Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie telefonu z przetwornicy step down (bez baterii)

19 Sty 2016 10:48 1056 3
  • Poziom 10  
    Witam. Mam problem z zasilaniem smartfona na androidzie (Colorovo Citytone Vision) podpiętego bezpośrednio pod przetwornicę step down na układzie LM2596S - tzn. z akumulatora (baterii) wybebeszyłem ogniwo li-ion i pod elektronikę baterii podpiąłem kable z przetwornicy. Napięcie na wyjściu z przetwornicy ustawione na 4,0v. Przetwornica zasilana zasilaczem impulsowym 12V, 1A. Telefon uruchamia się ale dziwnie się zachowuje, tzn. procenty naładowania baterii spadają. Dziwne bo przecież napięcie na tak symulowanym akumulatorze jest cały czas stałe. Czy chodzi o to że sam telefon ma jakąś programową krzywą rozładowania, niezależnie od napięcia na baterii? Dodam ,że dzieje się tak nawet gdy podłączę ładowarkę do telefonu (czyli mamy układ: przetwornica pod styki baterii plus ładowanie przez usb ze zwykłej ładowarki) - tyle że proces rózładowania jest wolniejszy. Oprócz tego sam telefon potrafi się wyłączyć - czasami po 2 godzinach a czasami po całym dniu.
    Dodam, że mam podobnie przerobione 2 tablety na andku - też podpięte pod kable po akumulatorze ale tam wszystko działa ok.
    Jakieś sugestie?
  • Poziom 32  
    Może przetwornica nie jest w stanie dać tyle prądu ile potrzebuje telefon, natomiast akumulator daje.
  • Poziom 10  
    Rzeczywiście tak jak napisał Tino2003 jest tu 3 pin (w tamtych tabletach były tylko "+" i "-"). Tylko, że ja wykorzystałem elektronikę z oryginalnej baterii. I dalej lipa. Dodam tylko że na orygnalnej baterii telefon chodził stabilnie, i rozładowywanie baterii (spadek w %) był wolniejszy. Jakieś sugestie?