Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Logitech z906 chcę podłączyć pod wzmacniacz Yamaha Rx-v363

Kretons 20 Jan 2016 14:56 2790 9
    Kretons
    Level 5  
    Witam. Mam zestaw 5.1 Logitech z906 i chciałbym podłączyć go pod wzmacniacz. Z zestawu 5.1 są trzy kable do podłączenia których używam do PC. Są to jacki.
    Jak użyc go pod wzmacniaczem by wykorzystać ich całe możliwości.
    kazikszach
    Level 35  
    Opisz dokładnie, o co ci chodzi, po co podłączać pod wzmacniacz?
    Kretons
    Level 5  
    Ponieważ nie posiadam głośników a mam equalizer i gramofon i CD i tak chciałbym tego używać jako sprzętu ggrającego tylko brak mi głośników
    Polon_us
    Level 42  
    Do czego kolega nie ma głośników?
    Do tego Logitecha?
    Zestaw jest niekompletny?
    Kretons
    Level 5  
    Mam caly zestaw z906.
    Nie posiadam glosnikow do wmacniacza i chcialbym podlaczyc Logitech pod wzmacniacz.
    sciechu
    Level 10  
    Jak dobrze kojarzę to z906 mają możliwość podłączenia poprzez RCA.. a yamaha ma wyjścia RCA.. więc na dobrą sprawe powinno się dać podłączyć bez większych problemów. Kiedyś zrobiłem podobnie tylko nie z yamahą.
    Polon_us
    Level 42  
    sciechu wrote:
    Jak dobrze kojarzę to z906 mają możliwość podłączenia poprzez RCA.. a yamaha ma wyjścia RCA.. więc na dobrą sprawe powinno się dać podłączyć bez większych problemów. Kiedyś zrobiłem podobnie tylko nie z yamahą.

Pytanie, po co?
    Przecież podłączanie Logitecha pod wzmacniacz nie ma sensu.
    Logitech sam w sobie ma wbudowany wzmacniacz i może "napędzić" wszystkie głośniki, które są na jego wyposażeniu.
    Jeżeli autor tematu ma kłopoty z podłączeniem swojego sprzętu pod Logitech, to już inna inszość.

Kretons wrote:
    a mam equalizer i gramofon i CD i tak chciałbym tego używać jako sprzętu ggrającego tylko brak mi głośników

I w zasadzie nie widzę problemu. Każdy znany mi korektor graficzny ma wejścia, które przy odpowiednim połączeniu można użyć do podłączenia dwóch urządzeń.
    W przypadku autora tematu to byłby gramofon i CD z wyjścia analogowego.
    Jeżeli CD ma wyjście cyfrowe, to sprawa jeszcze się upraszcza, bo Logitech ma wejścia audio cyfrowe zarówno optyczne i koaksjalne.

Niestety, autor nie podał danych korektora czy CD, ale może sprawdzić "stan" wejść i wyjść tych urządzeń.

Nie wspomnę, że istnieją urządzenia o nazwie "selektor wejść (Input selector)" które umożliwiają podłączenie paru urządzeń do wzmacniacza o jednym wejściu.
    Takie, jak na poniższym zdjęciu:

Logitech z906 chcę podłączyć pod wzmacniacz Yamaha Rx-v363

To przykład z niemieckiego Amazon -> Link
    Jest to co prawda audio/video, ale nie ma żadnej przeszkody, aby użyć tylko audio.
    Jack78
    Level 14  
    Chcesz podpinać wzmacniacz do kolejnego wzmacniacza?
    Kretons
    Level 5  
    Ok. Rozumiem. A w jaki sposób skorzystać z subwoofera z tego zestawu żeby podłączyć go jako subwoofer pod wzmacniacz. Załóżmy że porozpinam głośniki i użyje ich i wtedy brakuje mi subwoofera do kompletu. Mogę jakoś użyć tego logitecha [z zestawu]?
    mazi009
    Level 2  
    Nie da się. Ja używałem Z906 jako kino domowe, po 3 latach dźwięk zaczął falować, wychodziło na to, że głośniki są ok a problem jest ze wzmacniaczem, a po gwarancji nie chciało mi się biegać po serwisach i kupiłem amplituner Yamaha RX-V681. Od Logitecha głośniki podłączyłem jako surround i back surround pod frontowe kolumny, subwoofer Magnata i jest ładne 7.1. Podłączyłem ten zestaw do karty dźwiękowej (5.1) w PC, pod wyjście centra/sub sam subwoofer Logitecha i buczą obydwa. Kablami 2xchincz-jack, jak miałem Yamahe do kompa na optyczny to dźwięk był szybszy i nie zgrywał się z subwooferem i mini wieżą JVC jako rear.

Dementuje... pod pre out 2 na chinch każdy pre amp. ale tylko na party mode :)