Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stacja Lutownicza do BGA za 8 tys zł. Jaką polecacie?

20 Jan 2016 17:25 1497 4
  • Level 10  
    Witam!

Szukam stacji lutowniczej do BGA, i chciał bym się doradzić doświadczonych kolegów. Wcześniej używałem zwykłej stacji z kolbą na HotAir i prowizoryczny Preheater. Nie powiem, udawało się prze lutować parę układów z sukcesem, ale przy tym niestety parę płyt uszkodziłem. Od pewnego czasu uświadomiłem sobie, że lepiej płytę schować, odłożyć pieniążki i trenować na lepszym sprzęcie i doświadczenie zdobywać. Nazbierałem około 8 tys zł. Lecz jeżeli jest coś godnego zakupu , to mogę wyskrobać jeszcze trochę. Stacja ma przerabiać w sumie niewiele, około 30-40 płyt głównych miesięcznie, ale na początek mam około 60 płyt do naprawy. Myślałem o stacji o na gorące powietrze ale jeśli stacja na podczerwień jest lepsza to również wezmę ją pod uwagę. Szukałem w internecie, różne tematy czytałem, różne opinie ale brakuje mi konkretnej fachowej, tym bardziej że rynek stacji z miesiąca na miesiąc się zmienia. Zależy mi na tym aby stacja miała sporą powierzchnię roboczą , ergonomiczna i oczywiście jak najmniej awaryjna. Spodobała mi się na stacja na podczerwień JOVY RE-8500, ale chciał bym zobaczyć czy macie inne typy. Opinia kogoś kto używa stacji na co dzień jest dla mnie cenniejsza od opinii sprzedającego.
    Z góry dziękuję za pomoc i sugestie :)
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 20  
    Ciężko zawieść się na reeco... np. RE-RA250 (o ile Twój prowizoryczny preheater pociągnie jeszcze trochę) ale to hot air. Cena kompletu z podgrzewaczem może przekroczyć budżet.
  • Level 10  
    Niestety, podgrzewacz nie podołał, więc musze kupić coś z podgrzewaczem.

• Level 43  
    ACHI v3 to dobra stacja mieszcząca się w Twoim budżecie.
  • Level 10  
    Kupiłem sobie używaną Jovy RE8500 w Niemczech za 1K Euro, z całym wyposażeniem, dodatkowo zapas części zamiennych około 100 szt płyt głównych, procesory, pamięci, matryce, kilkadziesiąt chipów, zasilacz serwisowy, stację hotair i wiele innych przydatnych pierdółek, po prostu wszystko co miał. Poprzedni użytkownik stacji likwidował serwis. Niby dał mi płyty które są do wyrzucenia, ale już kilka naprawiłem :) Więc mam na czym cenne doświadczenie zdobywać. Mam nadzieję , że stacja nie popsuje się z dnia na dzień. Była kupiona w 2013 więc ma już trochę nalatane. Jak na razie jestem z niej zadowolony. Jeszcze tylko muszę ją wyczuć, jak narazie pierwsze przypalenie płyty zaliczone :) Na moje potrzeby wystarczy w 100%, jak się rozkręcę to kupie sobie jeszcze lepszą.

Na moje cena za tą stacje nie była wygórowana, za samą stacje bym tyle nie dał, ale skusił mnie ten dodatkowy sprzęt i części zamienne.

Chętnie dowiem się czy macie jakieś cenne rady albo wskazówki co do użytkowania tej stacji, albo samego stawiania chipów. Oczywiście bardzo przydatne rady się nagradza ;) Czekam na odpowiedzi. :)