Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie dekodera do TV (Hdmi-VGA)+ 2xChinch i brak dźwięku

NaBax 19 Sty 2016 12:14 1068 8
  • #1 19 Sty 2016 12:14
    NaBax
    Poziom 9  

Witam, tak jak w temacie podłączyłem przez zwykły dekoder z hdmi do Telewizora z wejściem VGA = obraz jest w porządku, ale nie ma dźwięku, więc podłączyłem do dekodera 2xChinch biały i czerwony kabelek i tak samo do telewizora biały i czerwony i nie ma dźwięku, czy ja coś źle robię... ? (kabel jest 3xChinch 3 kabelek to zółty Video)

0 8
  • #2 19 Sty 2016 12:30
    mariuszp19
    Poziom 31  

Jaki TV, jaki dekoder? - brak podstawowych informacji.

-1
  • #3 19 Sty 2016 12:32
    NaBax
    Poziom 9  

TV śmiesznej marki e:max ale hula już pare lat, dekoder Npower

0
  • Pomocny post
    #4 19 Sty 2016 21:02
    sosarek

Poziom 43  

NaBax napisał:
    podłączyłem przez zwykły dekoder z hdmi do Telewizora z wejściem VGA

Jak podłączyłeś HDMI z VGA?

0
  • Pomocny post
    #5 19 Sty 2016 21:13
    intenso
    Poziom 38  

Kolego zawsze w tv jest dedykowane wejście audio do złącza VGA, poszukaj w tv wejścia na jack, a kabel do podłączenia powinien być 2 x cinch- jack.

0
  • #6 19 Sty 2016 22:25
    NaBax
    Poziom 9  

sosarek napisał:
    Jak podłączyłeś HDMI z VGA?

Bezpośrednio kablem z wejściem HDMI przy dekoderze do TV z wejściem VGA

Dodano po 10 [minuty]:

intenso napisał:
    Kolego zawsze w tv jest dedykowane wejście audio do złącza VGA, poszukaj w tv wejścia na jack, a kabel do podłączenia powinien być 2 x cinch- jack.

Właśnie dzisiaj obczaiłem, podpiąłem kabel 2x cinch z dekodera do TV z wejściem na jack, do jacka podpiąłem 1x cinch :p więc działał prawy głośnik w TV słabo łączyło gniazdko ale grało i ogarnąłem, że jednak potrzeba przejściówke 2 x cinch na jack, żeby oba głośniki grały co jest zgodne z Twoją odpowiedzią :)

Dzięki za odpowiedzi, przejściówka dzis zamówiona

0
  • #7 19 Sty 2016 22:46
    idepopizze
    Poziom 32  

A jaką przejściówkę HDMI->VGA zamawiasz bo też planuje podłączyć monitor pod dekoder.
    Są chyba też takie z wbudowanym gniazdem audio.

0
  • #8 19 Sty 2016 23:26
    NaBax
    Poziom 9  

Ja potrzebuje taką małą 2 x cinch na jack audio do telewizora. Jak masz w monitorze wejscie DVi to lepiej wez kabel HDMI-DVI bo dvi przesyła cyfrowy obraz tak samo jak hdmi a VGA przesyła tylko analogowy, ktory jest gorszej jakosci

0
  • #9 20 Sty 2016 00:11
    idepopizze
    Poziom 32  

W moim monitorze HP W2007V jest tylko gniazdo VGA od obrazu i zdaje się że cinche od dźwięku.

0