawić, żeby przypadkiem coś nie przeciekło do wewnątrz, pewnie i tak za jakiś czas trzeba będzie wymienić kuchenkę, ale niestety jeszcze nie teraz.
 • Helpful post
  #2
  nares
  Home appliances specialist
  Kolego, napisałeś elaborat takiej treści i długości, że ledwo dobrnąłem do końca i chyba nie tylko ja - bez urazy, oczywiście. W takich sytuacjach, zaczyna się zawsze od POMIARÓW miernikiem, a nie od kombinacji i gdybania. Dawkowniki dość często się wymienia, ale nie "na ślepo", lecz po uprzednim sprawdzeniu elementów grzejnych.
 • #3
  oltom76
  Level 10  
  Faktycznie długie mi wyszło, teraz widzę. Nie umiem widocznie zwięźle formułować myśli, ale wolę dokładniej opisać problem, czasem nawet detal pozwala zdiagnozować problem.
  Jak bym wiedział jak i co zmierzyć to bym zrobił, zapewne nie mam nawet urządzeń. Wymiana części to nie problem, dlatego tego się podjąłem, ale zdziwiło mnie, że po zamianie przestały działać oba. Do tego doszedł problem z pokrętłami zegara.
  Dostanę niedługo dawkownik i go podmienię, będzie więcej wiadomo.
  Ale robiąc już to (a nie mam tego u siebie na miejscu) można coś jeszcze posprawdzać, dlatego pytam wcześniej.