Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tłoczenie zimnego powietrza do serwerowni

20 Sty 2016 17:56 1644 6
  • Poziom 15  
    Witam,
    Mam serwerownię w jednostce straży pożarnej. Serwerownia jest wyposażona w klimatyzator inwerterowy. Serwerownia znajduje się około 10m od garaży w których oscyluje temperatura 10C(nie licząc lata). Zastanawiałem się nad wtłaczaniem tego zimnego powietrza dodatkowym kanałem wentylacyjnym (bez problemu można coś dołożyć) aby 'odciążyć' pracę klimatyzatora.

Pytanie następujące:
    Czy takie coś się stosuje? Czy klimatyzator będzie w stanie utrzymywać optymalną wilgotność w serwerowni? Są jakieś gotowe urządzenia do tego typu rozwiązań czy wystarczy zwykły kanał wentylacyjny i dwa wentylatory z filierkami?
  • Poziom 27  
    Zainteresuj się czymś takim jak rekuperator powietrza.
    Wdmuchiwanie powietrza z zewnątrz do serwerowni bez filtrów to zły pomysł.
    A nawet zastosowane filtry nie wszystko wyłapują.
  • Poziom 15  
    Z tym że rekuperator będzie się starał odzyskać ciepło które wysysa z serwerowni.
  • Poziom 27  
    skalim1 napisał:
    Z tym że rekuperator będzie się starał odzyskać ciepło które wysysa z serwerowni.

Przecież o to chodzi, żeby odzyskać ciepło z serwerowni - ogrzać nim garaż, a zimno z garażu przekazać do serwerowni. Stosując rekuperator nie zmieniasz powietrza w serwerowni.
    Wtłaczając bezpośrednio powietrze z garażu /nawet przez filtr/ wtłaczasz opary paliwa i inne wyziewy, co pewnie nie jest odpowiednim środowiskiem dla sprzętu.
  • Poziom 15  
    Rozumiem :) A jak z kondensowaniem się wody? Nie będzie się skraplać w serwerowni?
  • Poziom 27  
    Chodzi mi o takie zastosowanie rekuperatora, ze powietrze z serwerowni wchodzi do rekuperatora /a właściwie powinno się napisać wymiennika powietrza / i te same powietrze wraca do serwerowni.

W normalnym zastosowaniu rekuperatora powietrze wychodzące ogrzewa powietrze wchodzące by nie tracić ciepła, a zapewnić wymianę powietrza na świeże.

Nie wiem jak będzie z kondensowaniem się wody, można zastosować w najniższym punkcie jakiś spust na wodę.
  • Poziom 42  
    nuszek napisał:
    Nie wiem jak będzie z kondensowaniem się wody, można zastosować w najniższym punkcie jakiś spust na wodę.

Najlepiej w najniższym punkcie ...procesora. Soki za sarkazm, ale jak nie rozumiesz problemu, a w zasadzie całego mnóstwa problemów, z chłodzeniem serwerowni, to się nie wypowiadaj.
    @skalim1 Odpuść sobie. Jeżeli klimatyzator "wyrabia", to zostaw to co jest. Możesz pogorszyć sytuację.
    W wolnych chwilach możesz poczytać sobie posty na różnych forach o chłodzeniu serwerowni. Ciekawa lektura. Trzeba tylko odcedzić wypowiedzi zwolenników rozwiązań typu: " na chłopski rozum". Powodzenia.