Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

STM32, biblioteki FaTFs, zapis na kartę SD

MatiMrowka 18 Jan 2016 23:58 912 0
Computer Controls
    MatiMrowka
    Level 1  
    Witam,
    Realizuję pracę inżynierską na zestawie uruchomieniowym ZL27ARM z mikrokontrolerem STM32. Praca jest w zasadzie gotowa, ale niestety nie działa do końca poprawnie. Praca jest tworzona głównie w oparciu o książkę STM32 Aplikacje i ćwiczenia w języku C. Środowiskiem programistycznym wykorzystywanym w pracy jest Keil uVision 5. W pracy wykorzystane są diody oraz przyciski, które działają poprawnie. Wykrywana jest również karta SD przez złącze DETECT. Obsługa kart SD jest stworzona przy użyciu bibliotek FaTFs. Karta jest właściwie "montowana" (funkcja f_mount zwraca FR_OK). Błąd pojawia się przy próbie stworzenia lub otwarcia pliku znajdującego się na karcie SD. Błąd zwracany przy użyciu funkcji z f_open z tej biblioteki to FR_NOT_READY, który podobno ma coś wspólnego z inicjalizacją karty pamięci. Bardzo dużo czasu spędziłem na próbie znalezienia przyczyny błędu, niestety bezskutecznie. Nie wiem, czy błąd jest spowodowany złym napisaniem kodu programu, czy jest jakiś problem z zestawem. Znalazłem w internecie informację, że przyczyną może być źle przymocowane gniazdo SD, chociaż po sprawdzeniu miernikiem wszystko wydaje się być ok. Inna przyczyną może być zbyt krótka długość transmisji SPI, ale jej wydłużenie również nie naprawia problemu. Poniżej zamieszczam kod do wglądu.
    Code: C
    Log in, to see the code
  • Computer Controls