Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką płytę indukcyjną podwójną wybrać?

teskot 19 Sty 2016 09:00 1392 4
  • #1 19 Sty 2016 09:00
    teskot
    Poziom 28  

Witam,
    stanąłem przed koniecznością dokonania wyboru płyty indukcyjnej podwójnej (2 pola). Szczerze mówiąc cena jest tu bardzo ważnym kryterium. Na znanym portalu aukcyjnym można zakupić stosunkowo tanie płyty oferowane pod różnymi nazwami, np: Clatronic 3184. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia użytkowe bądź serwisowe związane z tym sprzętem? Wolałbym wprawdzie płytę w układzie "pionowym" tak jak np. Amica PI3512T, ale nie jest to najważniejsze. Cena wspomnianej płyty amica jest moim zdaniem nieco za wysoka-taka płyta powinna kosztować dokładnie połowę tego, co dorosła, 4 polowa płyta. Podzielcie się proszę swoimi sugestiami.

pozdrawiam
    teskot

0 4
  • #2 19 Sty 2016 11:29
    dr.hannibal
    Poziom 22  

teskot napisał:
    taka płyta powinna kosztować dokładnie połowę tego, co dorosła, 4 polowa płyta

Niestety właśnie tak nie jest, poza elementami samych pól to elektronika jest praktycznie zawsze ta sama więc taki podział ceny nawet kosztowo dla producenta byłby niemożliwy.
    Najczęściej jest to 60-75% ceny pełnowymiarowego urządzenia, czasem można trafić taniej.
    Co do wspomnianego "Clatronic 3184" - firma używa "badziewnych" materiałów, jest to typowa najniższa półka głównie na rynek Niemiecki - osobiście odradzam.

No i podstawowa różnica Clatronic 3184 jest wolnostojący (stawiasz na blat i tyle), natomiast Amica PI3512T jest wpuszczana w blat i gołym okiem widać że jest lepiej wykonana.

0
  • #3 19 Sty 2016 13:53
    teskot
    Poziom 28  

Dziękuję za odpowiedź. Co do poruszonej przeze mnie kwestii różnicy w cenie pomiędzy płytą z 4, a z 2 polami to się nie mogę do końca zgodzić. W takiej płycie indukcyjnej wszakże muszą istnieć oddzielne generatory i końcówki mocy dla każdego z pól. Ostatecznie obwody zasilania (prostownik +filtry) i ew. sterowania mogą być wspólne, ale są to moim zdaniem tanie elementy, które nie powinny mieć aż takiego wpływu na ostateczną cenę. Ale nie chcę, żeby ta dyskusja zeszła na te tory więc nie będę się sprzeczał...

Co do kwestii montażu (ustawienia płyty) to oczywiście widziałem różnicę pomiędzy wskazanymi przeze mnie modelami. Oczywiście, że szukam płyty do "wpuszczenia" w blat. Aczkolwiek ostatecznie dałbym sobie radę z zabudowaniem płyty wolnostojącej w blacie, więc tą kwestię chwilowo pomińmy.

Jakkolwiek zdaję sobie sprawę, że marki takie jak Clatronic, Klarstein, Bluesky, Manta i im podobne nie oferują produktów najwyższej jakości to jednak pewne technologie są znane od dawna i często nie ma istotnych różnic pomiędzy sprzętami tych czy innych, bardziej topowych marek. Bywają, owszem, różnice natury estetycznej, jakości materiałów itp. Sam serwisuję sprzęty elektroniczne i elektrotechniczne więc mam jako takie rozeznanie (niestety nie w kwestiach AGD).

Będę wdzięczny za podanie ewentualnie innych propozycji interesującego mnie sprzętu. Bo jednak Amica to też moim zdaniem jest raczej najniższa półka z tych bardziej "znanych", więc jeśli różnica w cenie byłaby niewielka to wolałbym np. Electroluxa czy Siemensa.

A smutna prawda taka, że jak ma się popsuć to się popsuje Bosch, Siemens, Whirpool czy Clatronic....

A co sądzicie o Hyundai IND233?

0
  • #4 28 Sty 2016 11:52
    teskot
    Poziom 28  

Ma ktoś jeszcze jakieś sugestie?

pozdrawiam
    teskot

0
  • #5 06 Lip 2016 15:34
    teskot
    Poziom 28  

Info dla potomnych. Zakupiłem płytę BEKO, z której jestem bardzo zadowolony. Ma dużą moc i jest cicha. Tania nie była, ale nie żałuję wyboru. Pozdrawiam.

0