Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ardo Anna 400 - Pralka bije podczas wirowania

20 Sty 2016 11:50 2049 19
  • Poziom 7  
    Witam

Posiadam już kilkuletnią pralkę Ardo Young Anna 400 jeszcze do tygodnia chodziła normalnie, a teraz podczas wirowania zaczyna bić, co w rezultacie jest tym, że się przesuwa po łazience. Pranie daje się jak zawsze i do tej pory nic się nie działo, aha czasami choć nie zawsze jak zaczyna bić i ją przytrzymam to po chwili ustępuje i wiruje dalej normalnie.

Patrzyłem się luzów na kole, a bębnem niema więc łożyska raczej normalne bo jak by było inaczej to by coś się działo podczas prania, a nie tylko wirowania? Amortyzatory, a raczej sprężyny na górze i na dole jak sprawdzić czy są dobre i czy to jest wadliwy element co może jeszcze być nie tak? Jeżeli chodzi o sprężyny to na górze Link na dole tej strony jest filmik jak je wymienić to pestka, ale co z tymi dolnymi? Coś takiego Link macie jakiś tutek?
  • Poziom 22  
    Włącz pralkę na wirowanie bez prania - "na pusto".
  • Poziom 18  
    Z dolnymi też nie powinno być problemów z wymianą ,kiedyś podobne wymieniałem u ciebie chyba będzie kwestia wykręcenia dwóch śrub i wsunięcie tych łap w blachę chociaż mogę się mylić ,zrób jakąś fotkę spodu będzie łatwiej
  • Poziom 7  
    Mirek99 napisał:
    Włącz pralkę na wirowanie bez prania - "na pusto".
    Na pusto chodzi prawie idealnie nawet nie drgnie ;/
    gzyms68 napisał:
    ...kiedyś podobne wymieniałem u ciebie chyba będzie kwestia wykręcenia dwóch śrub i wsunięcie tych łap w blachę chociaż mogę się mylić, zrób jakąś fotkę spodu będzie łatwiej
    Z fotkami ciężko bo ciemno i mało miejsca ale coś dam, u mnie to jest jakby na nitach bo pod spodem nie ma nakrętki itp. Filmik

Foty
    Ardo Anna 400 - Pralka bije podczas wirowania Ardo Anna 400 - Pralka bije podczas wirowania Ardo Anna 400 - Pralka bije podczas wirowania Ardo Anna 400 - Pralka bije podczas wirowania
  • Poziom 18  
    Jak się domyślałem ale że nity to bym się nie spodziewał zawsze można ściąć i dać śruby z nakrętkami samo kontrującymi :D
  • Poziom 7  
    No ale właśnie nie wiem czy to te sprężyny czy coś innego nie chcę kupować w ciemno bo tanie nie są zwłaszcza te na dole bo te na górze jeszcze ujdzie ww tłumie :P
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    giewont2 napisał:
    Filmik

Łożyska na bębnie masz popsute.
  • Poziom 7  
    Skąd takie stwierdzenie ? Sory że tak pytam ale chcę mieć pewność, łożyska był jakieś 3 lata temu wymieniane.
  • Poziom 18  
    giewont2 napisał:
    Skąd takie stwierdzenie ? Sory że tak pytam ale chcę mieć pewność, łożyska był jakieś 3 lata temu wymieniane.

Pewnie po głośności pracy z filmiku :D
  • Specjalista AGD
    giewont2 napisał:

Bo sobie filmik oglądnąłem i mam takie zdanie.
  • Poziom 20  
    Wymiań łożyska ,koszt 30 pln oczywiście z uszczelniaczem.
  • Poziom 7  
    niewiem1979 napisał:

Niestety, koszt jak będzie to robić mechanik to jakieś 150zł robocizna i łożyska. Natomiast jak bym się sam w to bawił to jeszcze nie wiem jaki będzie koszt bo muszę u mnie w mieście podejść i popytać a na www to ponad 100zł https://north.pl/karta/zestaw-lozysk---simmer...i-ardo-young-anna-400-pl,RFK-EE-CMMZ-D6C.html
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    giewont2 napisał:
    niewiem1979 napisał:

Niestety, koszt jak będzie to robić mechanik to jakieś 150zł robocizna i łożyska. Natomiast jak bym się sam w to bawił to jeszcze nie wiem jaki będzie koszt bo muszę u mnie w mieście podejść i popytać a na www to ponad 100zł https://north.pl/karta/zestaw-lozysk---simmer...i-ardo-young-anna-400-pl,RFK-EE-CMMZ-D6C.html
    Alez drogo w tym sklepie.Podejdz do normalnego motoryzacyjnego albo innego sklepu z łożyskami napewno mają takie po 10zł sztuka i uszczelniacz simmering w tej samej cenie.Dodatkowo znajdz w google "pralkoporadnik tam szczegółowo opisany jest proces wymiany łożysk.Dasz radę.

Dodano po 2 [minuty]:

żeby nie byc gołosłownym masz tutaj komplet http://agdczesci.bazarek.pl/opis/600175/lozyska-pralki-ardo-400-500-600.html

Dodano po 2 [minuty]:

Masz jeszcze jeden link http://archiwum.allegro.pl/oferta/lozyska-zes...prawczy-pralki-ardo-a400-500-i5115597892.html
  • Poziom 7  
    Dzwoniłem do sklepu u mnie i łożyska mają po 12zł a simmering po 10zł.

Dobra to do roboty tylko kurde nie ma dobrego tutka aby się popatrzeć jak to się ściąga są już jak się wymienia te łożyska.
  • Poziom 20  
    Musisz wszystko powoli demontować i nic na siłę pamietaj.Do każdego demontowanego elementu rób zdjęcie podgladąwe,polecam.Dostaniesz się do plasikowej skorupy bębna rozkręcisz ją i wybijesz łożyska.Jeżeli nie potrafisz polecam pójść do pierwszego lepszego warsztatu mechaniczno-samochodowego to wybiją a może i nabiją nowe za flaszkę .Nic trudnego.
  • Poziom 7  
    Wyciągnąłem już bęben od tyłu pralki u mnie to jest tak że od tyłu mam taką jak by pokrywkę która jest na łożysku do niej sam wewnętrzny bęben i to jest wsuwane w obudowę zewnętrzną bębna.

Więc nie musiałem demontować połowy pralki jak to jest na filmikach, teraz pora na demontaż starych łożysk ale już widzę że to będzie problem to spoko kamienia i rdzy ;/

EDIT: panowie czym mogę odtłuścić miejsca gdzie mają być łożyska ?
  • Poziom 20  
    Jeżeli tak wyciągnołeś bęben to masz luksus!Łożyska popsikaj czymś w rodzaju wd40 obficie.Poczekaj z godzinke jak sie nie spieszy i potem duży młotek i troche siły.Oczywiście odtłuść a nawet lekko przejedż cieniutkim papierkiem sciernym miejsce na łożyska.Duzo smaru pod łożysko i simmering ,nabij łożysko mniejszym lub tym samym i składaj.5 lat pewnego spokoju jak dobrze poskładałeś.Daj znać jak poszło.
  • Poziom 7  
    Składać będę dopiero jutro bo zapomniałem dzisiaj łożysk kupić :P Stare wybiłem jednym uderzeniem młotka, problem był z simmering bo rdza go trzymała ale też w miarę gładko poszło zobaczymy jak będzie z zakładaniem.
  • Poziom 7  
    Operacja udana, pacjent przeżył :) Ale to się okaże po 2-3 praniach jak to trybi po pierwszym chodzi przyzwoicie.
  • Poziom 7  
    Sorki że dopiero teraz ale okazało się że to jak by to nazwać, od bębna na dole idą dwa płaskowniki jeden po lewej i drugi po prawej. Chodzi o to że w jednym zrobiła się dziura przez co druty które na dole są zamontowane od amortyzatora nie mogły pełnić swojej roli. Załatanie dziury pomogło i pralka jak nowa :)