Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Onkyo TX-NR535 + Asus Xonar Phoebus = Dziwne zawieszki/piski z głośni

vigorado89 19 Sty 2016 17:29 708 8
  • #1 19 Sty 2016 17:29
    vigorado89
    Poziom 16  

Witam serdecznie !

Posiadam ów amplituner już rok czasu ale przez ten rok czasu nawiedzają mnie (ja to nazywam zawieszkami amplitunera). Nie jestem w stanie dokładnie opisać tego zajścia ale objawia się ono piskiem/szumem dosyć głośnym z głośników. Próbowałem już różnych ustawień trybu jak i w komputerze karty dźwiękowej jak i samego amplitunera (raz tylko przez miesiąc nie dochodziło do opisanego wyżej zajścia gdy ustawiłem amplituner na ProLogicII ). Dodam iż podłączone mam oba sprzęty ze sobą kablem optycznym.

Żeby amplituner znów mógł działać normalnie to muszę go całkowicie z prądu wyłączyć na około minute, a zdarza się to parę razy w tygodniu.

A i tak dodatkowo mnie zastanawia czemu amplituner nie widzi częstotliwości powyżej 96khz próbkowania (Mimo że na stronie jest opisane że powinien obsłużyć nawet 192khz/24bit)? Jest multum trybów opisanych w instrukcji obsługi których za boga nie da się włączyć.

Od razu napisze że nie są to buczenia z samego amplitunera tylko dosłownie głośne wycie z głośników. A i dodam że już aktualizowałem nie jedno krotnie oprogramowanie amplitunera.

0 8
  • #2 19 Sty 2016 17:49
    intenso
    Poziom 38  

Serwis kolego, procesor szwankuje, jakich urządzenie nie możesz włączyć?

0
  • #3 19 Sty 2016 17:56
    vigorado89
    Poziom 16  

Podlączam jedynie sygnał z komputera, czasem przez BT muzyke z telefonu.

0
  • #5 20 Sty 2016 23:08
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

vigorado89 napisał:
    Asus Xonar Phoebus

A co z tym?.

Sterowniki najnowsze, może jest bios do karty na stronie Asusa?.

0
  • #6 21 Sty 2016 07:17
    vigorado89
    Poziom 16  

Cały system był stawiany od nowa jakiś tydzień temu wszystkie sterowniki są najnowsze.

Kontaktowałem się z sklepem gdzie kupiłem wysłałem im nagranie i niestety muszę im oddać ampituner na akcje serwisową.

0
  • #7 09 Lut 2016 15:26
    vigorado89
    Poziom 16  

Witam Ponownie !

Stwierdziłem że wyśle sprzęt do serwisu skoro jeden z użytkowników stwierdził że to wina procesora. Niestety sprzętu nie miałem 2 tygodnie a serwis stwierdził "że usterki nie stwierdzono". Po odbiorze sprzętu bezpośrednio wysłałem maila do serwisu gdzie mój amplituner był że wszystkimi materiałami filmowymi/dźwiękowymi oraz rozmowie wynikło że winny jest komputer bo może niestandardowe dźwięki wysyłać :/

I nie wiem co z tym fantem robić dalej ? Troche sytuacja mnie załamała ponieważ w trybie Dolby Digital odkryłem "zrywy dzwięku" : https://www.youtube.com/watch?v=iO0d00stN3g&feature=youtu.be

0
  • #8 09 Lut 2016 16:45
    jacwie5
    Poziom 13  

U mnie na Realteku ALC892 i ampli Pioneer VSX-418K(podpięte coxial) podobne zakłócenia powodował dekoder NC+ iti 2850st(podpięty optical do ampli).

0
  • #9 09 Lut 2016 16:54
    vigorado89
    Poziom 16  

Wpadłem na pomysł żeby to podpiąć po HDMI od karty graf. póki co jest ok.

0