Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Certyfikat kwalifikowany na PC

19 Sty 2016 15:06 1326 5
  • Poziom 9  
    Witam.
    Poszukuje pomocy przy certyfikacie kwalifikowanym.
    Zakupiłem certyfikat kwalifikowany i teortycznie jast dobrze zainstalowany i poprawnie działa na PC nazwijmy go A.Po zainstalowaniu na PC B jest widziany tak jak na screenie. Posiadam też drugi certyfikat(Drugiego pracownika) zainstalowany na PC A I B i wszystko jest dobrze działa na obu PC.
    Więc Panowie i ewentualnie Panie o co tu chodzi. Certyfikat kwalifikowany na PC Certyfikat kwalifikowany na PC
    Może ktoś miał podobne doswiadczenia...Pozdrawiam.
  • Poziom 40  
    Nie do końca rozumiem co co nie gra.
    Pokazujesz scrine z czytnika karty i informacji o certyfikacie z komputera B odczytane tym czytnikiem.
    Pokaż to samo na komputerze A

Jesteś pewny że sprawdzasz ten sam certyfikat?

Poza tym jak wspomniałem pokazujesz dane które widzi czytnik kart a czy zainstalowałeś certyfikat w systemie?

Pokaż jakie masz zainstalowane certyfikaty w systemie.
  • Poziom 9  
    Dzięki za zainteresowanie tematem.
    Jeżeli obejrzysz dokaładnie screena na drugim orazie zauważ ,że pisze iz certyfikat został odwołany przez własny urząd certyfikacji podczas gdy na drugim komputerze jest wszystko ok!Czyli reasumując na PC B jest tak jak na załączonym obrazku na PC A jest ok!.
  • Poziom 40  
    Właśnie dlatego prosiłem cie o podobny screen'a z komputera A. Widzę napis o odwołaniu.
    Chodzi mi o to że informację o tym pokazuje okienko programu "ProCertum CartMenadźer" co sugerowało by że te informacje odczytuje z samej katy z certyfikatem.

Jeżeli jednak na kompie A jest inaczej to znaczy że ta informacja jest zawarta w systemie dlatego chciałem byś pokazał screen'y z zainstalowanych certyfikatów w systemie.

Może w komputerze B wystarczy usunąć certyfikat z systemu i ponownie go zainstalować. Zaznaczam usunąć z SYSTEMU nie z KARTY

Pod ręką mam XP a tam certyfikaty w systemie są w opcjach internetowych w zakładce Zawartość.
    W 8.1 jest trochę inaczej - wpisz w szukanie "certyfikat" i wybierz certyfikaty osobiste Porównaj dane dotyczące twojego certyfikatu na obu komputerach i ... wg mnie usuń certyfikat z systemu w komputerze B podłącz jeszcze raz karę z certyfikatem i zainstaluj/zarejestruj ponownie certyfikat z karty.

(Chyba że nie masz jeszcze zarejestrowanego tego nowego certyfikatu na komputerze B - to go zarejestruj - i bardziej porównuj certyfikaty po numerach seryjnych w szczegółach niż po nazwie)
  • Poziom 9  
    Witam. Przepraszam ,że nie napisałem iż pracuje na dwóch systemach windows komputer A to XP zaś B to siódemka.Przesyłam tez screena z drugim certyfikatem który na PC B działa prawidłowo.
    Pomysł kolegi z tym aby usunąć jest dobry tyle tylko ,że na PC mam dużo zainstalowanych certyfikatów różnych więc nie mogę go zlokalozować. Certyfikat kwalifikowany na PC Certyfikat kwalifikowany na PC
    Na załączonych screenach widać prawidłowość działania certyfikatu(drugiej osoby) na tym samym PC B.
  • Poziom 40  
    Tego prawidłowo działającego też nie możesz znaleźć w systemie?

A co się stanie jak w pierwszym przypadku (pierwszy certyfikat w komputerze B) naciśniesz "zainstaluj certyfikat..."