Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Euromaxx ZWC24 1MFK- Kocioł nie grzeje w nocy

18 Sty 2016 23:42 945 4
  • Poziom 9  
    Witam! Od jakiegoś czasu kocioł Junkers Euromaxx z 2002 roku typ ZWC 24 -1 MFK z zegarem sterującym przestał grzać. Wezwany serwisant (ale z małym doświadczeniem jak sam przyznał bo też pracuje za granicą) stwierdził, że płyta główna jest do wymiany więc nie opłaca się tego robić. Jedyne co był w stanie zrobić to przełączyć piec na tryb eko. Wtedy piec zaczął grzać ale w nocy się wyłącza tak po 22.00 zaczyna grzać nad ranem. Sprawdziłem zegar sterujący w poszczególne dni tygodnia wszystko jest ok, nie jest coś nastawione np. grzanie do 22.00 tylko sterowanie ręczne. Regulator temp. TR21 jest w pokoju nastawiony jak zawsze na 18-20 st. C. Może wezwać innego serwisanta?

Ps. od początku kocioł był pechowy-awaryjny choć klika lat był spokój. Ostatnia naprawa w 2011 styczeń wymiana Zawór Przełączający c.o/c.w.u. Parę lat wcześniej zakamieniona wężownica od ciepłej wody. Po ok 2 latach użytkowania od momentu kupna wymiana płyty jeszcze chyba na gwarancji
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Kocioł nie jest pechowy tylko trzeba go serwisować min. raz na 2-lata. Trzeba wymienić zanurzeniowy czujnik c.w. i sprawdzić zegar DT2 jeśli jest założony w kotle albo automatykę zewnętrzną na ścianie TA...Dalej zastanowić się nad działaniem cyrkulacji jeśli jest podpięta....Dalej prześledzić poziomy serwisowe, ewentualnie reset do nastaw fabrycznych...Dalej sprawdzić funkcjonowanie zaworu 3-drogowego...itd.
  • Poziom 9  
    Kocioł jest serwisowany co rok lub dwa, rodzice naliczyli że było prze cały czas użytkowania 3 serwisantów żaden nie zapisał sie jakoś szczególnie na plus lub minus. Ale co przy nim robili serwisanci poza standardowymi pracami serwisowymi lub udawali że to robią to nie wiem bo jest on w mieszkaniu rodziców
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Tak jak pisałem należy sprawdzić automatykę-osprzęt dodatkowy...ewentualnie odpiąć zegary, sterowniki i regulatory od płyty głównej.
  • Poziom 9  
    Najprawdopodobniej będzie wymiana pieca na nowy