Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Suzuki rg 80 - Podłączenie regulatora napięcia

patrol218 19 Jan 2016 22:52 4893 9
    patrol218
    Level 7  
    Witam

Mam następujący problem
    Chce podłączyć regulator napięcia z chińczyka (cztero pinowy) do suzuki rg 80
    Oryginalnie był regulator 3 pinowy i nie wiem jak to podłączyć żeby nie spalić
    Korzystając ze schematu nic nie działa

Ze schematu pod oryginalny regulator wynika że potrzebne są 2 kable od cefki ładowania,plus i minus (masa) chyba że się myle
    I rzecz polega na tym że nie wiem jak to podpiąć pod regulator cztero pinowy
    Mógł by mi ktoś to objaśnić który kabel do jakiego pinu ma iść
    Suzuki rg 80 - Podłączenie regulatora napięciadddddd.png Download (433.38 kB)
    Suzuki rg 80 - Podłączenie regulatora napięcia1139734100...433593.jpg Download (39.9 kB)
    Suzuki rg 80 - Podłączenie regulatora napięcia41_125700..59.jpg Download (27.39 kB)
    paweld69
    Level 28  
    Wklej schemat oryginalny w lepszej jakości bo na tym nic nie widać
    patrol218
    Level 7  
    Tyle mogę na tą chwile pomóc co do schematu
    Lepszej jakości nie da rady zrobić to jest najlepsza
    Mogę cały zaznaczyć jeżeli potrzeba
    patrol218
    Level 7  
    Pomoże ktoś będę wdzięczny ?
  • Helpful post
    karas44
    Level 15  
    Spróbuj tak
    A - Plus aqu (powinien być bezpiecznik)
    B- Stator
    C- Stator
    D- Masa motocykla, przykręcona do ramy i aqu tez do ramy.
    Jeśli coś będzie słabo działać spróbuj zamienić B z C.
    web69
    Level 32  
    To zły pomysł, aby tak podłączyć ten regulator. Najlepszy reglerek do cewki "bezmasowej" czyli takiej która ma wyprowadzone oba końce uzwojenia. W chińskich quadach takie bywają.
    BANANvanDYK
    Level 41  
    Dokładnie, zwykły regulator od skutera nie pasuje - inne rozwiązanie alternatora.
    Potrzebujesz oryginalnego regulatora, który jest przeznaczony do uzwojenia alternatora "bezmasowego", gdzie światła są zasilane z akumulatora.
    Alternatywnie możesz pokombinować z zastosowaniem regulatora od chińczyka który ma światła z akumulatora - j.w. od quada, niektóre skutery i motorowery także mają to rozwiązanie lecz znalezienie dobrego jakościowo regulatora może stanowić problem.
    web69
    Level 32  
    Chińskie skutery 125 i 150 mają takie regulatory (nie wszystkie)
    patrol218
    Level 7  
    Dzięki za pomoc spróbuje połączyć ten cztero pinowy i zobaczę czy da rade jeżeli nie to pozostanie kupno oryginalnego co będzie trudne
    patrol218
    Level 7  
    Wszystko działa :)
    dzięki za pomoc